Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Roślinka usycha, wstrzymała rozwój na starcie.


johnym

Recommended Posts

Witam. Mam dwie roślinki w growboxie. Mają po 5 dni od wsadzenia do ziemi. Jedna rozwija się ładnie, ale druga jakby podczas wypuszczania pierwszych dwóch listkach zaczęła usychać od góry. Zwiększyłem dość mocno obroty wiatraków i jakby zatrzymałem ten proces. Liski padły więc je odciąłem mimo, że miały może ze 3 mm. Łodyżka od ziemi ma może z 2 cm. Teraz jakby zrobiła się zielona na górze. ale zbrązowienie pośrodku pozostało. Od trzech dni to się nie zmienia. Podlałem ją biohumusem wczoraj chociaż gleba powinna mięć póki co jeszcze dużo minerałów. Czy jest jeszcze dla niej nadzieja? Można jakoś zmusić ją do wypuszczenia pierwszych listków na nowo? Może ciachnąć ja przy ziemi? Niby nie umiera ale nie podoba mi się ten sterczący kikucik trzymać w nieskończoność. Nie pytam o powody bo to raczej przez te wiatraki. Co zrobić żeby ją uratować? Można jakoś zmusić ją do wypuszczenia pierwszych listków na nowo? Może ciachnąć ja przy ziemi? 

post-41926-0-11548600-1413716825_thumb.j

post-41926-0-16703600-1413716840_thumb.j

post-41926-0-39172300-1413716844_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

Zapraszam do czytania poradników jak uprawiać konopie.

 

 

es. Liski padły więc je odciąłem mimo, że miały może ze 3 mm.

błąd, pestka zmarnowana. Nic Ci nie urośnie bo uciąłeś stożek wzrostu.

 

 

Podlałem ją biohumusem wczoraj chociaż gleba powinna mięć póki co jeszcze dużo minerałów. 

błąd, roślina w fazie wegetacji może rosnąć na jałowym podłożu i będzie zdrowa. Biohumus możesz oddać mamie ;) Są normalne nawozy za 30zł przeznaczone do konopi, typu BioBizz Bio-Bloom.

 

 

Czy jest jeszcze dla niej nadzieja? Można jakoś zmusić ją do wypuszczenia pierwszych listków na nowo?

Nie, to jest trup.

 

 

Nie pytam o powody bo to raczej przez te wiatraki. 

Na pewno nie.

 

Druga roślina zdrowa, nie lej im żadnych nawozów aż do minimum 3 tygodnia życia rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ok mam zapasowa to wykiełkuję. Ale przez co w takim razie to się stało? Były tak samo traktowane. Nie lałem nawozu póki i tak nie zrobił się tak jak mówisz "trup"... tylko że był dalej od wiatraka i małą moc im wtedy ustawiłem. to jedyna różnica była chyba. No i wyszła spod ziemi dzień później ta martwa.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ten kikut wypuszcza listki ? Ja bym go wyrzucił i głowy sobie nim nie zajmował.

 

 

aaa i może nie mam doświadczenia dużego, ale nie zgodzę się, z tym że biohumus to zły wybór.

a ja mam duże i piszę Ci że są dużo lepsze nawozy przeznaczone do konopi, a biohumus odstaw. To że jest tani i kiedyś go stosowano to nie znaczy że jest dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie przesadzajmy z tym Biohumusem aż tak ;) tu nie o Biohumus chodzi , tylko o "spocone nogi żółtodzioba" :) -brak cierpliwosci i duuuuża nadgorliwość.

W necie jest tyle lektury o uprawie a nowicjusze robią i tak wszystko "po swojemu" to teraz jest efekt.

Szkoda roslinki i tyle....LUDZIE ZANIM SIĘ ZA COŚ WEŹMIECIE ......LEKTURA!!!

 

Każdy ma prawo do błędów ....ale bez "liźnięcia" podstaw nie ma co sobie dupy zawracać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sory scorp, ale parę godzin na czytaniu spędziłem, więc sobie wypraszam.Nie ukrywam że to pierwsza moja uprawa, ale póki nie zaczęła zdychać, i i tak nie miałem nic do stracenia myślę, że nie byłem wcale nadgorliwy. Sam się dziwiłem, bo druga rośnie super a wysadzałem w tym samym czasie i tych samych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sory scorp, ale parę godzin na czytaniu spędziłem, więc sobie wypraszam.Nie ukrywam że to pierwsza moja uprawa, ale póki nie zaczęła zdychać, i i tak nie miałem nic do stracenia myślę, że nie byłem wcale nadgorliwy. Sam się dziwiłem, bo druga rośnie super a wysadzałem w tym samym czasie i tych samych warunkach. 

 

Ok , w takim razie zadam Ci inne pytanie.

Co Ci dało to "paro godzinne" czytanie , skoro obciąłeś liście ? I to w dodatku w tak wczesnym stadium rozwoju ?!

Nie ma się co obrażać , tylko przyłożyć do LEKTURY i ruszać z następną uprawą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+