Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwsza uprawa, kilka wątpliwości


blvck

Recommended Posts

Siemano growerzy! :)

 

Zamierzam w przyszłym miesiącu założyć sobie mały ogródek. Zbieram już od jakiegoś czasu potrzebny sprzęt i studiuję nagminnie teorię :D Mam już boxa zrobionego z szafki, nasion jeszcze nie mam. Będzie to moja pierwsza uprawa więc raczej wybiorę automaty (jeszcze nie wybrałem jakie).

 

Sprzęt jaki posiadam w tej chwili to:

BOX

55cm x 60cm x 100cm wyłożony kocem

wysokość poddasza nie pozwala na wyższego boxa :(

OŚWIETLENIE

HPS 150W + odbłyśnik + statecznik itp. + szklana szyba 3mm

żarówa to Philips Master SON-T Pia Plus - wg producenta ma 17700 Lm

WENTYLACJA

96m3/h wylot łazienkowy u góry z tyłu boxa

2 sztuki 120mm komputerowe wlot na dole z przodu boxa poziomo jeden obok drugiego

2 sztuki 90mm mieszające w środku zawieszone na sprężynkach około 20cm pod szybą

NAWOZY

Hesi Super Vit 10ml

INNE

Termometr rtęciowy

Timer cyfrowy

 

Zamierzam dokupić jeszcze takie rzeczy jak:

Ziemia Canna Terra 25l + Perlit + Keramzyt

Doniczki 4 sztuki po 7l kwadratowe

Higrometr+termometr cyfrowy, pH meter (ponoć są lipne te w cenie do 30zł?)

w późniejszym stadium rozwoju jakiś filtr węglowy (na razie o tym nie myślę bo zanim zacznie je**ć to minie jeszcze trochę czasu :D)

 

Chcę robić jakiś trening, myślę, że będzie to LST ze względu na niskiego boxa :( Robić jeszcze jakiś trening?

 

Ostatnio dokonywałem pomiarów temperatury. Całość została włączona na około 8h. Sprawdzałem pomiar co około 1,5h.

1/ Temp nad szybą około 40st. C

2/ Temp pod szybą kilka cm od szyby około 29st. C

3/ Temp w centralnej części boxa 23-26st. C

4/ Temp w ciemności i bez wiatraków 15-21st.C

 

Pomiary zostały dokonane z wyłączonym z prądu wentylatorem wylotowym, gdyż sam się kręci powolutku pod wpływem wdmuchiwanego powietrza :D W razie problemów z wysoką temperaturą mogę go włączyć. Choć raczej bardziej obawiam się zbyt niskiej temperatury w listopadzie (box na nieocieplonym poddaszu) ale to zawsze mogę zdjąć szybę z pod lampy, która ma około 3mm i myślę, że temp wzrośnie wtedy.

 

Nie robiłem pomiarów wilgotności bo nie mam higrometra, który zamierzam kupić w najbliższym czasie i przeprowadzić jeszcze kilka testów gdy zrobi się zimniej na dworze.

 

Jaki stosować fotoperiod? Myślałem nad 18/6. Czytałem też o 12/1 i 20/4. Ciężko zdecydować. Chciałbym mieć jak najmniejszy pobór prądu. Tylko, że jak będzie w boxie za zimno to chyba będę musiał mieć 20/4 żeby utrzymać temp? ;/

 

Czy ten nawóz który już posiadam wystarczy na 4 automaty na całą uprawę (piszą że należy używać regularnie - czyli przez cały okres uprawy?). Chodzi mi o to czy on jest na WEG i FLO? Z tego co wiem to roślinki AF nie mają wega ;s Mają wega, tylko zakwitają bez względu na fotoperiod :) Czy dokupić jeszcze jakieś nawozy?

 

Ogólnie to co sądzicie o moim growboxie i wstępnych testach? :D Zdjęcia nie wstawiam być może wstawię w przyszłości... :)

 

Wiele poradników, tutoriali i informacji w internecie podaje rozbieżne dane np. o poziomie pH gleby. Jedni piszą 6,3-6,8 jedni 5,5-6,5 itd. Dlatego zadałem te pytania, które dotyczą konkretnego boxa, oświetlenia i klimatu który panuje w moim boxie :D

 

Dodam jeszcze że nigdy nie uprawiałem i chcę być jak najlepiej przygotowany.

 

Pozdrawiam growerów!!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

OK będzie lst + fim. Poczytałem trochę o tej technice i trzeba uciąć 80% szczytu. Tylko przy mojej wysokości boxa gdzie mam około 50-60cm na roślinkę to przy której partii liści zrobić FIM? 3? 4? Jak najpierw będzie LST to może i przy 5 albo 6?

 

Co sądzisz o temperaturach panujących w boxie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

 

Jaki stosować fotoperiod? Myślałem nad 18/6. Czytałem też o 12/1 i 20/4. Ciężko zdecydować. Chciałbym mieć jak najmniejszy pobór prądu. Tylko, że jak będzie w boxie za zimno to chyba będę musiał mieć 20/4 żeby utrzymać temp? ;/

Fotoperiod 12/1

 

 

Czy ten nawóz który już posiadam wystarczy na 4 automaty na całą uprawę (piszą że należy używać regularnie - czyli przez cały okres uprawy?). Chodzi mi o to czy on jest na WEG i FLO? Z tego co wiem to roślinki AF nie mają wega ;s Czy dokupić jeszcze jakieś nawozy?

Masz same witaminy ale ziemia canna jest dosyć mocna więc może jedynie nawóz na kwitnienie Hesi Bloom, nie używaj innych marek, nie powinno się mieszać nawozów od różnych producentów.

Sadź normalne a nie auto, tym bardziej że chcesz trenować.

 

 

Rośliny automatyczne są złe !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito, przejrzałem cały twój temat z LH i Domina na fp 12/1 i wygląda zajebiście! Tak więc kupię jeszcze Hesi Bloom. A na początku w ogóle nawozić? Np. Hesi TNT + ten Super Vit? Czy całkiem inaczej?

 

I dlaczego tak odradzacie te automaty? Wg mnie na początek to by było dobre :D Chociaż zastanowię się jeszcze nad pełnosezonowymi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+