Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pomoc w ukończeniu namiotu


maciek90

Recommended Posts

Witam, chciałbym poprosić o pomoc w ukończeniu growka. 

 

Stworzyłem growa z osb 8mm i kantówek 4x4.

 

Do tego posiadam już, lampę z odbłysnikiem 100 hps i dodatkowo żarówke 600 hps, (w załącznikach zdjęcia tak odbłysnika jak i lampy). W jaki sposób najprościej można umieścić odbłyśnik z lampą. Chyba dobrze by było aby był regulowany. Chciałbym poprosić o wskazówki najprostsze i najtańsze. Swojego czasu, podpowiadał mi jeden osobnik, jednak od pewnego czasu zaprzestał pomoc. Wspominał coś, że jeżeli zastosował bym większą lampę 600 hps mogło by spalić cały odbłyśnik. Czy mogło by tak się stać ? 

 

Teraz chciałbym się dowiedzieć gdzie mam zrobić otwory na wentylatory tak do wwiewu jak i do wywiewu, powietrza, 

 

Jaki miałbym zamontować filtr i jak powinienem go umieścic w namiocie. Czy lepiej mi kupić czy zrobić samemu. 

 

Jakim kolorem obić wnętrze, czy biało czarna, czy mylar ? 

 

Zależało by mi na czymś co by samo włączało wszystko w sensie wiatraki, światło, to co jest potrzebne dla poprawnego wzostu roślin. 

 

Box ma wymiary 160x125x125. Te nie równe na drzwiach drypki to usztywniacz do płyty i jednocześnie zasłonięcie dziury która mi powstała( jestem analfabetą w kwestiach technicznych, dlatego bardzo bym prosił o łopatologiczne tłumaczenie - będę wdzięczny). 

 

Nie wiem czy dobrze wytłumaczę, ale prąd który jest doprowadzony, ze tak powiem na dół, jest włączany włącznikiem na górze( do światła), inaczej nie szło zrobić. Mam pytanie, czy przez coś takiego może nastąpić jakieś zwarcie czy coś, czy też może wysadzać korki, czy nie daj Boże jakieś zapalenie? 

 

Muszę zaznaczyć, że w miejscu gdzie stoi namiot jest wilgotno, (drzewo, nie wiem od kiedy było umiejscowione na schodkach, od niedawna tu mieszkam po prostu się gnie i łamie) Teraz jest założone nowe, zobaczymy ile wytrzyma. 

 

Zaznaczę, że bardziej jestem nastawiony na uprawę papryczek :), choć nie ukrywam, że może z czasem spróbuję z mj. Narazie myślę, że będzie dla mj zimno, jest to pomieszczenie nie ogrzewane, w ziemi wylane jakimś betonem, nie wiem. Zobaczę jak będzie temperaturka w zimie, to będę wiedział na bierząco. 

 

W załącznikach zdjęcia. Zaznaczę, że mam bardzo mały fundusz, a chciałbym wszystko dobrze zrobić. 

 

Będę wdzięczny za pomoc. 

 

Pozdrawiam wszystkich. 

post-41729-0-61831700-1412082465_thumb.j

post-41729-0-95977300-1412082475_thumb.j

post-41729-0-99198100-1412082486_thumb.j

post-41729-0-81458500-1412082509_thumb.j

post-41729-0-50092600-1412082626_thumb.j

post-41729-0-59928500-1412082635_thumb.j

post-41729-0-46556700-1412082646_thumb.j

post-41729-0-91337800-1412082658_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wiatraki wydmuch  gora  wlot doł  

hps piszesz ze masz 100 i 600 hmmm  rozumiem ze masz tez dwa balasty do tych lamp 

 

spalic odblysnik ??? zostawie bez komentarza 

 

kup biała farbe matowa i pomaluj pudło 

 

chcesz zeby wszystko sie wylanczało kup timer 

 

 

 

 

 

edit o ku**a 

 

 

odłacz ten kabel od lampy kto ci to tak podpowiedział by tak zrobic łooooo    kup  balast chociaz magnetyczny  

 

pierwszy raz cos takiego widze  chałupa ci splonie 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dziękuje za podpowiedź, 

 

wiatraki jakie na wymienioną powierzchnię?  Ile cm. mam wyciąć od góry ile od dołu? Gdzie je kupić i i jak podłączyć to chyba najcięższe, bo się nie znam na elektryce!

 

Balast, był że tak powiem od razu w momencie zakupu od gościa, i była to żarówka 100, zaś 600 sam dokupiłem za bardzo małe pieniążki 30 zł., 

 

No nie wiem, odnośnie spalenia elektryka i elektronika nie jest moją dobrą stroną.

 

Ale jaką farbę bo też się nie znam, do drewna czy do płyt ? Nawet nie wiem o co zapytać proszę o sugesię, za folię bym zapłacił około 50 razem z przesyłką, Napisali w sklepie, że na ten box trzeba 5m folii biało czarnej, gdyż do takiej się przymierzam. Ale wyczytałem, że lepiej może by było taka, aby chroniła przed kamerami termowizyjnymi, chodź w Polsce podobno nie latają takie samolociki, ale trzeba być ostrożnym. Albo to diamond albo mylar nie pamiętam. 

 

No właśnie z timerem powiedział, że może szybko palić, i lepiej kupić zasilanie oddzielne, czy jakąś listwę zabezpieczającą, przed przepaleniami, czy przegrzaniami, nie wiem nie pamiętam dobrze, 

 

Jeżeli chodzi o lampę to przesyłam (link usunięty), i powiem szczerze że stosownie to ona jest ciężka tak jak się ją trzyma, ale nic nie ma zapisane na niej a rozkręcać w sumie nie rozkręcałem, mogę rozkręcić i zdjęcie zrobić, może ktoś coś odczyta. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

prosze foty zamieszczaj w forumowej galerii 

 

 

jezeli chodzi o wiatraki to komputerowe  12cm x 12 cm (tanim kosztem )kupisz w kazdym komputerowym  10 zł szt  do tego potrzebny ci zasilacz sztuka na kazdy wiatrak 

 

 

jak podłaczyc z tym nie bedziesz miał problemu 

 

ile cm od gory hmmm  kolo 30 daj od dolu na rowno z doniczka 

 

co do balastu hmmmm   nie wiem konkretnie o co ci chodzi domyslam sie ze masz na mysli odblysnik 

 

 

tak jak masz podlaczona lampe nie spał bym spokojnie a dwa ona chyba nawet nie odpali kup  balast magnetyczny na twoja powierzchnie minimum 400 w 

 

np taki 

 

Balast GIB Lighting PRO-V-T, 400 W, mh hid hps - 199zł

 

 

bo rozumiem ze chodzi o hajs 

 

 

jezeli chodzi o farbe to biała do drewna matowa  koszt 15 zł litr a bardzo dobrze sie spisuje 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uprawa konopi - Jesteś początkujący ? Wejdz i przeczytaj a bedziesz wszystko wiedział

Budujemy Growbox - od czego zacząć ? Jak zbudować ? Jaka lampa ?

Jak dodać zdjęcia do galerii trawka

 

3 tematy które musisz przeczytać, bez tego ani rusz. Gdy je przeczytasz znajdziesz odpowiedź na większość Twoich pytań.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o fotki to proszę poinstruuj mnie.

To ile tych wiatraków 12x12 kupić ? To w centymetrach rozumiem? I takie same mam otwory zrobic w namiocie? 12 cm na 12 cm. I rozumiem ze razem z zasilaczem te wiatraczki a możesz chociaż mi nakreślić jeden a ja sobie dalej znajdę?

Balast to ja rozumiem jako zasilacz. Nie wiem nie znam się. Proszę mi to wytłumaczyć, jeżeli chodzi o mój sprzęt w sensie i lampę.

Lampa niby palila się, podobno tylko 48 h. Tak deklarował poprzedni właściciel.

No ten balast magnetyczny to drogowaty, a czy on pozwoli mi ustawić czas aby wszystko się samo załączalo?

Chodzi o określone godziny tak abym zachodzil tylko wodę podlewać?

Dziękuję za pomoc w doborze farby.

A coz filtrem aby zapachów nie bylo?

Jeszcze mam pytanie o powietrze bo wiem ze roslina potrzebuje tego,świeżego oddechu nieustannie? Niby w moim pomieszczeniu jakaś wymiana następuje, wiem ze jest bardzo wilgotno nie wiem może mi trzeba coś kupić do pomiaru powietrza, wilgotności i tych wszystkich kryteriów?

 

dobrze, poczytam ale za pewne i tak się odezwę, 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

To ile tych wiatraków 12x12 kupić ? To w centymetrach rozumiem? I takie same mam otwory zrobic w namiocie? 12 cm na 12 cm. I rozumiem ze razem z zasilaczem te wiatraczki a możesz chociaż mi nakreślić jeden a ja sobie dalej znajdę? 

Nie baw się w komputerowe, kup taki za 39zł i będzie mógł pod niego podłączyć przewód wentylacyjny oraz filtr 

WENTYLATOR KANAŁOWY FI 100MM 100M3/H

 

 

Balast to ja rozumiem jako zasilacz. Nie wiem nie znam się. Proszę mi to wytłumaczyć, jeżeli chodzi o mój sprzęt w sensie i lampę. 

Taki potrzebujesz balast do żarówki 100W GIB PRO-V-T UKŁAD ZASILAJĄCY DO HPS / MH 100W

Podłączasz żarówkę pod balast/zasilacz a go do prądu, sama żarówka HPS może się spalić/wysadzić korki/uszkodzić zdrowe podłączającego

 

 

Lampa niby palila się, podobno tylko 48 h. Tak deklarował poprzedni właściciel. 

Nie podłączaj tego do prądu bez balastu, jeżeli ktoś ją podłączał na 48h to raczej jest spalona :)

 

 

Wszystko możesz znaleźć na giełdzie forum w dobrych cenach, lub szukać używek np. tutaj: 

 UŻYWANY ZESTAW OŚWIETLENIOWY 400W HOLENDER

Pod ten zestaw możesz podłączyć swoją 600W i będzie działała na 400W

 

 

No ten balast magnetyczny to drogowaty, a czy on pozwoli mi ustawić czas aby wszystko się samo załączalo?

Chodzi o określone godziny tak abym zachodzil tylko wodę podlewać?

Chodzi Ci o programator czasowy.

 

 

A coz filtrem aby zapachów nie bylo?

Konieczność jeżeli chcesz uniknąć zapachu w całym domu. Dobierasz go pod wentylator, czyli masz wentylator o mocy 100m3/h to o takich samych parametrach kupujesz filtr węglowy.

 

 

Jeszcze mam pytanie o powietrze bo wiem ze roslina potrzebuje tego,świeżego oddechu nieustannie? Niby w moim pomieszczeniu jakaś wymiana następuje, wiem ze jest bardzo wilgotno nie wiem może mi trzeba coś kupić do pomiaru powietrza, wilgotności i tych wszystkich kryteriów?

Konieczność to termometr z higrometrem (wilgotnościomierzem)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"Nie podłączaj tego do prądu bez balastu, jeżeli ktoś ją podłączał na 48h to raczej jest spalona"

 

Załączam ponownie zdjęcie (link usunięty) później rozkręcę i umieszcze zdjęcie z rozkręconej może coś pomożecie wyczytać bo ja się nie znam na tym.

 

Kolego ta lampa ma z tyłu zasilacz wbudowany, dałem za niego 100 - dużo nie dużo. Rozkręcę go jeżeli mi się uda i pokażę wnętrzności :). Szkoda mi teraz kupować coś co już teoretycznie mam, wolę te pieniążki do filtru dołożyć. 

 

Jeżeli chodzi o wentylację:

No właśnie z czasem zamontować można większe, nie będę wkładał pieniędzy, jeżeli nie wiem czy roślinom klimat będzie odpowiadał. 

WENTYLATOR KANAŁOWY FI 100MM 100M3/H a proszę mi pomóc, co do niego jeszcze powinienem dokupić? 

 

dziękuję za podpowiedzi i proszę o jeszcze, pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+