Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problemy z rośliną - Offtop, pytaj bez zakładania tematu - stary temat


bez-nicku

Recommended Posts

Roślina:

odmiana- green o matic automat feminizowany
wiek 37 dni (flo) około 17

Box:

wielkość- 36/30/56 jakoś 0,11m2
jakie lampy- greenlux 2 świetłowki kompaktowe po 25 w barwa światła 2700k a druga 6400k
jakiej wielkości doniczki- prostokątna lekko ponad 5 l
jaka wentylacja: 2 wentylatory komputerowe 1 na wlocie, drugi mieszający

 

Środowisko:
jaka ziemia:- ziemia z castoramy

jakie ph ziemi i wody, która podlewasz (jeśli masz możliwość to jakie EC)- ph ziemi z castoramy 5,5-6,5 a wode mam z studni głębinowej w wakacje były robione testy wody to doczytałem się ph 6,2  
jak ją podlewasz? (czy często małymi dawkami, czy raz na kilka dni a porządnie)- raz na kilka dni a porządnie
jakie nawozy dajesz, w jakim stężeniu i jak często- raz dałem tylko w 10 dni życia rośliny była to gnojówka,ale tak rozcieńczona w wodzie że ledwo widoczna w wodzie,innych nawozów nie stosuje.
jaka jest temperatura przy szczytach (dzień/noc) dzień 24,9 stopni C mogę podnieść bo mam regulator temperatury noc 14-18 stopni C,ale w nocz już nie podniosę tepmeratury.
jaka jest wilgotność powietrza (dzień)-  40-50%
jaki fotoperiod-  18/6
jaki trening zastosowałeś- LST
czy problem występuje na całej roślinie, czy tylko na dolnych partiach, czy tylko na górnych-  Prawie na całej,tylko chyba ze 3-4 liście na samym dole są ledwo tym problemem ruszone.
domyślasz się co mogło spowodować ten stan? Nie bardzo.

 

dodam że ten problem zaczoł się pojawiać w 12 dniu życia zaraz po przedadzweniu do docelowej doniczki i tak się ciągnie,ale wydaje mi się że roślina nie zatrzynała się w rozwoju.

 

fotki:

 37 dzień życia (dzisiaj)

 

gallery_40564_469_72408.jpg

 

gallery_40564_469_485100.jpg

 

 

gallery_40564_469_59206.jpg

 

a tutaj fotki jak roślina była młodsza

 

 

gallery_40564_469_200680.jpg

 

gallery_40564_469_486392.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj, oznaka którą daje roślina to przenawożenie potasu, zbyt wysoki poziom EC. Spowodowana gnojówką podaną zbyt wcześnie. Powinna być podana dużo później.

Zacznij od flusha i obserwuj czy choroba nadal postępuje.

Pomyśl też nad wymianą tej jednej  żarówki z wega na flo. 

 

Pamiętajcie: PODŁOŻE TO PODSTAWA ! Często ziemia spod pokrzyw jest dużo lepsza niż tanie ziemie w marketach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+