Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa konopi - Jesteś początkujący ? Wejdz i przeczytaj a bedziesz wszystko wiedział


Gość joker

Recommended Posts

W NL widzialem jak to robia i tak mowili ze najkorzystniej...a myslalem ze oni sie na tym znaja :P tzn czas do ilosci plonow bo niby z 1m2 da sie wycisnac 500 g ale skoro wiecej roslin to chyba mniejszy czas...??? A jesli chodzi o ta jedna donice to mowili ze jesli gdzies masz czegos mniej a gdzies wiecej to ziemia sie sama wymienia mineralami i dlatego jedna lepsza od kazdej w osobnej... ale to tylko teoria :) ok skoro moge raz podlewac na tydzien to jaka iloscia w takim razie?? Dla jednej roslinki??

PS

Dzieki za odpowiedz kazda uwaga mile widziana

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć i czołem ! jestem nowy jako użytkownik forum (chociaż przesiedziałem czytając Wasze posty ze 20h) oraz jako rolnik -ogrodnik zaczynający przygodę z wychodowaniem krzaczków  . Mój box to 1,0m2 h=1,8m ,lampa HPS 600W ,donice 8l,zestaw nawozów ,ziemia Light Mix ,nawadnianie automat, nasionka 5x Euforia +1x Black Widow- przejście na kwitnięcie Ręcznie  jeśli idzie o Euforia natomiast Balck W.dostałem gratis i nie wiem czy automat (może ktoś ma taką wiedzę?).Obecnie nasionka od 1doby są na flawatce celem puszczenia korzenia.Jak zrobię jpg. to umieszczę celem pochwalenia się .

Mam prośbę o rozwianie moich wątpliwości :

1.

w jakim momecie roślina wędruje do box pod lampę ? Tzn. kiedy mam zacząć "naparzac" HPS-600W (18/6?) ,gdy tylko ziarno z kiełkiem wsadzę 1-3cm głęboko w donicy ? czy najpierw na parapet aż ziarno przebije się przez ziemię i puści coś zielonego?

2. Temperaturę jak dobrze zrozumiałem  trzymam w granicach 27-30 celc( mierząc na poziomie najwyższego listka).już od momentu wsadzenia kiełka w ziemię czy aż pokażą się pierwsze listki czy drugie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kursk przykładowo jak dasz donice po 10L to można śmiało zalać 1 litrem (wycieknie dnem) ale tydzień powinny wytrzymać, ale to zależy od warunków w boxie.

Można sadzić ale czy 25 roślin na 1m2 to nie przesada i marnotrawstwo ? Miałem 10 roślin na metr i było bardzo gęsto + problemy z zbyt dużą wilgotnością podczas końcowego kwitnienia.

 

1. aż pojawią się listki, można trochę potrzymać dłużej na parapecie i później wyciągniętą łodygę zakopać (zrobi się z niej korzeń).

2. idealna temperatura to 24 w dzień i 20 w nocy, przy 30 też ładnie rosną i jak masz autopoty to idealna temperatura. Idealna wilgotność w czasie wegetacji to 60% ale przy 30% też będą żyć  :big-joint:

 

Zakładaj growloga.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Anonymous dzięki za radę,zrobiłem jak mowiłeś i wydaje się o.k

żeby za długo było bez zmartwień to obok mojej małej roślinki wyrosło ziarenko i szybciutko pnie sie do góry.

powiedzcie proszę co mam zrobić.myślałem żeby ją już przesadzić ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.

a może jest jakiś inny sposób na taki problem?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

Witam nie do końca rozumiem jak to jest z tym kiełkowaniem tzn. jak już kiełek przesadzimy do kubeczka to odstawiamy go w ciemne ciepłe miejsce tak? następnie po 2 dniach powinien wyjść ponad ziemię o 2cm i tu jest moje pytanie, od razu jak osiągnie te ok.2cm przenosimy go do doniczki docelowej i dostarczamy światła?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Doradźcie proszę świeżynce w temacie...

 

Czy jeśli nie mam w domu stałej temperatury /ogrzewanie na piece-kozy/, a zimą /w czasie nocy/ często spada ona poniżej 18 st. C to nie ma sensu zaczynać swojej pierwszej uprawy teraz, przed zimą i lepiej czekać do wiosny, aż będzie nieco cieplej?

 

Jestem na etapie czytania, zbierania info no i chciałabym zasadzić pierwsze roślinki, ale nie wiem czy na starcie nie przekreśla mnie właśnie to, że miewam w domu zimno i temperatura raczej nie jest stała /nocą może być i 17 st. C, a za dnia bywa, że 22-25 st.C/.

Będę wdzięczna za info.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

30 sekund z google  :Facepalm:

 

wikipedia:

 

"The optimal day temperature range for cannabis is 24 to 30 °C (75 to 86 °F). Temperatures above 31 °C (88F) and below 15.5 °C (60F) seem to decrease THC potency and slow growth. At 13 °C the plant undergoes a mild shock, though some strains withstand frost temporarily"

 

z reguly na max za dnia przyjmuje sie te 30* i za minimum 17* w nocy

 

roznica miedzy temperatura za dnia, a w nocy nie powinna przekraczac 10*

 

jezeli jest jak piszesz to smialo mozesz uprawiac  :indiana:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+