Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

 

:hemp_cook: Dziś w Gotuj z Ambasadorką :hemp_cook: 

 

Masło konopne z topów rośliny.

 

gallery_27223_375_1307274.jpg

 

Składniki:

  • 15 g topów
  • 250 g masła naturalnego 83%
  • woda

gallery_27223_375_163004.jpg


1.sposób

Do rondla wlewam 0.5 l wody zagotowuje.
 
gallery_27223_375_252069.jpg
 
W mniejszym rondlu rozpuszczam masło.
Topy miele w młynku, a następnie dodaje do wody wraz z masłem.
 
gallery_27223_375_805072.jpg
 
Wstawiam na mały ogień(tak aby lekko bulgotało) i gotuje ok 140 minut.
 
gallery_27223_375_666404.jpg
 
Po upływie czasu odcedzam(przez sito) do pojemnika, i odstawiam w ciemne miejsce do ostygnięcia.
Gdy tylko ostygnie, wkładam na noc do lodówki.
 
gallery_27223_375_499457.jpg
 
Rano oddzielam masło od wody, wodę wylewam.
Masło przekładam w hermetycznie zamykany pojemnik i wkładam do zamrażalnika.
 
gallery_27223_375_41410.jpg
 
 

2.sposób

Masło rozpuszczam, dodaje susz, dobrze namaczam cały, i zalewam pół litra wrzątkiem.
Gotuje 140 minut na wolnym ogniu.
 

 

Lub też można zrobić masło według tego przepisu z czego już będę zawsze korzystać Masło z suszu bez gotowania 
 
Waga końcowa 211~113 g czyli strata masła była minimalna według moich obliczeń miało wyjść 200.
 
:zen:
 
 

:hemp_cook:

 
Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik !
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślałem ze wyrób takiego masełka jest trudniejsze teraz już wiem ze nawed ja gastronomiczna noga może coś takiego zrobić ... jak tylko będę miał okazje sprubuję , a mam jedno pytanko jakie jest w smaku takie masełko?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Masło jest delikatniejsze w smaku niż z masła z świeżej rośliny. Czuć różnice wyrobach takich jak ciastka, sa bardziej kruche i rozpływające sie w ustach.

Masło z suszu jest proste, a takie z takiej ilość będzie bardzo mocne, a co za tym idzie także wydajne.

Tutaj będę mogła się cieszyć smakiem i działaniem o pełnej mocy.

 

:indiana:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pół łyżeczki masła wystarczyło mi na pół dnia (od 11 -19).

Masło zaczyna działać po 30 minutach, po ok 3 godzinach faza nabiera największej mocy, trzyma godzinę a potem przez 4 h delikatnie schodzi.

Miedzy czasie daje funkcjonować poprawnie, nie ma objawów przepalenia, paranoi lub innych negatywnych objawów.

W pierwszej godzinie wzmożone pragnienie, ale to normalne przy każdym jedzeniu.

Teraz test z całą łyżeczką  :)

 

  :zen:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

Siemanko

Wiadomo, że jeśli już tu jestem to chce zrobić masło konopne z topków, a potem celuję w ciastka. Zastanawiam się przy tym czy jeśli zdekarboksyluję wpierw zgrindowane topki przed zrobieniem masła to czy da mi to jakieś większe korzyści w mocy ciastek?

Warto się w to bawić czy wystarczy podążać za ww. przepisem? 
edit. Czy dekarboksylacja w wyższej temperaturze tj. 140-150*C przez 10-18 minut spowoduje straty? Jeśli tak to na jakim poziomie te straty mniej więcej?

Materiał to Amnezja Haze 6g
Pozdrawiam

Edytowane przez Powazek
dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+