Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Dziedziczenie genów odpowiedzialnych za autozakwitanie, AF


Gość joker

Recommended Posts

Ponieważ wiele osób nie wie w jaki sposób dziedziczone są geny odpowiedzialne za autozakwitanie postanowiłem odnaleźć w zakamarkach sieci fajne grafiki które obiły mi się o oczy.
Gen odpowiedzialny za AF jest genem recesywnym, czyli nie ujawnia się w kolejnym pokoleniu tylko w kolejnym-kolejnym

Nie chcę rozpisywać się tutaj o prawu mendla i genetyce jako takiej tylko konkretnie o co chodzi i z czym to się je

Grafika pokazuje proces selekcji i powstania dobrej stabilnej odmiany samozakwitającej, tak zwanego automata.

Biała doniczka - odmiana zwykła której zakwitanie uzależnione jest od fotoperiodu
Czarna doniczka - automat, odmiana posiadająca gen autozakwitania, w skrócie gen auto.

 

 

 

gallery_40556_459_62734.jpg

 

 

 

 

 

1. Połączenie obu odmian auto + nie-auto daje nam potomstwo, pkt2 w którym żaden z osobników nie posiada genu auto.

2. Z pokolenia spod pkt.2 wybierane są najlepsze osobniki i wspólnie krzyżowane, kolejne pokolenie z pkt. 3 będzie w 25% posiadać gen auto.

3. Łącząc automaty uzyskane w pkt.3 otrzymujemy potomstwo 100% auto z pkt. 4.

4. Chcąc zwiększyć moc i przekazać jak najwięcej cech z puli rośliny zwykłej wybiera się najlepszego automata i ponownie przeprowadza proces [pkt. 5]

Stąd też odmiany automatyczne przeszły długą i mozolną drogę od słabego lowrydera do mocnych aktualnych odmian auto. Chcąc przyspieszyć proces można olać pkt 4. i otrzymanego automata z pkt. 3 krzyżować z odmianą zwykłą. Słabsza selekcja szybsze efekty.

Jak widzicie taki proces uzyskania dobrej odmiany auto wymaga minimum jednego takiego cyklu składającego się z 4 upraw. Prawdziwie zajebiste automaty myślę że przeszły kilka takich cyklów dlatego zanim dostaliśmy mocne auto zajęło to breederom trochę czasu.

 

 

 

 

pozdro

g

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+