Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wiele pytań, świeżak, dopiero zaczynam


Stivciu

Recommended Posts

Witam póki co to przez wiele miesięcy wiele czytałem, a wciąż kupowałem ziele z ulicy... jak wiadomo drogo, walą na ilości, jakości i wszystko xd no więc postanowiłem że przestanę się bawić w takie coś i wydawać kase bo pewnie już przepaliłem z 1-2 dobre grow sety :P a teraz sobie troche kasy zarobiłem ostatnio i postanowiłem że czas zadbać o swój produkt :) no ale rzecz w tym że jestem kompletnym świeżakiem a mimo to że czytałem wiele to i tak zabardzo tego nie ogarniam i nie wiem jak się do tego zabrać... a więc mam wiele pytań i szukam pomocy o ile będzie ktoś tak skłonny by poświęcić mi trochę czasu by mi pomóc :P a więc zacznę może od paru pytań:

 

co lepsze na początek? automat czy normalny? bo mimo to że wiadomo automat kwitnie z wiekiem a normal jak przełączymy światełko no ale chyba nie ma z tym większego problemu? bo chyba każdy zna że tak powiem moc normalnych prawda? a przynajmniej tak mi się zdaje jeżeli nie to wyprowadźcie mnie z błędu :P no i jak to wygląda? przy normalnych zacząć z 18/6 ? a potem po jakim czasie przełączyć na 12/12? 

 

ile roślinek by mi się zmieściło do boxa 60x60x140? i w ilu litrowych donicach je sadzić?

 

no i przyszedł czas na najważniejsze pytanie: jaki grow set? bo chciałbym kupić odrazu cały grow set żeby sie nie pierdziielić i co lepsze hps czy cfl? i czy starczy hps na boxa 60x60x140?  

 

no i znalazłem fajny grow set http://www.ebay.de/itm/Grow-Set-250-W-Starter-Komplettset-NDL-Growbox-Darkstreet-Luftugsset-Homebox-/251469248458?pt=LH_DefaultDomain_77&var=&hash=item3a8cbc37ca

 

no i wybaczcie że po niemiecku ale mieszkam w niemczech więc po niemiecku niestety :P ale myślę że w tych czasach nikt nie będzie miał problemu z tłumaczeniem, ewentualnie jakby co to lampa NDL to jest HPS ;) no i czy taki zestawik starczy? co bym musiał do niego jeszcze dokupić? (oprócz nasionek oczywiście xD) no i jakie nawozy? jakiś zestaw nawozów caly? i czy ten set jest dobry jak na początek? jeżeli by ktoś mógł (o ile ten by nie był odpowiedni) grow set ale tylko na ebay.de albo na amazon.de ze względu na to że mieszkam w niemczech :P no i znaleźć mi jeszcze własnie na jednej czy na drugiej stronie jakiś set nawozów...

 

co z filtrem węglowym? mówię o takim kupnym: coś się do niego sypie czy jak? bo widże że to taka puszka duża... a coś czytałem w temacie jak zrobić własny filtr (tak na szybkiego ogólnie) że buduje się jakąś szufladę do której się wkłada węgiel aktywny czy coś... 

 

jaką ziemię polecacie? jakaś żeby była na ebay.de albo na amazon.de jak już wyżej wspomniałem bo jakbym miał dużo kasy to tam bym kupił z wyższej półki ze wszystkim a najlepiej z ledami ale że mój kapitał jest ograniczony to muszę to jakoś dobrze rozplanować...  myślę że to póki co tyle pytań wystarczy ale jakbym coś jeszcze sobie przypomniał to napiszę napewno ;) i z góry dziękuję za wszelaką pomoc jestem tutaj w sumie nowy i mimo że wiele czytałem to jestem całkiem zielony jeżeli chodzi o dobór sprzętu i potrzebnych mi rzeczy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość anonimgrower

uszzz Ty .... ale litania :D

Ja przywitam tylko bo przeraża mnie taka ilość pytań ...

 

Także Witam u nas Stivciu , a resztę napiszą moi koledzy :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

postaram sie troche odpowiedziec i pomoc

 

 

co do pestek to kup na poczatek pełnosezonowe odmiany z racji ze automat nie wybacz błedow

 

jezeli zasadzisz pełnosezonowe odmiany to lec 24/0 słoneczko lub 18/6 ja osobiscie preferuje 24/0

8 litrowe doniczki wystarcza ci odpowiednio przy 30 dniach weg  optymalnie

co do boxa to polecam 1m2 i hps 400 W   z cfl daj sobie spokoj 

ale widze ze znalazłes inne wymiary to rowniez najlepiej hps 400

 

 

 

co do filtra sie nie wypowiem bo sam nie uzywam

 

co do nawozow to juz zalezy jaka ziemie kupisz

 

 

reszte niech ktos z kolegow podpowie

 

 

pozdro

glock

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Odpowiem stopniowo :)

 

- także radzę normalne odmiany

- ja jestem za 18/6 na weg, potem 12/12 flo, jeżeli jest za niska temperatura w nocy to lepiej 24, kwestia indywidualna

- 8 litrów spokojnie starczy, ile wejdzie ? sprawdź jakie wymiary ma doniczka i policz :)

- ten zestaw co pokazałeś to najtańszy z możliwych, HPS 250W na początek spokojnie starczy, ale rura wentylacyjna bez izolacji więc będzie głośno :) Dokupywać bajerów można w nieskończoność, najważniejsze oświetlenie, doniczki, wentylacje ma :D Im lepsze zabawki tym większy koszt.

- filtry mają w sobie węgiel aktywny, który z czasem się zużywa jak i jego filtr wstępny (osłona). Filtr dobierasz pod moc wentylatora, więc jak wentyl 400m3/h to filtr tak samo, jak masz wentylator z regulacją wybierasz tą najwyższą opcję. Pamiętaj ! Dym uszkadza węgiel, nie pal w/przy boksie !

- ziemia typu light mix, najlepiej jakaś bio, typu BioBizz Light Mix itp.

- nawozy bierz tylko bio :)

 

 

Ogólnie to jest dużo tematów podpiętych które by rozwiązały Twoje pytania ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no tak ale co do ilości miejsca to wiadomo rośłinki szersze niż doniczka a mi chodzi żeby troche miały przestrzeni dla siebie na rośnięcie a nie pościskane, nie? :P a mógłbyś może Vito, lub ktoś inny znaleźć mi jakiś taki set nawozów bio co by właśnie starczył tak na początek? na ebay.de albo na amazon.de jak już wyżej wspominałem :P no i od jakiejś może nie najtańszej firmy tylko może warto w jakąś lepszą troche dać nie? i tak samo ziemie bym prosił, a jeżeli komuś się nie chce to chociaż nazwe firmy :P  a co do wymiarów boxa to chcę taki jaki w linku czyli 60x60x140 bo mi pasuje rozmiarami bo mam  między szafą a ścianą własnie taką lukę idealnie na takiego boxa a 1x1 m2 to by już za dużo miejsca mi zajmował a ja nie potrzebuje całej hodowli farmerskiej tylko tak dla siebie 1-2 krzaczki :P no a jak z weg i flo? po ilu dniach przejść z weg na flo? czyli z 18/6 przejść na 12/12? bo czytałem że  lepiej na weg 18/6 przy normalnych niż 24/0... a jak z wentylatorkami? bo rozumiem że ten co jest w zestawie to odprowadza powietrze? a nie powinno być jakiegoś doprowadzającego? czy nie trzeba? a co z mieszającymi? może warto sklecić ze starego kompa i jakiegoś zasilacza mieszające 12v do środka  wsadzić? a jak dziąła to urzadzonko co się podłącza do kontaktu i jest w zestawie i jest na zdjęciu z takim pokrętłem? że się ustawia np. 18/6 i samo będzie sie włączać i wyłączać? byłoby fajnie :P bo myślałem że trzeba samemu pilnować jak się nie ma jakiegoś droższego sprzętu :P a co do pestek to myślałem nad tymi haze berry od royal queen seeds co myślicie? :) bo póki co to jest jedyny sklep który jest też i dziąla w niemczech a ma na pojedyńcze sztuki pestki  a jeszcze myślałem (bo to jest sativa i ma sativkowy haj, nie? ) myślałem nad indicą jakąś żeby mieć 2 różnego typu w boxie a co do temperatury to chyba nie będzie problemu bo to jest hps czyli grzeje chyba troszke nie? no i idzie lato no i to jest silver box czyli też bardziej trzyma ciepło :)

co do ziemi i nawozów, może być takie coś:

/admin - cenzura linki wygasły/

może być to i to? :P bo co do tego starter set to nie wiem czy jest git czy nie? bo nawet nie wiem jak tego używać i co do czego jest xd 

a no i jeszcze ważne pytanie o którym zapomniałem: czy ten HPS 250w starczy? w sensie czy może on być na weg i na flo?  ta tylko jedna żaróweczka? :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moc HPS dobierasz pod boxa, na Twoją powierzchnię 250W to będzie moc do opanowania, 400W potrzebował byś dużo lepszego zestawu do chłodzenia i zamknięty odbłyśnik wentylowany. Na start i poznanie podstaw 250W wystarczy Ci spokojnie. Możesz na fazę weg dokupić żarówkę MH (ten sam zasilacz, wymieniasz tylko żarówkę), ale nie jest to konieczność.

 

Zestaw nawozów i ziemi bardzo fajny :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hah. Strasznie dużo pytań :)  Ale to dobrze. Im więcej pytasz tym więcej się dowiesz. Lepiej popytać teraz niż jak w czasie uprawy rośliny będą wyglądały jak ususzone badyle. Dorzucę ci swoje trzy grosze.

Według mnie fajny secik. Jest box,  jest wentyl, filtr, żarówa z odbłyśnikiem i statecznikiem. Za 240 jurków. Bierz, nie zastanawiaj się. Na taką powierzchnię HPS 250W ci wystarczy. Ogólnie przyjmuje się 50000 lumenów na 1m. kwadrat. Ty masz 0.36 mkw powierzchnię a żarówa daje jakieś 33000 lumenów. Starczy w zupełności. Przy 400w mógłbyś mieć faktycznie problemy z temp. Nawozy też spoko. Dużo ludzi używa biobizów. Jak masz kasę to kupuj. Co do doniczek, ja na twoim miejscu wsadziłbym 4 donice. Takie 25x25cm czy nawet 30x30cm. Korzenie będą miały gdzie się rozrastać. A i krzaki dzięki temu będą większe. No i mniej wydasz na nasiona, bo na upartego to mógłbyś wsadzić i 16 doniczek 15x15cm. Ale na ch.. ci aż tyle? Przy pierwszej uprawie? Wsadź 4 nasiona, będziesz miał 4 ładne krzaki, a radości będziesz miał z tego tyle, że sam nie uwierzysz. Co będziesz otwierał boxa to będzie ci się robił banan na twarzy, od ucha do ucha. Żarówę też mógłbyś dokupić metahalogenową na okres wegetacji. Ale po co? Na HPSie całą uprawę pociągniesz. Wentyl montuj jako wydmuchujący. Najwyżej potem dokupisz wdmuchujący, jak stwierdzisz że ci potrzebny. Cyrkulacja w środku – kup zwykły wentylator biurkowy i gdzie go tam zamontuj do rurki. Pełno ludzi takich wentylatorków używa w boxach. Kosztuje z 10 euro?? Ziemia z biobiza pewnie też dobra. Droga nie jest. Kupujesz to co pokazałeś i masz cały secik gotowy. Zakładasz growloga, wstawiasz zdjęcia, pytasz co dalej a ludzie ci podpowiadają. I tyle panie. Kupuj śmiało. Nie zastanawiaj się za dużo. To działa tak, że jak kupisz HPS250W to będzie się zastanawiał czemu nie kupiłeś 400W. Jak byś kupił 400W, to byś rozkminiał dlaczego nie wybrałeś 250W. Kupisz takie nasiona, potem będziesz myślał dlaczego nie inne. Posadzi 4, będziesz myślał czemu nie posadziłem 16? Posadzisz 16, będziesz myślał czemu nie posadziłem 4? Kupisz Porsche, a może mogłem kupić Ferrari. Kupisz Ferrari, hmmm, mogłem jednak wybrać Porsche. I tak ze wszystkim. Mógłbyś wymieniać w nieskończoność. Z nasionami to samo.

Słuchaj.

Kupuj set co pokazałeś. Montuj go. Zapal lampę. Sprawdź jaka temperatura. Kupuj 4 duże donice, tą ziemię i nawozy, wsadzaj 4 nasiona i jedziesz. Nie ma co się zastanawiać.

Pozdro.

Niech rosną jak szatan

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+