Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Mój pierwszy GL - 12 x Early Skunk, 4 x Passion #1 // OUT 2014


szalonyszaleniec

Recommended Posts

Siema,

 

Nie jest to mój debiut jeżeli chodzi o out, jednak w tym roku po raz pierwszy postanowiłem zrobić GL, aby moje córeczki były pod opieką prawdziwych speców ;) Zwłaszcza, że w zeszłym roku nie działałem, więc kilka rzeczy pewnie uciekło mi z głowy.

 

 

pestki: wszystkie feminizowane

12x Early Skunk (holenderski skun)

4x Passion #1 (dutch passion) <- było pięć, ale jedna okazała się być zgniła (szara, zupełnie miękka)

wrzucone na 24h do wody, teraz kiełkują

 

plan: 4tygodnie w boxie 1m x 1m pod 400W HPS, potem out (zgodnie z kalendarzem biodynamicznym)

 

ziemia: do doniczek: torf odkwaszony ph5,5-6,5, chcę wymieszać go z ziemią spod pokrzyw 50/50

na oucie: ten sam torf wymieszany z ziemią na spotach 50/50 (wolałbym spod pokrzyw, ale nie wiem, czy tyle jej ogarnę)

 

nawozy: dostałem saszetkę power feeding, nie wiem co to. jak chodzi o resztę to jeszcze się nad tym zastanawiam, czy lecieć biohumus + florowit czy może jakieś bardziej specjalne, generalnie chcę zacząć nawozić w 3-4 tygodniu

 

 

 

Co sądzicie o glebie? Jakie wskazówki, rady? Trochę zamuliłem się z tematem, że nie ruszyłem wcześniej, ale w sumie chyba nie jest jeszcze aż tak późno.

 

Foty wrzucę na galerię forum jak coś się pokaże. Mam nadzieję, że GL, zdjęcia etc to rzeczywiście zero przypału.

 

Z góry dzięki za pomoc; jestem przekonany, że razem uda nam się zrobić coś fajnego w tym sezonie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki Wam wszystkim za dobre słowo!

@Vito - To powerfeeding short flowering, mam tylko 10g (starczy na 10l), dostałem jako gratis. Znalazłem za to nawozy, które mi się ostały:

-plagron alga-bloom, alga grow, green sensation top activator, phyt-amin, plagron roots

-canna ph+ i ph-

-neudorff spruzit schädlingsfrei

-gib co2 w tabletkach

no i do tego planton K i humvit

 

średnio się ogarniam w nawozach, mają już ze 2-3 lata (chyba się nie przeterminowały?), niektórych nie ma za dużo, ale jak coś to chętnie dokupię

 

@SmakMaroca999 Passion #1 u mnie to już klasyk, biorę rok w rok (chyba od początku kariery), zawsze też brałem Maroca i był kozak, ale w tym roku chciałem coś nowego i większego stąd ES

 

***

 

Fotoperiod w boxie planuję zrobić 18/6, ale może wystarczy 12/12? Pomogłoby mi to bardzo w kamuflowaniu boxa, poza tym trzymam go przy łóżku, więc nie świeciło by mi jakbym spał.

 

Dziś wieczorem pierwsze pestki wskakują do gleby, nie włączam lampy dopóki nie wyjdą na powierzchnię, będzie śmigał sam wentylator, temperaturę chcę ustawić na 26 st C, wilgotność w granicach 60% - wszystko git czy wprowadzić jakieś zmiany?

 

Na dniach wstawię foto boxa i jak to popodpinałem wszystko. Peace

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Vito @SmakMaroca999 ok, tak też zrobię

 

wczoraj wieczorem pierwsza pestka ES poszła do gleby, przed chwilą 7 kolejnych i 4 Passiony; myślę, że dziś wieczorem (max jutro) reszta

 

temp w boxie 17,5, wilg 68%, póki nie wyjdą na wierzch nie włączam lampy, śmiga sobie tylko sam wentylator na wolnych obrotach

 

***

 

EDIT 4/5/2014 9:00 - teraz kolejne 2 poszły do ziemii, ostatnie 2 wypuściły z jakieś 1-2mm kiełki, widocznie potrzebują więcej czasu; pierwszy ES wyłonił się na powierzchnię (po prostu widać już pestkę nad glebą)

 

pytanie: Co zrobić w sytuacji, gdy np połowa pokaże już pierwsze listki, a reszta jeszcze będzie pod ziemią? Włączać lampę po prostu i je zostawić, czy tamte bardziej opóźnione wyjąć z boxa, żeby im nie świeciło światło? Czy może poczekać z włączeniem lampy na wszystkie, bo i tak mają wystarczająco dużo pożywienia w ziemii?

Edytowane przez szalonyszaleniec
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zobiłem parę fot, niestety nie działa mi w kompie czytnik kart, więc dzisiaj jeszcze bez zdjęć (wrzucę jutro, choć mało co widać).
 

2 pestki ES nie pokazywały progresu (kiełki paromilimetrowe), wyglądały jednak na takie, jakby były po prostu źle ułożone w skorupce i chciały już rosnąć -> wrzuciłem je do gleby (ale nie do boxa).

1 ES ciągle w glebie w ciemności i nie wyszedł, ale cierpliwie czekam.

 

13 pozostałych trochę się powyciągały (lampa jest jakieś pół metra od nich, ma ~5 miechów przebiegu), trochę też je przesuszyłem (kiedyś zwykle jak już przesadzałem to w drugą stronę; teraz podlewałem tylko spryskiwaczem no i chyba dlatego, podlałem po jakieś 100ml przed chwilą, bo ziemia już miała konsystencję prawie że piachu), -> na niektórych widzę jaśniejsze końcówki listków, na jednym nawet odrobinę żółci.

 

Jest parę niedociągnięć z mojej strony, ale będzie git. Jutro mam nadzieję pokażę Wam jak to wygląda (a przynajmniej jak wygląda box i jak się powyciągały, bo więcej nie wiem, czy będzie widać).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

tak wypadało by żeby fotki były widoczne w temacie. edytując post kliknij w ikonkę obrazka z drzewkiem na pasku narzędzi i wyświetli Ci sie okno do wklejenia adresu URL. skopiuj link ze zdjęć wyświetlanych na podglądzie w Twojej galerii i wklej go. : )

 

nie za bardzo widać o jakie plamki chodzi a chwaściki są niepotrzebne :D

kiedy planujesz dać je na out?

 

fajny box i ogólnie nie jest źle. powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+