Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Początkujący w uprawie


dewey

Recommended Posts

Witan. Na wstępie bardzo Was proszę o wyrozumiałość, przyznam się bez bicia, że nie czytałem większości tematów na forum. Ilość informacji, wypowiedzi i tematów, jest po prostu przerażająca, a ja chciałbym dostać kilka porad w pigułce. Nie zależy mi na jakiś super odmianach i dorodnych plonach, chciałbym po prostu wychodować sobie paprę krzaków, jak najprostrzą metodą, w możliwie najkrótszym czasie. Parę pytań, które mi się nasunęło:

1. Gdzie najlepiej kupić nasiona.

2. Jakie kupić nasiona (chodzi o te, które wymagają najmniejszej uwagi/wiedzy ze strony hodującego)

3. Co muszę kupić żeby wychodować parę kwiatków na balkonie (ziemia, woda, "odżywki", doniczka itd.)

4. Czy kwiaty muszą być wystawione bezpośrednio na działanie promieni słonecznych? Pytam, bo balkon jest trochę zacieniony.

5. Ile czasu trwa hodowla? Od zasiania do zbiorów?

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na te pytania i przy okazji podrzucić jakiś link do prostego/zwartego wytłumaczenia co i jak? Wiem, że wielu z Was to pasjonaci, którzy rozdrabniają się nad każdym aspektem, dzięki czemu mnoży się ilość informacji a stronie, a nie wierzę, żeby wychodowanie kwiatka było aż taką sztuką :) Stąd chciałbym poznać uprawę "po męsku", szybko i bez owijaania w bawełnę :)

P.S. Dodam, że towar będzie na mój użytek, więc nie liczę na zbiór liczony w kg., wystarczy parę gramów, żeby zbilansować poniesione koszty ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siema

 

 

1 ,wybierz sobie seedbank np thc thc .com 

 

2. kup sobie skunk auto fem bardzo latwa w uprawie praktycznie sama rosnie plon dobry i bardzo kopiacy

 

3. dobra ziemia nasiona troche slonca i lecisz z koksem no i oczywiscie odzywki na weg kup biohomus koszt 7 zł w kazdym ogrodniczym na flo polecam nawoz do orchideii ma dobre npk

 

4 tak musza byc w słoncu

 

5.przy skunk 65 dni

 

 

dobrze kombinujesz roslina sama rosnie dasz rade

 

 

pozdro i powodzenia

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

1. Wyłącznie sprawdzone seedbanki, masz pełno reklam na forum

2. Odmianę automatyczną (kwitnie bez względu na fotoperiod), przy odmianie zwykłej musiałbyś czekać do końca wakacji.

3. Gleba - podłoże to podstawa, nie kupuj uniwersalnych mieszanek. Zawierają w sobie chemiczne nawozy które tylko szkodzą roślinie, dla pelargonii i kwiatków na balkonie jest dobra ale do konopi nie bardzo. Jak już musisz kupić w zwykłym ogrodniczym to kup mieszankę do warzyw, albo jakieś podłoże torfowe / bio.

Nawóz - jakiś nawóz przeznaczony do konopi a nie do pelargonii czy orchidei np. BioBizz BioBloom, kosz niewielki a nie trujesz się chemią ;)

Woda ważne by miała pH 6-6,5

Najważniejsze byś się skupił na dobrej jakościowo ziemi, wtedy nawet bez nawozu zbierzesz kilka gram. Około 10L

4. Im więcej słońca tym lepiej rośnie

5. Producent nasion podaje czas uprawy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzięki za odpowiedź. A tak, krok po kroku, dla laika, który nigdy się ogrodnictwem nie interesował, to jak by to było? Kupuje nasiona i co dalej? Sypię ziemię (ile?), następnie wkładam nasiona, zasypuje i podlewam? :) Naprawdę się na tym nie znam. Największy problem to słońce, mam duży (12 m2), fajny balkon, na parterze, szczeble są wypełnione hmm słomą? Pewnie wiecie o co mi chodzi. Nade mną jest balkon sąsiada, który przysłania słońce (jest tej samej długości i szerokości co mój balkon). Czy to rzeczywiście uniemożliwi hodowlę? Ten krzak musi być wystawiony na sam środek polany żeby wyrósł? ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Glock na jałowym kokosie bez nawozów też zbierzesz parę gram, ale polecając takie nawozy stoimy w miejscu, a tym bardziej chemiczne ;) 

 

Dewey niestety musisz przejrzeć kilka growlogów by połapać o co chodzi, wystarczy obejrzeć same zdjęcia :)

10 L ziemi na jednego krzaka to jest optymalnie. Temat o kiełkowaniu: http://trawka.org/topic/3940-kielkowanie-precrushing/

Bez słońca także będzie rosło, ale mizernie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito, ale co to znaczy, że będzie mizernie rosło? Będzie rosło wolno, czy będzie mały zbiór? Kolejne pytanie. Jako początkujący, zakładając, że wszystko pójdzie dobrze, to na co mogę liczyć? Ile gramm mogę zebrać? Załużmy, że kupię tego Skunka Auto Fem, o którym pisał glock. Kolejna sprawa. Czy ten krzak będzie duży? Czy zapach jest intensywny? Wiecie, mieszkam na parterze, nie chciałbym żeby jakiś życzliwy sąsiad doniósł :) Czy posadzenie tych krzaków pomiędzy innymi, normalnymi kwiatami coś pomoże? Przyćmi zapach, ukryje widok?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

:elo:  to może ja pomogę.

 

Na początku musisz wybrać sobie odpowiedni seedbank (sklep online z nasionami)

wymienione na forum są godne zaufania bo łatwo trafić na oszustów.

 

odmiana na balkon łatwa w uprawie to z pewnością Automatyczna Feminizowana - do wyboru do koloru (to znaczy że jej czas od pestki do zbioru trwa mniej więcej 2-2,5 miesiąca i będzie to płeć żeńska która produkuje pożądane kwiatostany. Jej wysokość nie przekroczy 100cm) producenci mocno przesadzają z ilością plonu który można zebrać, na początek 30-50g to bardzo dobry wynik.

 

doniczka 10l w zupełności wystarczy a korzenie będą miały dużo swobody

Ziemia ( Vito dobrze o tym wspomniał ) od biedy może być zwykła kwiatowa ja tam nie widze problemu

 

jak już dostaniesz pestki to musisz je wykiełkować - http://trawka.org/topic/3940-kielkowanie-precrushing/

 

jak roślinka Ci wyrośnie to nic tylko oglądać i sie cieszyć.

 

pozostaje jeszcze kwestia nawozów... przez pierwsze 2 tygodnie nie powinna chorować bo wszystkie składniki odżywcze które są jej potrzebne do życia będą w glebie, potem wypadało by dać jej coś na kwitnienie żebyś miał dobre topy do jarania ale to już dalsza bajka.

zanim zdążysz dojść do tego etapu to uzupełnisz wiedze, wszystkie potrzebne informacje na prawdę można znaleźć w internecie i rozmawiać o nich bez końca.

 

jeszcze na koniec: z tym balkonem to na prawdę trochę lipa jak pada na nią minimum 6h światła to powinna dać rade. słońce jest niezmiernie ważne do tego żeby roślina mogła przeprowadzać w sobie niezbędne reakcje chemiczne potrzebne do produkcji żywicy (THC) :big-joint:

 

kup i posadź, jak popełnisz jakiś błąd to będziesz bogatszy o doświadczenie. Powodzenia majster B)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+