Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

HPS 100W | White Widow XL, Cheese

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH NA MOIM GROWLOGU

Dane uprawy:

Rozmiar boksa: 60x45x85 cm (szafa materiałowa na buty).
Nasiona: 1x White Widow XL FEM i 1x Cheese FEM z THC-THC.com
Lampa: HPS 100W Philips SON-T Pia PLUS 10700 lm, odbłyśnik wings. Bez szyby.
Materiał odbijający w szafie: całość wyłożona folią biało-czarną 0,125mu, boki przód i tył dodatkowo folią mylarową.
Doniczki: 2x15l, kwadratowe.
Ziemia: BioBizz ALL-MIX 20L + 10L zwykłej uniwersalnej.
Wentylacja: 5 wiatraków 12V - 2 zewnętrzne (wdmuchujący na dole i wydmuchujący u góry) pracujące cały czas i 3 wewnętrzne mobilne. Prędkość wiatraków wewnętrznych mogę regulować na zasilaczu aby utrzymać odpowiednią temperaturę.
Nawozy: na fazę wegetatywną Biohumus Forte, na kwitnienie BioBizz Bio-Bloom.
Woda: odstała z kranu.

Warunki w boksie:

Temperatura: 28-32 C przy lampie zawieszonej 20 cm od powierzchni ziemi.
Wilgotność powietrza: Mam tylko wskaźnik słoneczko-chmurka-chmurkadeszcz i narazie jest bliziutko słoneczka - będę dopiero kombinował ze szmatami.

SŁOWEM WSTĘPU:

Dziś o 21.00 kiełki poszły do ziemi. Planuję uprawę ScrOG ze względu na mało miejsca w pionie i boję się czy roślinki, które kupiłem się tam zmieszczą. Najpierw planowałem kupić jak najmniejsze odmiany ale potem postawiłem na moc, plon i genotyp sativa/skunk, który mi bardziej odpowiada. Ponieważ są to regi to mam zamiar trenować je od prawie samego początku pod siatkę, wytworzyć możliwie najwięcej szczytów i przełączać na kwitnienie. Ale, że w opisie na stronie było że one rosną nawet do 150 cm i 90 dni to mam kilka pytań do kogoś doświadczonego:

1. Ile szczyty jeszcze urosną w tych konkretnych odmianach po przełączeniu na kwitnienie?
2. Czy do tych odmian fotoperiod 18/6 będzie idealny?
3. Jaki tani nawóz na kwitnienie zakupić (najlepiej żebym go w normalnym ogrodniczym dostał)?
4. Czy kilkuletni ripen będzie jeszcze dobry bo nigdzie na opakowaniu nie ma daty ważności?
5. Jakieś rady/sugestie?

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA I OCENIANIA MOJEJ UPRAWY

332z8e9.jpg

Guest anonimgrower

Ripen jest już przeterminowany .

Co do nawozów to pewnie rano będziesz miał wpis od Vito co brać - On ma dobre pomysły .

Fajny pomysł na box/a .

Dopóki możesz to szukaj niskich , a szerokich donic i przełóż razem z częścią ziemi nasiona .

Lampa choć o niewielkiej mocy to będzie za blisko roślin .

Masz akurat lampkę do boksa dobraną bo wychodzi tak

Powierzchnia 0.27 m2

Minimalnie: 8100 Lumenów
Średnio: 10800 Lumenów
Optymalnie: 13500 Lumenów

Pozdrawiam i życzę powodzenia w uprawie :trawka:

Witaj

Taka fajna ziemia zmieszana z shitem uniwersalnym :/ 

1. 100% a nawet i 200%

2. 18/6 na fazę weg, 12/12 na fazę flo

3. tylko w growshopach, np. BioBizz Bio-Bloom 0,5L - 25zł

4. Ripen wyrzuć i nigdy więcej nie kupuj tego shitu.

5. Nigdy więcej nie mieszaj dobrej ziemi z uniwersalną, jak masz za mało to zrób sobie testa, typu jedna w takiej druga w takiej. Teraz zepsułeś dobrą ziemię. All-mix jest bardzo dobą glebą z naturalnymi nawozami, nie potrzebny Ci będzie biohumus raczej. Na start rośliny potrzebują dużą wilgotność. Dobry pomysł z siatką. 

Ogólnie elegancko  B)

No to zasiadamy i oglądamy, ktoś ma jakieś czipsy ?  :big-joint:

• Upvote 1

No no niezły GrowLog się zapowiada mam nadzieje że będzie tak przejrzyście prowadzony do końca. Dzielnicowy ma racje box troche niski proponowałbym delikatnie potrenować rośliny przed założeniem siatki. Zadbaj też o odpowiednia wilgotność zwłaszcza na początku.

Na kwitnienie najtaniej i najprościej to planton k.

Najprościej ? wątpię

Najtaniej ? wątpię

PLANTON® K

NAWÓZ DO PELARGONII I INNYCH ROŚLIN KWITNĄCYCH

http://www.plantpol.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=166&Itemid=191

Ile jeszcze razy powtórzę, skończcie z tymi hujowymi nawozami do pelargonii ! To jest chemia ! Trujecie się hujową gandzią, ale ważne że klepie ? Im bardziej gryzie w gardło tym lepsza ? Dobre nawozy macie już za parę złotych a Wy nadal polecacie czystą chemię którą trujecie swoje płuca.

• Upvote 2

Jesli chcesz tanie nawozy to ja proponuje ci zestaw od Advanced Nutrients Grow,Bloom,Micro sa za male pieniadze w malych flaszkach w Growshopie Trawka napewno beda lepsze od plantonu i ph bedzie ci latwiej utrzymac bo maja formule ph perfect starcza spokojnie na dwie tego typu uprawy  zycze udanej uprawy i z fartem!

Tak jak poprzednicy :elo: i życzę miłej uprawy :)

Słuchaj rad dobrze rzeczą tutaj - dbaj o zdrowie a szczególnie płuca.

Stosując dobre nawozy nie tylko zadbasz o zdrowie, roślina będzie ładniejsza i mniej będzie sprawiać kłopotów :)

ale i o lepszą jakość suszu i  smaku palenia - uwierz ma to duże znaczenie jeżeli chcesz być koneserem dobrych smaków.

:indiana:

.....Dopóki możesz to szukaj niskich , a szerokich donic i przełóż razem z częścią ziemi nasiona ...

Dzięki ziom za odpowiedź. Też myślałem o niskich podłużnych ale kiedyś przeczytałem książkę o marihuanie i było tam napisane, że korzenie rosną w dół i tylko trochę na boki i ogólnie, że ziemia po bokach szczególnie na wyższych poziomach się niejako marnuje... i teraz jak to ma się do tego żebym je dał do podłużnych?

Taka fajna ziemia zmieszana z shitem uniwersalnym :/

Również dzięki za info co do ziemi to poszło 10L biomix na doniczkę a tej uniwersalnej domieszałem 2,5l na jedną i pozostałym 2,5l uzupełniłem tylko jakieś 2 cm u samej góry doniczki co myślę, że tam i tak korzenie nie będą rosły. Może aż tak to nie zaszkodzi? Dzięki za namiar na nawóz na pewno kupię ten naturalny bo sam mam złe wspomnienia ze sztucznych. Ripen strasznie mi kiedyś herrera popsuł w smaku.

No nic dzięki za ładny odzew i na pewno raz na tydzień będę zdawał relacje. POZDRO :elo:

Zgadza się, korzenie rosną w dół, ale gdy napotkają opór będą rozchodzić się po dnie doniczki, na jedno wychodzi, myślę że przy takim projekcie mało będzie znaczący kształt doniczki. Są systemy hydroponiczne NFT gdzie korzeń rozchodzi się na boki 

Chodzi o to że ta ziemia ma w sobie nawóz chemiczny, będziesz podlewał i cały nawóz będzie z górnej warstwy spływał niżej do dobrej gleby. Dobrze że nie dużo tej gleby dałeś, ale na przyszłość radzę korzystać z dobrej gleby ;)

• Vito changed the title to HPS 100W | White Widow XL, Cheese
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+