Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Kilka pytań przed rozpoczęciem uprawy


Gość

Recommended Posts

Witam serdecznie. Przymierzam się do stworzenia nowego boxa - kiedyś prowadziłem już grow loga na tym forum polecam obejżeć z tym, że teraz jestem dużo bardziej zajętym człowiekiem praktycznie nie mam czasu na tego boxa jednak dziewczyna może pilnować dlatego chciałem zadać kilka pytań do ludzi, którzy aktualnie siedzą w temacie:

 

1. Jakie nasiono femi autoflo dla dobrej mocy i krótkiego czasu uprawy?

 

2. Chcę zamiast dwóch krzaków robić jeden ale maksymalnie go wytrenować - czy przy 1 krzaku HPS 150 W nie będzie za mocna? Może dać 100W?

 

3. Czy do szafy materiałowej mogę dać HPSa - czy szafa się nie zapali?

 

4. Jaka żarówka z tych dostępnych na allegro jest najlepsza do ganji? Tych co kiedyś używałem aktualnie nie widzę.

 

5. Canna terra professional jest super ziemią ale 25L mi nie będzie potrzebne - czy są jakieś mniejsze/tańsze ziemie porównywalne wartościami odżywczymi i dobre do uprawy marii?

 

6. Rozważałem wyłożenie szafy w środku czarną folią żeby światło nie wychodziło (oczywiście potem druga warstwa mylaru) tylko czy to nie wpłynie negatywnie na przewiew i temperature w środku? Jak to rozwiązać?

 

Narazie to tylko przychodzi mi do głowy - prosze o konkretne odpowiedzi gdyż dziś/jutro robię zakupy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. nie znam się na automatach.

2. na automata szkoda prądu ;) kup zwykłą i w fazie weg wytrenuj, przełączasz na flo i masz super palenie, a automata na początku zestresujesz i da marny plon.

3. jak się przyłożysz to nie, choć nigdy gwarancji nie ma, więc lepiej dodatkowa samochodowa gaśnica nie zaszkodzi.

4. nie kupuj na allegro to raz, a dwa w growshopach masz multum żarówek do wyboru

5. Zamiast canna pro weź jakiegoś bio lightmixa ;) 

6. kup zwykłą folię czarno-białą

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

1. nie znam się na automatach.

2. na automata szkoda prądu ;) kup zwykłą i w fazie weg wytrenuj, przełączasz na flo i masz super palenie, a automata na początku zestresujesz i da marny plon.

3. jak się przyłożysz to nie, choć nigdy gwarancji nie ma, więc lepiej dodatkowa samochodowa gaśnica nie zaszkodzi.

4. nie kupuj na allegro to raz, a dwa w growshopach masz multum żarówek do wyboru

5. Zamiast canna pro weź jakiegoś bio lightmixa ;)

6. kup zwykłą folię czarno-białą

 

 

Jak możesz odradzać ludziom bez przypałowego allegro na rzecz growshopu :o Jeżeli mieszkasz tam gdzie Maria jest legalna to plus dla Ciebie, ale w Polsce za większe zakupy w growshopach już mogą Cię namierzać... na cholere sie do pudła pchać. Ja rozumiem, że to sprzęt profesjonalny, nowy itd. ale jak ktoś umie szukać to znajdzie bez zbędnego narażania się.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Oj kolego jesteś w poważnym błędzie... Wybacz ale ja nie dotykam allegro. A to moje argumenty:

 

Allegro - jest serwisem który jest osobą trzecią przy zamawianiu przedmiotu, czyli ma Twoje dane i dane sklepu oraz co i kiedy zamówiłeś, z jakiego komputera i wszystkie pierdoły których nie podał byś growshopowi. Takie agencje jak CBŚ, CBA, Urząd Skarbowy, Policja, Straż Graniczna mają niezły układ z Grupą Allegro ;) A skąd wiem ? Parę lat temu znajomy wystawił tytoń na allegro, raz dwa zainteresował się nim strażnik graniczny i zanim się obejrzał skarbówka przeszukała całe jego konto bankowe i pewnie do teraz spłaca karę, za nie tylko tytoń ale i każdą złotówkę nierozliczoną w ciągu 5 lat. 

Innych przykładów poszukaj sobie w googlach ;)

Aby przeszukać bazę danych zamówień na koncie allegro nie trzeba nakazu przeszukania.

 

Growshop - dlaczego sklep miałby być mniej bezpieczny ? Tutaj zawierasz bezpośrednio z sklepem umowę, bez pośredników. Wystarczy zamówić na dane znajomego / poste restante / odbiór u kuriera - za pobraniem i po problemie ;) Nawet telefonicznie można zamówić. 

Aby przeszukać bazę danych sklepu muszą mieć nakaz przeszukania.

 

 

Allegro jest serwisem ogólnym, w tym sensie że nie zawiera tylko osprzętu do uprawy jak w przypadku growshopu, a sprzętu nie zamawiam na własny adres, a dobrego znajomego który tylko dostarcza mi paczki.

 

Zamawiając lampe z growshopu odrazu określasz się jako grower bo zamawiasz ze specyficznej do tego strony, tak samo z ziemią, nawozami itd.

Na allegro napewno nie będzie tak profesjonalnego sprzętu i w pełni nowego, ale nie jesteś z góry zaszufladkowany bo taka lampe moze zamowic szary człek do oświetlenia, nie koniecznie roślin.

 

EDIT: Co do twojego przykładu to trochę nie na miejscu. Bo sprzedając przez allegro tytoń to chyba największa głupota, to tak jakbym wystawił gibona na licytacje. Jestem pewny że na sprzedaż tytu pozwolenia twój kolega nie miał :) i tytoń nie wiadomego pochodzenia (w sensie nie określonego)...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+