Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

EKO życie - Czyli jak radzić sobie w Świecie chemii


MeryZpolsky

Recommended Posts

  • 4 lata później...
Dnia 4.01.2014 o 18:26, Ambasadorka napisał:


 
Olej z kokosa- olej ma wszechstronne zastosowanie.
Olej ten jest wspaniały, można go używać jako balsam nawilżający, odzywkę do włosów, balsam do ust lub usmażyć kotlety, ponieważ jest bardzo zdrowym tłuszczem wspomagającym odchudzanie.
 
Na zmęczone suche usta wystarczy na noc posmarować olejem rano są miękkie i całuśne : )
Olej ten poniżej 25 stopni przyjmuje stała konsystencje, w dłoniach się rozpuszcza.

 

 

Cześć!

Ostatnio sporo się naczytałam o dobroczynnych właściwościach oleju kokosowego i chciałam zacząć go stosować. Mam związku z tym pytanie - jaki ten olej powinien być? Rafinowany czy nierafinowany? Bo w necie jest trochę sprzecznych informacji. Niby tutaj piszą o tym, że można stosować jeden i drugi, ale - nie bardzo rozumiem - czym one się różnią? Albo inaczej - który działa silniej/lepiej? Z którego Ty korzystasz?

I co to znaczy, że olej rozpuszcza się w dłoniach? Nie ma się tłustych rąk po nim? Hmm?

Z góry dzięki za pomoc ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 9 miesięcy temu...

@Porobiona88 nierafinowany tłoczony na zimno.

jest różnica nawet w składzie, nierafinowany ma więcej dobroczynnego MCT.

niestety olej kokosowy rafinowany nie jest dobry jakościowo i u mnie przyniósł on negatywny wpływ na układ trawienny. 
Po prostu bóle brzucha które pociągnęły inne dolegliwości. 
 

Dlatego jakość oleju kokosowego ma znaczenie. 
W zasadzie olej kokosowy rafinowany nie ma żadnego pozytywnego efektu w stosowaniu ani kulinarnym ani kosmetycznym. 
 

olej to czysty tłuszcz więc, rozpuszczając się w dłoniach ma się je tluste. Mała ilość wchłania się szybko.

obecnie robię wcierki z oleju kokosowego we włosy i polecam. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Świetny wątek, do którego wracam po długim czasie i aż postanowiłam się zarejestrować. Od pewnego czasu w codziennej pielęgnacji wykorzystuję olej kokosowy. Szczególnie dobre wrażenie na mnie robi jego efektywność przy odżywianiu włosów. Stosuję go na końcówki, zgodnie z przepisem, który znaleźć można tutaj: https://www.zadbanewlosy.pl/olej-kokosowy-na-wlosy/.

Idąc dalej, w ostatnim czasie zastępuję całą chemię octem... chwilę śmierdzi, ale w domu jest jakby czyściej. Ocet praktycznie nadaje się do wszystkiego – sprzątania łazienki, mycia podłóg, okien... Czy któraś z Was zna i korzysta z takich naturalnych metod?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+