Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

In przed out. Światło


CR-9

Recommended Posts

Cześć. Mam pytanie zwiazane z przyszłoroczna uprawa na outcie. 1) Co sadzicie o odmianie MASTER czy nie powinno być problemow zsby poszła w naszym klimacie? W tym roku październikowe mrozy zniszczyły mi 95% uprawy. pocieszyla mnie ES która doszła jako pierwsza.

2) Najważniejsze pytanie. Chciałbym zaczac od boxa. 1 marca wsadzić pestki i do maja przetrzymać je w boxie. Ładnie rozgalezione i porośnięte krzaki wsadzić na spota z którego korzystam od 2 lat. moje pytanie Jest takie- Jak z oświetleniem? Ile godzin światła na dobe bedzie odpowiednim rozwiazaniem? Jestem "zielony" w uprawie indoor. Nie chcial bym zeby krzaki nie zaczely mi pózniej kwitnac lub zeby sie hermily. Prosze o mądre odpowiedzia mądrych ludzi. piona

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość PicoRoxo

daj link do odmiany.

2 miesiace wega to duzo. po takim czasie roslina nie ma szans by weszla ci do plecaka, bedzie duzy problem z transportem. 3-4 tyg w zupelnosci wystarcza. 16/8 minimum swiatla i wg mnie max. to 18/6 bo wysadzajac w maju i tak bedzie duzo krotszy dzien niz takie oswietlenie a nie chcesz zeby ci zaczely kwitnac. bo niektore odmiany potrafia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przepraszam. Odmiana To monster.

 

MONSTER

GENETYKA:  Mexico/Colombia/Meao Thai /Uzbekistan X G13 Hash Plant.
KSZTAŁT: Raczej wydłużony,  dobrze rozgałęziony, pąki bardzo zwarte i grube. Centralny pąk bardzo duży i długi.
 
EFEKT:   Zasadniczo  Sativy. twórczy, radosny i euforyczny.
ZAPACH: drewnianej beczki i przypraw, bardzo intensywny.
SMAK: Suchy, drewniany i haszyszu.
 
PODŁOŻE UPRAWOWE:   Gleba, ziemia, hydro, coco.
 
NAWOŻENIE:  niższy  i ale toleruje większe dawki nawożenia
 
UPRAWA INDOOR
 
     INDOOR LIGHT: Energoosszczędne i Hps
 
     Zalecana wysokość zmiany czasy cyklu: 50-60 cm
 
     Wysokość przy końcu kwitnienia: 100-120 cm
 
     Waga / Powierzchnia (9 na metr): 50 do 100 g, w zależności od podłoża i wielkości pojemnika.
 
OUTDOOR UPRAWA
 
     OUTDOOR czas siewu: od marca do lipca
 
     Wysokość przy końcu kwitnienia: od 2 do 4 metrów, w zależności od terminu siewu.
 
     OUTDOOR czas zbioru:od początku połowy października
    
     Waga / wydajność (w glebie): od 1 kg do 2,8 kg
 
 
PODSUMOWANIE: Idealny dla początkujących hodowców do łatwej uprawy. Nadprodukcja gwarantowane, nawet w małej mocy (200W)
 
Jedna z 12 najwydajniejszych odmian według Soft Secret Nasiona specjalne 2013.
"Monster od Eva Seeds pod słońcem potrafi dać nawet do dwóch kilogramów suchego palenia z jednego krzaka. Bardzo łatwa w uprawie o mocnym energetycznym upaleniu".

Po 2 miesiącach Mial bym Juz ładne krzaki i mnie roboty na spocie. 2 lata temu otrzymałem 400g z krzaka. Moze w tym roku bedzie jeszcze lepiej. Wsadzajac 2 miesiecznego krzaka mam na To większe szanse.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość PicoRoxo

ta odmiana nie dochodzi. widzialem kiedys zdjecia z outa, na indoor ludzie potrafia na nia narzekac ze dlugie flo i wcale nie duzy plon. chcesz duze plony to passion albo frisian dew sie nada. a 400g mozna uzyskac i kielkujac na spocie. Polecam ci zrobic dobra glebe. bardzo duzy dolek. ok. 60L na krzaka. nie musi byc w calosci kupna. dodac bat guano, kurzaka, dolomit na miesiac przed sadzeniem, tydzien przed przekopac i takie sadzonki nawet 2 tygodniowe beda zapieprzac pieknie. tylko nawozy tez musisz dac organiczne zeby calosc dobrze funkcjonowała. chyba, ze lecisz na mineralnych to azofoska, dolomit, a pozniej co tam chcesz na weg i flo lać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki wielkie. A co jeszcze polecacie z odmian o duzej wydajnosci. tak jak mowilem. moga miec nawet metr i nie bedzie problemu z przetransportowaniem na spota. Ustalilem sobie cel zeby pobic tamta uprawe. To byla euforia z Thc-thc. Po przejsciach. Przesadzana 3 razy. Wyszla z ziemi w polowie marca i stala w oknie. Zmarnowana ale podrosnieta trafila do ogrodka przy domu na przestrzale. Obylo sie bez przypalu. A w polowie wrzesnia. Temat sie suszyl. mialem okolo 35 ladnie napuchnietych " galazek". Duzo przycinania bylo wiec ladnie sie rozkrzaczyla. Idealna moc. W calym matriale znalazlem kolo 30 pestek. Zaznaczam ze teraz roslinka nie bedzie miala tak cudownie wiec bede musial pomyslec o ziemi na spocie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ten miech wystarczy max poltorej potem juz naprawde to ciezko zmiescic gdziekolwiek, itak po wysadzeniu szybko pojda w gore odgalezienia szukajac swiatla.

Tak jak drzewo gada dolek musi byc duzy, jak na takie sadzony to i nawet 100l na leb. Frisian jest zajebisty, szybko w miare dochodzi takze to dbry wyor i w miare tani.

 

Jesli nie chcesz regow i spawdzac plec przed przesadzeniem to zamiast 24/0 spokojnie mozesz im dac 18/6, mniejszy spadek godzin swiatla mniejsza tendencja do zakwitu i oznak rewegu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Czesc. Tak myslale juz o tym Outcie i mam do was kilka pytan. Bedzie to moja ostatnia proba na out wiec musze sie dobrze postarac aby byl to dla mnie udany rok. 

Najpierw kilka informacji o miejscu na out- Jest to laka, oddalona kolo 100m od rzeki. Jak wiadomo gleba na lace wcale nie jest taka ciekawa, wszedzie wszysokie trawy i w niektorych miejscach krzewy. Planuje wsadzic 20 sadzonek w polowie kwietnia lub na poczatku maja. 

Moje finanse sa ograniczone-
-Pestki juz mam wypatrzone. kolo 350zl mnie to wyniesie.
-Ziemia: Planuje pod kazda sadzonke wykopac dolki i uzyc ziemi (Substral Osmocote- ziemia uniwersalna) koszt kolo 18zl za 50l. Pod kazda sadzonke 1 worek 50l. (360zl).
-Na wega Canna Terra Vega 5l , biohumus. (135zl)
-Na kwitnienie planuje kupic nawoz CANNA PK13/14 5l. (200zl)

Oplaca podsypac nawoz naturalny? obornik kurzy w granulkach. 

Jak myslicie? Co moge osiagnac? Czy 2l wody 2x w tygodniu na jednego krzaczka to bardzo malo? Nie chce za czesto tam chodzic a krzaczki podlewalbym woda z dawka nawozow. Nie mam niewiadomo ile wolnych srodkow ktore moge poswiecic na outa. Czekam na odpowiedzi. Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, jeżeli chcesz by to wszystko się udało:

 

1. Zabezpieczenie - jest to obszar gdzie dużo różnych zwierzątek sobie wędruje, więc pomyśl nad środkami odstraszającymi, czyli różne ślimakozole, odstraszacze zwierząt, trociny, ludzkie włosy, sikanie jest dobre do pierwszych deszczów. Kiedyś dostałem za free przeterminowany odstraszacz, walił okropnie czosnkiem, i spisał się :)

2. Podłoże - ziemie uniwersalne to najgorszy syf, odradzam, ja za darmo tej ziemi bym nie brał. 50 litrów na krzaka to także za dużo, wystarczy spokojnie 20L, jeżeli zmniejszysz do 20L na planta to spokojnie możesz więcej wydać na lepszą ziemię co da dużo lepszy efekt. Jeżeli masz blisko pokrzywy to polecam użyć ziemi spod pokrzyw. 

3. Terra Vega spokojnie starczy, nie trzeba biohumusa. Na out door polecam nawozy sypkie, np. BIOTABS GUERRILLA BOX  dużo lepiej się sprawdzą niż płynne.

PK13/14 Canny nie zużyjesz 5L, spokojnie starczy Ci 1 litr na 20 krzaków.

 

Podlewasz gdy jest susza lub chcesz podać nawozy płynne, inaczej nie chodź, bo ścieżkę wydepczesz ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+