Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W | Skunk #1, White Widow x Big Bud - RainForest


Triper

Recommended Posts

Czesc Wam. Mialem nie pisac growlogu ze wzgledu na lenistwo, ale licze, ze Wasze cenne podpowiedzi i uwagi ulatwia mi troche sprawe w zdobywaniu wiedzy na temat aeroponiki, bo jednak w Polsce ta technika uprawy troche "kuleje" i wiekszosc informacji zdobywam na zagranicznych forach. A wiem, ze na Naszym forum rowniez sa growerzy majacy spore pojecie o hydro i aeroponice i oni sa wlasnie mile widziani przy udzielaniu wskazowek. Chcialbym podkreslic, ze mam za soba juz nie jedna uprawe w ziemi, lecz jesli chodzi o hydro, to posiadam glownie teorie.

 

Krotko o sprzecie:

namiot darkroom 1,2x1,2x,2.0m

hps 600w (plantastar) na cyfrowym zasilaczu welthink'a

cooltube 150mm na wentylatorze o przepustowosci 520m/3

system aeroponiczny ghe rainforest z wstawka na 6 roslin

EC pen firmy bluelab

 

pestki:

4x skunk#1 od dutch passion

2x white widow x big bud od femaleseeds

 

Roslinki maja niecale 3 tygodnie, z tym, ze w namiocie pod lampa sa od ok 10 dni (ec1.0-1,2). Wczesniej ze wzgledu na problemy ze sprzetem trzymalem je pod cfl30w wiec poczatek byl dla nich dosc trudny. Dzisiaj po kolejnym "goleniu" zostaly przelaczone na fotoperiod 12/12 oraz roztwor zostal wymieniony na ec 1.8-1-9. Po ok 10 dniach mam zamiar obnizyc ec do 1,6.

 

To chyba na razie tyle.

 

Zdjecia robione dzis. Na lisciach widac lekkie niedobory, lecz sytuacja zostala opanowana i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

 
gallery_16943_396_252770.jpg
 
 
 
gallery_16943_396_200566.jpg
 

gallery_16943_396_49460.jpg

 

gallery_16943_396_160282.jpg

 

gallery_16943_396_251235.jpg

 

gallery_16943_396_112357.jpg

 

gallery_16943_396_197791.jpg

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tydzien temu usunalem czesc nowych odnoz i lisci, a poniewaz rosliny sa bardzo geste to dzisiaj zrobilem poprawke. Mam zamiar uzyskac po kilka porzadnych topow z rosliny i jak najmniej malych, niedoswietlonych "pypciow". Temperatura wody to 21 stopni. Co do napowietrzania to korzenie sa "mgielce" unoszacej sie nad poziomem wody + dodatkowo w zbiorniku znaduje sie kamien napowietrzajacy. Nawozy to zestaw flora series + bio roots. Niedlugo dorzuce do tego bio bloom i byc moze diamond nectar. Co do poziomu ec to naczytalem sie na zagranicznych forach, ze okres przejsciowy miedzy wegiem a flo jest okresem, w ktorym roslina potrzebuje wiecej nawozow i wielu growerow na pierwszy tydzien badz dwa uzywa roztworu 1,9ec (taka sama ilosc kazdego nawozu z seri ghe flora). Jako, ze Skunk#1 dojrzewa w niecale 60dni to planuje ok 10 dni z podwyzszonym ec a pozniej obnizyc do 1,6 (z tym, ze beda to juz rozne dawki nawozow). Korzystam rowniez z kalkulatora dostepnego na stronce ghe i glownie na tym sie wzoruje jesli chodzi o proporcje nawozow.

Co do slabej kondycji lisci, to jak juz wspomnialem, roslinki mialy troche klopotow na wegu, glownie sprzetowych, ale rowniez i moj brak doswiadczenia odcisnal na nich swoje pietno :)

 

Sugerujesz aby obnizyc poziom EC czy dac roslinkom kilka dni na reakcje i sprawdzic jak zareaguja?

 

Dodam jeszcze, ze klopoty z liscmi wystepowaly na poczatku uprawy gdzie ec roztworu bylo bardzo niskie. W ostatnich 10 dniach wszystko z dnia na dzien wygladalo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety spalil mi sie komp i nie moge wrzucic nowych fotek. Faktycznie 1.9ec okazalo sie zbyt wysokie, co dalo sie zauwazyc juz po 48 godzinach (przypalone liscie). Wydaje mi sie, ze moze to byc spowodowane zbyt krotkim wegiem. Obnizylem do poziomu 1.6ec. Ogarne kompa, to wrzuce kolejne fotki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dodaje kolejnych dziesiec fotek. Zaczynamy 3 tydzien flo. Dzisiaj zostala wymieniona woda na nowa oraz zmieniona mieszanka nawozow (proporcje nawozow dobrane wzgledem tabelki GHE). Ec ustawione na 1,5-1,6. Co do stanu roslinek, to wydaje mi sie, ze wszystko jest ok. Lekko je ponaginalem i usunalem kilka lisci.  

 
 
gallery_16943_417_190444.jpg
 
gallery_16943_417_245766.jpg
 
gallery_16943_417_209622.jpg
 
gallery_16943_417_19532.jpg
 
gallery_16943_417_14441.jpg
 
gallery_16943_417_51795.jpg
 
gallery_16943_417_237234.jpg
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety liscie zostaly usuniete przez osobe, ktora czesciowo doglada roslinki pod moja nieobecnosc (myslal, ze duze liscie zabieraja energie...). Nie podlega watpliwosci, ze stres wywolany takimi radykalnymi cieciami opozni kwitnienie. Ja osobiscie usuwam tylko odnoza ktora maja dlugie miedzywezla oraz liscie ktore uznam za "przeszkadzajace". Ze wzgledu na niezbyt duza ilosc lisci chetnie powegowalbym chociaz jeszcze ze 2 tygodnie, ale sytuacja na to mi nie pozwala. Jak pisalem w pierwszym poscie, mam pewne doswiadczenie w uprawie konopii i zdaje sobie sprawe z tego co oznacza dla rosliny taka wyzynka. Smutne, no ale ludzie ucza sie na bledach.. na ktorych cierpia inni :)

Co do hermienia sie WWxBB to wiem o tym, bo nasiona dostalem od kumpla ktory nie byl zbyt uwazny :)

Jesli chodzi o poziom ec to wydaje sie byc ok, poniewaz nie zauwazam nowych przepalen na listkach. Chociaz tutaj potrzeba chyba conajmniej kilku upraw hydro aby naprawde zaczac to ogarniac. Wiem, ze jest wiele innych symptomow mowiacych o problemach rosliny, ale nie oszukujmy sie: wszystkiego na raz nie ogarne. Mam prace, dziewczyne, kota a palonko I jego uprawa jest moim malym hobby, ktorym staram sie zarazac znajomych, dlatego staram sie poglebiac swoja wiedze. Peace!

Powroce jeszcze do regulacji poziomu EC bo chyba niektorym wydaje sie, ze to jest cos prostego. Forum przegladam od kilku lat z przerwami. Jedynym growlogiem, ktory utkwil mi w pamieci jest nieistniejacy juz chyba growlog uzytkownika Diesel8m, w ktorym opisal on dokladnie jak poslugiwac sie ec I odczytanymi z niego wartosciami.

Kazdy grower ma inne doswiadczenia I opinie. Czytam wiele na zagranicznych forach I widze, setki teorii na temat uprawy I gdybym mial sie sluchac i brac pod uwage wszystkie "dobre rady" to caly dzien musialbym spedzac przy roslinkach.

Co do usuwania lisci to zgadzam sie z Wami, o czym napisalem wczesniej, ale przeszukujac internet mozna natknac sie na pro growerow ktorzy maja inne zdanie na temat karczowania na wegu. Wiec tak naprawde z uprawa to tak jak z polityka, wszyscy chca dobrze... :)

Tezy typu : "masz za duze ec" prosze sobie wsadzic w buty jesli nie sa one podparte konkretnymi argumentami. Zmiana ec w zbiorniku wiaze sie poswieceniem kilku godzin, poniewaz nalezy wode wylac, umyc zbiornik, zalac nowa woda, poczekac az sie ogrzeje, dodac nawozy, a pozniej zlozyc wszystko do kupy. Wiec jesli ktos jest na tyle kompetentny aby po zdjeciach okreslic jakie ec mam ustawic, to chetnie to zrobie I bede wdzieczny. Nie moge sobie natomiast pozwolic na losowe ustawianie ec I czekanie na reakcje roslin, bo po pierwsze mam za malo czasu, a po drugie brak doswiadczenia w hydro I korzystajac z 3 odzywek jednoczesnie latwo cos spieprzyc.

No offense :)

Po spedzeniu dluzej chwili z roslinkami stwierdzam, ze ec jest za duze, poniewaz rosliny przestaly przyjmowac pokarm. W moim kraju nastala zima I temperatura wody w zbiorniku z roztworem spadla do 15 stopni. Ogarniam grzalke, bo noca to pewnie spadnie ponizej 10 stopni. Ph wody wynosi 6.0. Dodatkowo na WWxBB wyrazne przepalenia na lisciach. Skunki lepiej sie trzymaja aczkolwiek maja listki skierowane ku dolowi. Rosliny odzyskuja swoja krzaczastosc, lecz oznak kwitnienia ciagle brak. Dzisiaj moze ogarne lepszy aparat to zrobiewiecej fotek z bliska.

Ec obnizone do 1.4.

Zrobie dzisiaj flusha a w niedziele zaczniemy od 0,5ec :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+