Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Ambasadorka

Recommended Posts

:hemp_cook: Dziś w gotuj z Ambasadorką  :hemp_cook:

 

Dzień galaretki

 

czyli

 

ciastka z biszkoptem

 

plastrem galaretki oblane czekolada z masłem konopnym.

 

 

  • Biszkopciki kupne lub domowej roboty (ja kupiłam dla dzieci bez konserwantów)
  • galaretka wiśniowa 38 g
  • 125 ml wody
  • czekolada gorzka/mleczna 6 kawałków
  • masełko z hashberry 1 łyżka

gallery_27223_392_175166.jpg
 
Robie galaretkę, galaretkę studzę na talerzu z folia spożywcza, odstawiam na godzinę.Warstwa galaretki musi być gruba (niżej opisałam dlaczego) gdy w planach jest więcej ciastek niż 6-8 użyć podwojonej wagi.
Po upływie godziny wyciągam, ściągam z talerza i za pomocą kieliszka wycinam kołka na ciastka.
Na każdym ciastku kładę żelkę.
Wstawiamy na 30-40 minut do lodówki. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej z dodatkiem masła konopnego, dokładnie rozpuszczam(początkowo myślałam że 4 kawałki plus łyżeczka starczy-niestety trzeba było dodać jeszcze dwie).
 
 
Tu chyba najtrudniejszy etap, zanurzanie ciastek w czekoladzie, galaretka pod wpływem ciepła topi się więc warstwa galaretki musi być grubsza, za pomocą szpikulca lub wykałaczki przebić ciastko i galaretkę a następnie zanurzyć w płynnej czekoladzie (można się nieźle pobrudzić) odstawić na kratkę  do odcieknięcia a następnie do lodówki.
 
gallery_27223_392_2261.jpg
 


  :)

Delikatne i rozpływają się w ustach.

 

 

 

gallery_27223_392_31969.jpg
 


 

 

 

:hemp_cook: Smacznego :hemp_cook:

 


Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik!
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+