Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Roślinka nie rośnie


abadaskoczek

Recommended Posts

Gość antymef303

Strasznie wyciagniete ty chyba lampe masz na pol metra !!!!! Chociaz jak na dziewiaty dzien bardzo malutkie ja w trzeci dzien mam juz wieksze hhmmm zbijasz ph wody z biedronki ?????

Mierxzyles ec wody z biedronki ja jestem pewny wod aqua, zywiec oraz tesco ale zawsze uzywam ph - od ghe gdyz woda kupna ma ph w przedziale  ph 7- 7.5 co dla malych roslinek jest stanowczo za duzo !!!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przelane lub za mało podlane na 100% nie. No właśnie ph to jest jedyna rzecz, której chwilowo nie jestem w stanie sprawdzić. Poprawcie mnie jeśli sie myle, ale z tego co zrozumiałem to złe ph wpływa na brak przyswajania sę składników mineralnych z gleby. Więc zły odczyn powinien chyba w jakiś sposób objawiać się na liściach np. pożółknięte?
Ps: wyciągnięte dlatego, że na początku była za wysoko lampa. od czasu jak ją obniżyłem to już sie nie wyciaga, wspominałem o tym. Prosze najpierw przeczytać całość a potem mówić :P. Pozatym na tej wysokości temperatura jest optymalna. Jakbym obniżył dalej to by miała za gorąco

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z wierzchu:

- ziemia nie wysycha od góry i może zacząć gnić

- wypłukałeś go ? Kermazyt trzeba dokładnie wypłukać, on także zmienia pH

 

Domowym sposobem to cytryna, kwasek cytrynowy, tylko uważaj, wystarczy kilka kropel. 

 

Bez miernika masz kłopot, jak nie stać Cię na miernik cyfrowy to kup GHE kropelkowy koszt 25 zł

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na wierzch tez mozna dawac, zapobiega to zbyt szybkiemu odparowywaniu wody ;)

dokladnie cheton i dzieki temu  pierwsze 4cm ziemi nie jest wyschniete na wior co daje kilka procent wiecej miejsca na korzenie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+