Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Macrocheles robustulus (drapieżny roztocz)


dub

Recommended Posts

Witam, 
Zaczynam może nietypowy temat który nie był poruszany zbyt często.
Przez przypadek odkryłem miliony stworzeń w swoich donicach.
Na początku była "panika" i zimny pot.
Następnie zacząłem badać owe stworzenia i po oględzinach, próbach makro wniosek jest następujący:
Wg mnie jest to Macrocheles robustulus:

Zastosowanie
do zwalczania poczwarek wciornastków;
jaj, larw i poczwarek ziemiórek (Sciaridae), szczególnie mniejszych larw.
Lyprauta larw.

Wykazuje także pewne działanie w stosunku do
innych owadów glebowych, takich jak skoczogonki i nicienie.
jaj ćmy Duponchelia fovealis.
jaj śmietki kapuścianej (Delia radicum).
Oribatida.

Przy uprawie organicznej jak najbardziej tego typu stworzenia są pożądane dla nas.
Co mogę powiedzieć od siebie?
Od pewnego czasu miałem dość wielki problem z ziemiórkami, które latały wszędzie.
Jakiś czas temu zdziwiłem się, że nie lata ani jedna.
Przyczyny nie szukałem i zaakceptowałem ten fakt naturalnie oczywiście cieszyłem się, że nie ma już irytujących muszek latających przy głowie.
Po za irytującym lataniem potrafią wgrywać się w korzenie i je niszczyć jak i również przyklejone do żywicy potrafią masowo umierać i robić problemy.

Oto zdjęcie moje makro, nie najlepsze ale są tak małe, że cieszę się, że udało mi się tak zrobić chociaż:

Tutaj daje film z akcji:



Informacja ze sklepu: MACRO-MITE


Dlaczego podejmuję ten temat?
Ponieważ cena owych robali jest kosmiczna wg mnie i jeżeli mi się uda je hodować to przełamię tą barierę i zaoferuje możliwość ganja farmerom zwalczania szkodników właśnie w ten sposób (naturalny sposób  o który często zabiegamy. 
Teraz potrzebuję więcej informacji na temat hodowli i karmienia oraz środowiska jakie potrzebują do rozmnażania.
 

wyczytałem ze najlepiej rozmnażają się w temperaturze 25 stopi
Teraz tylko trzeba im dostarczyć jedzenia,
Może ktoś chce w tym pomóc? Oczywiście robale dostaje ode mnie za darmo.
Możemy tutaj sobie to ogarnąć w ten sposób, bo to wydaje się być dobrym sposobem na tępienie niechcianych gości w boxie. No i ta cena..... która chyba odstrasza każdego.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+