Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Dziwne plamki, wysuszone liście - Silver Surfer, Amnesia, Thai Fanstasy, AK47


LubieTrawke

Recommended Posts

Witam,

 

chciałem prosić Was o pomoc, ponieważ u moich roślinek schną strasznie listki od dołu, jedna z roślinek wypłowiała i wygląda jakby miała na dniach zwiędnąc. Podlewam je regularnie biohumuem. Najlepiej trzymają się amnesie, gorzej jest z Silver Surferami. TO jest około 30 dniu na wega. Od czego mogą dziać się takie rzeczy?

 

post-39189-0-38709500-1377090053_thumb.j

 

post-39189-0-98084100-1377090072_thumb.j

post-39189-0-15436900-1377090231_thumb.j

 

post-39189-0-90725200-1377090356_thumb.j

 

post-39189-0-97703800-1377090435_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Musisz dowiedzieć się najpierw jaką masz wodę z kranu jakie ma ec.
Ale najpierw kilka innych pytań,
Co masz za ziemie?
Ile i jak czesto lejesz nawóz i jak często podlewasz panny w jakich proporcjach. 
Wg mnie ziemia może być bardzo uboga jeżeli to najtańsza z supermarketu przysłowiowo. 
Też może być duże ec i roślina już nie potrafi przyjąć składników.
Skąd wiesz, że ph jest dobre?
Ja np, uzupełniam niedobory procalem z greenplanet, jest dobry i działa bardzo szybko, polecam.
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nawóz daje się na przemian z wodą lub jeszcze rzadziej wtedy gdy roślina potrzebuje.
Powiedzmy że roślina nie ma dużego apetytu i każde podlanie nawozem odkłada go i kumuluje w donicy co negatywnie wpływa na nią.
Blokuje się przyswajalność składników i roślina wykazuje wtedy niedobory ponieważ nie jest w stanie ich pobrać przez duże ich stężenie.
EC jest miarą stężenia rozpuszczonych substancji "powiedzmy" (zapraszam do lektury w odpowiednim dziale)
Jeżeli nie znasz żadnych parapetów to nie uda Ci się tego dowiedzieć z chmur. 
Jak dawałeś nawóz do każdego podlewania to na bank po czasie zablokujesz ją nawet bio nawozem.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+