Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Grow / Flow szafa/box - zabudowanie kawałka pomieszczenia płytą OSB


lukhempas

Recommended Posts

Witajcie

 

Chciałem się Was poradzić przy projekcie zabudowy pod grow/flow boxa.

 

Dopiero zaczynam rozrysowywać i planować wszystko.

 

Miejsce, które mam do dyspozycji znajduje się w malutkim pomieszczeniu (garderoba).

Pomieszczenie to ma wnękę o wymiarach 60x100x250 (g/sz/w) cm

W tej chwili jest tam starusieńka szafa z płyt paździeżowych a w niej mój obecny growbox o wymiarach 50x90x90 (g/sz/w) cm.

 

Chciałbym z obecnego setupu przejść na nowy level zajebistości :)

 

Ogólny pomysł jest taki, żeby wywalić całą starą szafę a wnękę zabudować płytą OSB w taki sposób aby wykorzystać ściany pomieszczenia.

Czyli z płyty OSB zostaną wykonane półki/ścianki dzielące całą przestrzeń na kawałki w odpowiednich miejscach oraz fronty w postaci drzwiczek.

 

Chciałbym też mieć niezależny growbox i flowbox. Dzięki temu mógłbym powiedzmy co 2 do 3 miesięce zbierać gotowy sort a jednocześnie mieć go w danym momencie najmniej jak się da (w razie przypału).

 

Widzę to tak (jako punkt startu przyjmijmy 1 styczeń):

- startuje od pestki1 w wegboxie i weg powiedzmy trwa 1 miesiąc (z lekkim treningiem)

- potem przekładam rośliny do flowboxa gdzie w 2 miesiące (koniec marca) pięknie zakwitają, zostają scięte i wędrują do wegboxa na suszenie

- w między czasie na początku marca odpalam pestki2 w webgoxie

- po ścięciu roślin z pestek1, wkładam do flowboxa rośliny z pestek2 i na koniec maja znowu mam temacik gotowy do ścinki i suszenia

- w między czasie na początku maja odpalam pestki3 w wegboxie

- .... i tak dalej i tak dalej

 

Ten 1 miesiąc wegetacji i 2 miesiące kwitnienia to umowne oczywiście.

W takim systemie mogę zawsze mieć powiedzmy tylko 2 rośliny w stanie kwitnienia i 2 lub 3 w stanie wegetacji i do tego niewielką ilość tematu do palenia.

Dodatkowe plusy to możliwość stworzenia bardziej idealnych warunków dla wegetacji i kwitnienia (dobór odpowiednich wiatraków, wilgotności, itd.)

 

Dobrze to wykombinowałem ? :)

 

Teraz wracając do projektu.

 

Chciałem was prosić o:

- weryfikację tych pomysłów oraz o wasze propozycje jak zagospodarować przestrzeń jaką mam do dyspozycji.

- podpowiedzi co kupić do montażu po za samą płytą OSB, czym uszczelnić szczeliny, jaką grubość płyty dobrać

- od czego zacząć montaż ?

 

Już ten post jest za długi więc wstrzymam się z dalszymi pytaniami :)

 

Oto kilka wizualizacji tego co na tę chwilę wymodziłem

 

Na pierwszym obrazku widać podział generalny na szerokości jaki chcę zastosować.
 
Kolor niebieski to flobox, zielony to wegbox.
Rury, które widać to wloty i wyloty powietrza.
Powietrze wlotowe podawane będzie z pomieszczenia obok (nie widać tego na wizualizacji). W tylnej ścianie pomieszczenia będą otwory wentylacyjne i potem rurami powietrze będzie wprowadzone do każdego z boksów w dolnej ich części.
Rury, które zaczynają się niżej to wloty.
Te wyżej to wyloty czyli powietrze z boksów chcę wypuszczać do prawej części całej szafy gdzie na samej górze w prawym rogu byłby wylot główny.
Wyloty być może nie potrzebują żadnych rur.

 

wymiary Z gory

 

3d wszystko

 

3d Bez drzwi

 

3d Bez drzwi Z boku

 

 

Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+