Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

"Siedziałem w celi z mordercą - skazany za posiadanie grama marihuany"


weeed

Recommended Posts

Przez pobyt w więzieniu Paweł osiwiał, stracił pracę, dziewczynę i niektórych znajomych. Jego sprawa kosztowała podatników około 30 tysięcy złotych. Za co siedział? Za posiadanie jednego grama marihuany. Teraz jest już na wolności, choć wolnością ciężko to nazwać. Ma na nodze elektroniczną obrożę.

 

W niedawnej debacie telewizyjnej poseł Solidarnej Polski Andrzej Dera powiedział, że "nie zna nikogo, kto siedziałby w więzieniu za posiadanie jednego grama marihuany". Wygląda na to, że posłowie, którzy mają konstruować prawo w naszym kraju nie wiedzą jaka jest rzeczywistość.

Z chęcią poznałbym pana posła z Pawłem Falkowskim. Paweł jest członkiem ruchu i kościoła Rastafari, w warszawskich klubach znanym DJ-em muzyki reaggae. Jest człowiekiem pokojowo nastawionym do świata. Z powodu swojej sprawy stracił dobrze płatną pracę, a w więzieniu osiwiał. Jego rozprawa i więzienie kosztowała skarb państwa 30 tysięcy złotych

Tak – palił marihuanę. Raz policja znalazła u niego pół grama i dostał wyrok w zawieszeniu. Za drugim razem znaleziono u niego znów pół grama. Dostał drugi wyrok i po jakimś czasie bilet do więzienia. Odwołał się, ale nie pozwolono mu poczekać na wolności do odwołania. Mimo że mógł do tego czasu stawiać się regularnie na komendzie policji, został doprowadzony do aresztu.

 

Z Pawłem spotykam się w jego domu. Choć wyszedł już z aresztu, to przez resztę kary musi mieć założoną na nogę elektroniczną obrożę. Połowę doby musi spędzać w domu. Wystarczy, że wyjdzie w tym czasie z mieszkania i mogą być problemy. I to poważne, bo w przypadku, gdyby zdecydowano się odebrać mu obrożę, Paweł będzie musiał odbyć od początku cały wyrok – rok więzienia.

 

Reszta wywiadu tutaj:

http://tomaszczukiewski.natemat.pl/69455,siedzialem-w-celi-z-morderca-wywiad-z-pawlem-falkowskim-skazanym-na-rok-wiezienia-za-posiadanie-jednego-grama

 

 

Oto właśnie Polska, na wolność wypuszczają małolatów którzy pobili drugiego małolata na śmierć a wsadzają spokojnych ludzi za gram marihuany..

Patologia..

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze i najważniejsze, dwa razy został złapany na tym samym przestępstwie. Recydywa, więc nie rozumiem zdziwienia i rozżalenia co do wyroku i kary bezwzględnej pozbawienia wolności.

Jeżeli nie pamiętacie to przypomnę... MARIHUANA JEST W POLSCE NIELEGALNA!

Na wstępie zaznaczę że odnoszę się bezpośrednio do osoby opisanej powyżej, nie do sytuacji prawnej w naszym kraju.

Posiadanie marihuany w naszym kraju jest zabronione i jeżeli decydujesz się na taki czyn, to musisz być świadomy konsekwencji jakie możesz ponieść. Robisz to na własne ryzyko, przecież nikt ci nie każe tego palić. Trzeba się liczyć z możliwością złapania i jest to ryzyko wkalkulowane w tą zabawę. Jeżeli robicie to myśląc "to nic złego więc nie pójdę siedzieć" to przepraszam, może najwyższy czas zastanowić się nad sobą.

Co do osoby "Pawła" to ujmę to wprost, ten człowiek chyba nie jest w pełni władzy umysłowej.

Złapano go na posiadaniu, dostał wyrok w zawieszeniu. I co on robi dalej? Pali marihuanę. Oczywiście żeby to robić musi ją posiadać.

Ja przepraszam, ale czy ten człowiek myśli logicznie. Został złapany, na pewno będzie pod obserwacją i na co on liczył? Że akurat na niego nie trafi? Dla mnie to jest kretyn i tyle.

Teraz dumnie pręży klatę na zdjęciach w tym marnym artykule, który i tak nigdzie się nie przebije, co dla mnie dodatkowo wprowadza element żenujący do tej historii. Żali się na poniesione konsekwencje swoich świadomych i nieprzymuszonych czynów, więc moje kolejne pytanie brzmi CZY TEN CZŁOWIEK JEST POWAŻNY? Dla mnie nie ma nic szczególnego w tym człowieku, najsłabsze ogniwo, selekcja naturalna.

Pozdrawiam, Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją.

Toteż jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybierać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa"

 

Stinky czasem gadasz madrze, a czasem az nie wierze w to co czytam.   Jesłi wszyscy będą myslec jak Ty, to nic się nie zmieni. niestety potrzeba takich ludzi jak pan opisany wyżej, aby inni zmądrzeli.

 

 

a tak z moich doswiadczen - za 0.4 g spedzilem noc na dolku z kolesiem o psychopatycznym spojrzeniu który został zatrzymany za podejrzenie zabójstwa swojego brata.  oczywiście cala noc nie spalem w obawie ze mnie zajebie przez sen.  

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+