Skocz do zawartości
thc-thc

grower

By rosło, sprzęt gotowy mieć za 800, max tysiąc pięćset


akaszaman

Recommended Posts

Jestem w stanie maksymalnie wykombinować kwotę jak w temacie, minimalną czyli 8stów posiadam. Chce zakupić gotowego growboxa, z całym koniecznym wyposażeniem, tak aby (nie oszukujmy się) wiele nie ruszać dupska, tylko mieć co potrzeba, gotowe do rozruchu.. Czy w tych granicach będzie coś przyzwoitego, na 3 nasionka powiedzmy. :o

Pytanie bonusowe dodatkowe:  czy growboxa można trzymać w szafie? Szafa wysokość 150 cm (max mogę zrobić 170) 50x60cm.. Mógłbym się pozbyć np tylniej ścianki szafy (tej od str ściany, zeby był większy przepływ powietrza, ale chyba jednak to nie będzie dobry pomysł?  :laugh:

 

Z chęcią przeczytam odpowiedzi <_<  

 

 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mialem boksa 60x60x140 zamknietego w szafie commandor w komorze 90x60x160 i dzialal tak rok z dobrymi efektami. kwestia zgrania temperatury i zapewnienia doplywu swiezego powietrza.

 

a co do boksa to wszystko zalezy jaki sprzet chcesz kupic. na pewno da rade sie w tej kwocie zmiescic ale nie oszukujmy sie - pro to nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobry growbox kosztuje minimum 500 zł więc zostaje Ci tylko budowa z szafy. 

Podpowiem Ci że jeżeli nie masz problemu z temperaturą, czyli szafa stoi w domu w cieple to kup białą folię.

Budując z szafy spokojnie zmieścisz się w 1000 zł, może nie koniecznie na pro sprzęcie bo balast magnetyczny ale całkiem fajnego można skomponować.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

halo no namiot na 3 siona nie bedzie kosztowal 800 zlotych (no chyba ze w pl) naprawde pierwszy lepszy link

 

QUALITY!!!! HYDROPONICS 600w SECRET JARDIN 1.2m GROW TENT KIT LIGHT FAN & FILTER

Ł169.95

 

i zmiescisz tu spokojnie 9 sztuk i masz wszystko co trzeba namiot wcale nie musi byc jakis brand super madafaka firmowy ja mam jakis no name z chin jak sadze 120x240x200 i Ci powiem ze jakosc wykonania jest porownywalna do secret jardinow ktorych tez uzywalem a cena 3 razy nizsza. jak sie chce to mozna ale jak naprawde masz tylko 800 zeta to przerob szafe z bialo-czarna folia (lub biala matowa farba) i sporo na tym oszczedzisz. moim zdaniem zeby byc pro nie trzeba wydawac na najlepszy (najdrozszy sprzet). nawet jesli najtanszy szybciej sie zuzywa to zwrocmy uwage ze 90% growerow nie zostaje przy tym samym sprzecie przez cale zycie zmieniaja sie konfiguracje zachcianki warunki okolicznosci i czesto nie da rady dopasowac sie tym samym sprzetem na kazda ewentualnosc dlatego mozna tanio i dobrze - drogi sprzet nie zagwarantuje udanego plonu, to dobry ogrodnik nawet ze zlych warunkow wycisnie wiecej niz kiepski w najlepszych z CO2 i calym wszystkim innym osprzetem. Doswiadczenia, wiedzy i wyczucia sie nie kupi ;)

 

za 800 pln złożyć set-up z namiotem... tylko będzie ciąć delikatnie po kosztach np. zamiast easy rolls kupić zwykły łańcuch z karabinczykami. Tutaj oszczędzamy już 40zł...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja bym postarral sie ta szafe przerobic.

ale ja mam zajawki majsterkowiczowe.

i spokojnie w tej kwocie bys sie zmiescil.

bliala folie doniczki termometr 100

cooltube i balast 250

wentyl i filtr od 200 (zalezy od wentyla)

lancuch, rura flex, kable, przedluzacze i kontakty 100

ziemia pestki i nawozy (w 150 moze i dalo by sie to zmiescic)

nic wiecej do glowy mi nie przychodzi

ellooo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówią poprzednicy. Po co wkładać namiot do szafy jak możesz sobie taniej i lepiej zrobić boxa w szafie ;). Nie trzeba być A.Słodowym żeby zrobić sobie dobrego boxa za całkiem nie duże pieniądze.

Moim zdaniem w 800 zł wyrobisz się bez problemu !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja jak zaczynalem to ze starych plyt osb skrecilem szafe, w suficie wlepilem wentylator od komputera 12x12 podlaczony pod stara ladowarke, w drzwiczkach rowniez wentylatorek tyle ze wpychal powietrze do srodka i w ponad polowie rowniez wiatrak wyciagajacy gorace powietrze od lampy. Powierzchnia boxa byla nastepujaca: 55x55x160. Biala farba-grosze. 4 Doniczki 25x25 w nich nasiona WWxBB od female kupione wtedy za ok. 100zl. Lampa kupiona na allegro 150w hps z calym balastem za niecale 150zl, w suficie haczyki z bricomarche wkrecane, a lampa na lancuchu, regulowane oczkami (rowniez z bricomarche) Ziemia 50l- 15zl  - bricomarche :laugh:  Wiatraczki i ladowarki mialem na chacie, plyty OSB znalazlem przy smietniku. Roslo to na strychu, wietrzone codziennie zapach prawie niewyczuwalny, nie inwestowalem wtedy w filtry bo nie bylo mnie stac na to. Nawozy z ogrodniczego, florovit i biohumus- grosze. Tym oto sposobem uprawilem sobie swoje pierwsze 75g najlepszego towaru w miescie ;) Mialem wtedy 17lat, i bylo to dawno temu ;)  Nie trzeba miec duzo kasy aby uprawiac ;) wystarcza szczere checi i bezprzypalowa miejscowka.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+