Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Przenawożenie w czasie kwitnienia?


realh

Recommended Posts

Proszę was o pomoc.

 

22 dzień flo. Wydaje mi się ze trochę przesadziłem z nawozem. Zrobiłem Flush 2l wody dwa dni temu , dziś podłałem czystą wodą i czekam. Liście wyginają się do góry (lub dołu) w dotyku są jakby plastikowe.

 

Będzie coś z tego? bo chyba się pochlastam jak jednym podlaniem przegiąłem. Co mogę jeszczze zrobić? Na noc spryskiwać liście wodą?

 

gallery_37798_76_164351.jpg

gallery_37798_76_71909.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

temp. w boxie 25-28 wilgotność 30-40. Dolne liście wyglądają ok są wiotkie. Wilgotność była przez cały czas taka sama. CFL odległość od szczytów 10-15cm. Nawóz na Kwitnienie POKON i zgodnie z zaleceniami 1 narkętka na litr wody na tydzień, dałem chyba dwie i częśniej niż na tydzień. Problem w tym że stopniowo zwiększałem dawkę (w ciągu 2 tygodni) a efekt przyszedł z dnia na dzień.

 

Dobra idę jeszcze przelać z 10L wody. Pytanie czy stabilizować PH tej wody do 6,5? bo standardowo ma 7,3 (po przelaniu przez donicę ma 5,8)?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak dla mnie to na pewno przenawożenie zrób flusha i czekaj na poprawe i ze dwa tyg bez jakich kolwiek nawozów i ja bym zmienił nawóz pokonem na oucie automaty popaliło trochę  kup coś naturalnego najlepiej albo dawaj mniejsza dawke tego pokonu

ph wody zrób na 6,5 / 6,8

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ph dla rośliny jest ważne ponieważ tylko w określonym zakresie jest w stanie pobierać potrzebne pierwiastki z podłoża.
Idąc tym tokiem myślenia nie lepiej flushować wodą o innym zakresie (w zależności którego pierwiastka za dużo )

aby roślina wykorzystywała zgromadzone pierwiastki w liściach i szybciej pozbyła sie nadmiaru przy równoczesnym wypłukiwaniu ziemii ?
Ja osobiście nie wiem, jedna z rozkmin wieczornego palenia :)
Oczywiście takie coś miałoby sens przy możliwości dostosowywania odczynu wody bez lania nawozów z buforem ph.

A odnośnie sprawy pozbądź się nadmiaru azotu jak najszybciej, spowalnia ci to kwitnienie a sort będzie nie do palenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Panowie tak: flush pomógł te liście których końcówki pousychały to pousychały, gorzej się nie robiło. Od 2 tygodni sama woda PH6.5-6.8 . CFL wilgotność 30, temp ok 25st.


Niestety wczoraj zaobserwowałem na młodych listkach brązowe plamki (już na tych z włoskami) czy to czkawka po przenawożeniu (ale teraz te młode listki na środku brązowieją a nie końcówki) ? będzie coś z tego? Pierwsze cała z góry.

Trzecie zdjęcie pokazuje realny kolor.

 

gallery_37798_76_506272.jpg

 

zbliżenie:

 

gallery_37798_76_115563.jpg

 

REALNY KOLOR BEZ LAMPY:

 

gallery_37798_76_377651.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dokładnie z dnia na dzień nie padnie plant, chorować może nawet tydzien a objawów nie będzie żadnych, dlatego warto dawać doniczki które są odpowiednie nie za małe i nie za duże. 

 

co do tych brązowych plam może to być problem z magnezem lub wapniem lub oba naraz :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

60 dzień FLO - na młodych liściach, znów widać przypalenia? ale od 30 dni leci sama woda więc zwątpiłem. Przed 30 dniami było FLUSH (15l wody).

 

Dałem tydzień temu minimalną dawkę Pakonu do roślin kwitnących, później sama woda, przedwczoraj znów dawaka Platon K. Jakieś pomysły i rady jak to najlepiej dociągnąć?


"Pozbądź się AZOTU" - oprócz flusha jakieś inne sposoby? W sumie liście nie cą ciemno zielone, a nawozu z azotem nie dostał od ponad 60 dni (przez flo idzie Pakon do roślin kwitnących (coś jak Platon K tylko ma mniej azotu).

gallery_37798_76_43727.jpg

gallery_37798_76_255946.jpg

gallery_37798_76_272896.jpg

gallery_37798_76_131651.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+