Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mały box z jedną lampą.


Kajo

Recommended Posts

Z góry przepraszam jeżeli jest to zły dział i proszę o przenieśienie. Mam do was parę pytań, chcę zrobić mały box wymiary były by mniej więcej takie 45cm wysokości, szerokość jeszczeniewiem jaka, najlepiej na jedną roślinkę ponieważ jestem początkujący i chce się nauczyć uprawiać tą specyficzną roślinę:

1.Czy możliwa jest uprawa pod jedną lampą?.

2.Ile gramów uda mi się zebrać?.

3.Jaka jest najłatwiejsza odmiana do uprawy?.

4Czy wystarczy tylko wiatraczek wydmuchujący powietrze.

5.Czy folia aluminiowa(do pieczenia) jest dobra do odbijania światła.

6.Czy stosować lustro pod doniczką czy nie.

Dziękuję i pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj :)

1.Czy możliwa jest uprawa pod jedną lampą?.

hmm zależy pod jaką lapą chcesz uprawiać jak np w obudowie od komputera, wystarczy Ci Polix 55w 2700k barwa światła wg mnie najlepiej, do tego dorzuć drugą świetlówke 22w jakąś 2700k powaga warto i będzie ok

JASNE ŻE JEST MOŻLIWA !! :)

2.Ile gramów uda mi się zebrać?.

NIGDY o to nie pytaj. Jak sie dobrze zatroszczysz z małego projektu możesz otrzymać 1-20g spokojnie wiec wszystko zależy od Ciebie :)

3.Jaka jest najłatwiejsza odmiana do uprawy?.

na małych powierzchniach polecam odmiany z AUTOFLOW ;) byle jaka obojętnie na prawde.. nie ma większego znaczenia jakieś popularne

4Czy wystarczy tylko wiatraczek wydmuchujący powietrze.

tak o ile temp nie przekroczy 30C, raczej będzie potrzebna szyba pod żarówką żeby odniżyć temp

5.Czy folia aluminiowa(do pieczenia) jest dobra do odbijania światła.

Lipa mało % odbija, najlepiej pomalować wnętrze zwykłą białą matową farbą ! :) odbija 70-80% światła wiec super i nie odbija ciepła jak np mylar

6.Czy stosować lustro pod doniczką czy nie.

nie.. stary jakie Ty poradniki czytałeś :D !!!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj :)

1.Czy możliwa jest uprawa pod jedną lampą?.

hmm zależy pod jaką lapą chcesz uprawiać jak np w obudowie od komputera, wystarczy Ci Polix 55w 2700k barwa światła wg mnie najlepiej, do tego dorzuć drugą świetlówke 22w jakąś 2700k powaga warto i będzie ok

JASNE ŻE JEST MOŻLIWA !! :)

3.Jaka jest najłatwiejsza odmiana do uprawy?.

na małych powierzchniach polecam odmiany z AUTOFLOW ;) byle jaka obojętnie na prawde.. nie ma większego znaczenia jakieś popularne

Taka popraweczka:

żarówki Polux

co do odmian z af nie są tak łatwe, nie wybaczają błędów młodych rolników, a odmiany bez af wystarczy dłużej powegować i je podleczyć :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Taka popraweczka:

żarówki Polux

co do odmian z af nie są tak łatwe, nie wybaczają błędów młodych rolników, a odmiany bez af wystarczy dłużej powegować i je podleczyć :)

Dobrze mowisz Jedrzej jak dla kogos kto nie wie jak zbudowac boxa auto moze nie byc dobre w razie bledow strasznie obnizamy plon bo czasu nie cofniemy tak? bo ona i tak zakwitnie i nic w tej kwestii nie zrobimy. A poza tym kolego Kajo podziekuj slicznie koledze ESC za cierpliwosc bo za takie pytania to chyba temat powinien poleciec do kosza ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie automaty na pierwsza uprawę to kiepski pomysł.

Teraz do rzeczy, ZRÓB SOBIE COŚ POD WYMIAR 40x40. POWIERZCHNIA MNIEJSZA OD TEJ JEST CAŁKOWICIE NIEOPŁACALNA.

Czekać ponad 3 miechy na kilka-kilkanaście gram trochę słaba opcja, a taki wymiar możesz spokojnie zrobić po kosztach i stealth (jeśli ci na tym zależy).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc mam już spisaną listę wszystkich żeczy po sylwestrze prawdopodobnie zabieram się za budowę. Zależy mi bardzien na tym żeby nauczyć się podstaw hodowli, palenie to już inna sprawa, nawet te 5-6 g jak by było to byłbym bardzo zadowolony ponieważ nie palę co dziennie, i jeden gram potrafi mi wystarczyć nawet na 2 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam. Rozmyślałem trochę nad budową i przyszło mi do głowy jeszcze parę pytań:

1. Czy wymiary:

Wys - 46cm

Szer - 26cm

Grub - 21cm

Będą odpowiednie czy trochę powiększyć rozmiary.

2. Czy mogę dostać nawozy w sklepie ogrodniczym czy jednak lepiej będzie zamawiać z renomowanego sklepu internetowego ?

3. Słyszałem że niektóre odmiany pachną mocniej inne mniej, jeżeli tak jest to które pachną najsłabiej.

4. Jak zniwelować zapach do minimum.

5. Czytałem trochę o malowaniu boksu białą farbą matową i ponoć wzmacnia ona zapach, słyszałem też że sreberko wyłożone jak najprościej (bez fałd,zgnieceń itp) też dobrze odbija światło i ciepło.

6. Ponawiam pytanie, jaka jest najłatwiejsza odmiana do uprawy, nie chodzi mi tu czy to autoflow czy nie tylko o konkretną nazwę i tak jak w pytaniu nr.3 żeby pachniała jak najsłabiej ;]

Jak będę mieć jeszcze jakieś pytanie to napiszę. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+