Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Czy taki zestaw filtr + wentylator będzie dobry


coolboy

Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić zestaw filtrująco-wentylujacy przed IN, ponieważ po OUT zdałem sobie sprawę że jest to konieczne;)
Potrzebuję zestaw do boxa 50x60x150 (w przyszłości może zapodam sobie boxika kupczego 60x60x160 jak ten mnie będzie wkurzał).
Myślę o jak najmniejszym zestawie ze względu na głośność.
Wentylator mam na oku taki "Wentylator osiowo-kanałowy 145/187m3/h fi 100mm", zastanawiam się jeszcze nad filtrem.
Myślałem nad Odorsokiem Filtr węglowy 133-190m3/h 100/300, bo ma zbliżone parametry do wentylatora, ale przeczytałem kilka opinii że Odorsoki są słabe.
Nie wiem czy ten jest lepszy "FILTR WĘGLOWY ECONOMY fi100xh180mm 160-240m3 (ECO)" ale pewnie jeden grzyb.
Generalnie mogę kupić jakiś lepszy, ale żeby był o takich parametrach.
Teraz moje pytanie jest takie, czy wydajność wentylacyjna tego zestawu wystarczy na takiego boxa. Nie chcę dobierać zestawu metodą prób i błędów, bo nie będe miał co zrobić z tym co mi zostanie. Chcę kupić za pierwszym razem odpowiedni.
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zeby moc dobrac wentyl tzreba znac moc lampy, oraz rodzaj odblysnika

a odorosraka jest do dupy, lepiej kupic economic , ale taki filtr pada w kilka miesiecy mysle ze max 10 i po nim ,jesli szukasz rozwiazania zeby bylo w miare cicho, top wieksza srednica, rzecz jasna a nie 100mm :P pa

 

 

Lampa 150w i duzy odblysnik. Temperatury sie nie boje, bo w połowie tego boxa miałem 100w i spoko ogarniałem tempe, a nawet mogło być 2* więcej. Chodzi mi tylko o zapach. Dzięki za wskazówke ze średnicą. No pa :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

coolboy swisy są zajebiste. Odorosoki, są do bani, a Eco PK mogą szybko sie zużyć.
konkretnie taki bym Ci polecił.

filtr-weglowy-swiss-fi125mm-300m3-h

dodatkowo wentyl, który na 100% będzie najcichszy, ale niestety tez cholernie drogi:
wentylator-kanalowy-td-silent-fi100mm-250m3-h

Ewentualnie jak silent za drogi, to prima klima, ale on jest głośniejszy i przy tym filtrze tylko na 1 biegu:
wentylator-prima-klima-fi125mm-2bieg-220-360m3-h

dodatkowo możesz też tłumik zamontować jak będzie głośno:
tlumiki-akustyczne/209-tlumik-akustyczny-miekki-fi125mm-dl-12m

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+