Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wentylacja - HPS 150 - odizolowane ciepło - problem


TheM

Recommended Posts

Witajcie

Męczę się już kilka dni nad zbiciem temperatury w boxie.

Mam boxa 60x45x110cm

Hpsa 150 watt

Odbłyśnik - Odbłyśnik Aluminiowy, 80% perforowany 40cm x 40cm x h16,6cm

Box wyłożony mylarem

Wentylacja:

*Wdmuchujący - kanałowy 80m3/h

*4 otwory na tylnej ścianie o średnicy 8 cm na różnej wysokości w boxie jako otwory pasywne

*Wyciągający - kanałowy 95m3/h

Początkowo wszystko złożyłem standardowo i temperatura 20 cm od odbłyśnika 35 stopni.

Zacząłem od zainstalowania szyby 0,4mm do odbłyśnika. Temperatura zmalała o 2 stopnie.

Jako, że chcę utrzymać temperaturę max 30 stopni to umieściłem odbłyśnik na samej górze boxa, zamknąłem odbłyśnik po bokach plexą a z lewej strony odbłyśnika włożyłem

rurę aluminiową wentylacyjną o średnicy 12,5 cm która biegnie do wentylatora wyciągającego.

Niestety po takiej modyfikacji temperatura dalej pozostała bez zmian czyli 32-35 stopni 25 cm od szyby ...

Czy może mi ktoś poradzić co robię źle, bo reasumując z ciepło z odbłyśnika całkiem odizolowałem od wnętrza boxa i ciepłe powietrze jest wyciągane poza boxa a i tak dalej mam taką wysoką temperaturą :(.

Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dac dwa wentyle na wyciag i bedzie git , a powietrze samo sie dostanie do srodka , podcisnieniem , a masz filtr jakis?>

 

 

Dzięki, dzisiaj spróbuję przełożyć drugi na wylot. Filtru nie potrzebuję.

Więc jak na razie udało mi się zmniejszyć temperaturę do (2 godziny testuje):

Pokój 21,7 stopni

Box 25 cm od lampy 28 stopni.

Wywaliłem ten kanał aluminiowy i boki z odbłyśnika a jego przybliżyłem do wentylatora kanałowego.

Wydaję mi się że najwięcej zadziałał nawilżacz który włożyłem do środka (wilgotność 65%).

Jak wszystko do rana będzie działało poprawnie to wrzucę fotki mojego setup'u.

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+