Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Went Kanałowy - 2 BIEGI, jak podłączyć


chromyan

Recommended Posts

Siema ,myślałem ze to banalne ale jednak się przejechałem i mi piznął went,więc tak
Wentylator WENTYLATOR KANAŁOWY, 2 BIEGI fi125, 220/280m3/h

-2 zakresy pracy LS / HS 

 

Po rozkręceniu puszki z góry ujawnia się 3 kostki L1,L2 i N w instrukcji jest napisane zeby nie podlączać wg schematu
l1---l1
l2 --N
Więc ja to podłaczylem na zdrowy rozum l1 do l1 i l2 do l2,kabel uniwersalny taki do radia np,ktory ma tylko 2 kabelki ,l1 i l2 tak jakby no i zaczal dzialać ale po 10 sec wybuchł i po wencie,takze pytam jak to zrobić zeby było git? gdzie zawiniłem? moze jakis inny kabel jest potrzebny? w went łazienkowym działał elegancko.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wg mnie podłączenie powinno być:

L1 i N = pierwszy bieg czyli 28W

L2 i N = drugi bieg czyli 38W

Może być jeszcze tak że do biegu drugiego potrzeba będzie połączyć L1 i L2 razem. Zapewne podłączyłeś pod uzwojenie L2 i L1 pomijając całkowice N które też jest bardzo ważne. Z tego jak się orientuje była dość duże pole indukcyjne i spaliło uzwojenie. Da się oczywiście to naprawić, ale już nie samemu. Kabel ten od radia spokojnie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z tego co napisałeś to tak to powinno wyglądać, najlepiej zrób zdjęcie i wrzuć tutaj wtedy będzie wiadomo wszystko jak wygląda owa kosta do podłączenia. Możliwe że pierwszy lub drugi bieg jeszcze działa, lub uwaliłeś oba naraz.

Na przyszłość

L - faza

N - przewód neutralny (zero)

Ale w przypadku wentylatorów jest to obojętne, gorzej jak zrobiłeś podłączenie L1-L2 gdzie podałeś napięcie na uzwojenia.

Musisz sprawdzić bo może jeszcze będzie działał, na pierwszym lub drugim biegu, jak nie to jeżeli jest możliwość wyciągnięcia samego silnika pozostaje przezwojenie silnika w odpowiednim zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+