Skocz do zawartości
thc-thc

grower

10 tys. osób wyszło na ulice Pragi. Domagali się legalizacji marihuany!


Qbaa

Recommended Posts

10 tys. osób wyszło na ulice Pragi. Domagali się legalizacji marihuany!

 

 

W czeskiej Pradze około 10 tysięcy osób demonstrowało na rzecz zalegalizowania marihuany. W parlamencie trwają prace z udziałem lekarzy - specjalistów nad ustawą legalizującą ten narkotyk.



Demonstranci przemaszerowali z centrum miasta na miejsce happeningu w parku Parukarzka. Zwolennicy zalegalizowania marihuany zebrali się na placu Karola. Śpiewali i tańczyli w rytm granej na żywo muzyki. Większość tłumu stanowiła na kolorowo ubrana młodzież. Można też było zauważyć wielu starszych ludzi. Policja nie odnotowała żadnych incydentów. Organizatorzy przygotowali też dyskusje z politykami i wykłady nt. marihuany.

Organizatorem marszu jest stowarzyszenie obywatelskie Legalizacja. Systematycznie domaga się ono od władz legalizacji marihuany, która jest najbardziej rozpowszechnionym narkotykiem w Czechach. Według sondaży marihuany próbowała ponad połowa osób w wieku od 15 do 34 lat.

W parlamencie trwają od dłuższego czasu prace z udziałem lekarzy - specjalistów nad ustawą legalizującą ten narkotyk. Byłby dostępny w celach leczniczych tylko na receptę.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,11666351,10_tys__osob_wyszlo_na_ulice_Pragi__Domagali_sie_legalizacji.html

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dupach już im się pojebało. Rok po depenalizacji i już się czują zniewoleni swoimi sztywnymi ramami prawnymi.

 

Tam sobie mogli legalnie iść i palić jointa. U nas to 1/3 na*****a, następne tyle jakaś osiedlowa hołota w dresikach, a kulturalni palacze to tylko na lawetach jada i wokół nich

Dodam jeszcze że, u mnie w mieście na tym marszu regionalnym, była bardzo pozytywna atmosfera, sami ogarnięci ludzie. Może dlatego że było tam ze 100 osób

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no jak w malych, dziesieciomilionowych Czechach sie zebrało 10k ludzi to u nas zeby wogole ktos bral taki glos pod uwage musiałoby przyjechac na marsz te 40 tysiecy ludzi. Poki kazdy nie wezmie spraw we wlasne rece i sie nie pokaze mozemy tylko podziwiać sąsiadów...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Byłem na tym marszu. To co rzucało się w oczy to że na marszu nie byli tylko zakapturzeni młodzieniaszkowie ale całe rodziny z dziećmi oraz starsi ludzie.

Kilka fotek z after-party w parku Parukarzka.


image1ek.th.jpg image2dkp.th.jpg


Mam nadzieję ze MWK będą tak samo liczne... ja wybieram się obowiązkowo!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+