Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pytania raczkującego growera, co i jak


McKirko

Recommended Posts

Jako że jest to mój pierwszy post, i równoczesnie, temat na forum to wypadałoby się przywitać. Więc Witam Wszystkich Serdecznie!

Więc tak, w tym roku zabieram się z moją pierwszą uprawe. Warunki pozwalają mi tylko i wyłącznie na Outdoor. Razem z znajomym, również raczkującym, Growerem zakupilśmy seedy. Wybór padł na Easy Special i Holland Hope w pakietach po 5 seedów.

Zamówienie złożyłem wczoraj więc nasionek spodziewam się w przyszłym tygodniu. Teraz przejdzmy do rzeczy.

1.Jaki jest najlepszy sposób kiełkowania? Wyczytałem teorie na wkładaniu nasionek do wody na 24h, na 5h, bezpośrednio w nawilżoną gaze itd.

2. Jak maksymalnie można przyspieczyć termin przeniesienia pomidorków w plener? Ze względu na współlokatorów nie mam warunków na trzymanie roślin na parapecie czy pod lampą na środku pokoju. Wyczytałem że po wybiciu się kiełka na ok. 3 cm można udać się w teren jednak chciałbym się co do tego upewnić.

3. Apropo wyboru gleby, z tego co wyczytałem tutaj, gleba nie może być zbyt wilgotna ale też nie zbyt sucha. Czy teren na którym podeszwy od buta są mokre po postawieniu kilku kroków nada się na uprawę czy to stanowcza przesada?

4. Jak sadzić roślinki, chodzi mi o to czy sadzić je zwarto w odstępach kilku metrów czy raczej robić kilka spotów oddalonych od siebie? Mieszkam w miejscu gdzie ogarnęcie spota nie jest problemem, teren jest bardzo zalesiony.

5. Jaki jest idealny czas na zasadzenie plantów? Początek czerwca, wcześniej?

6. Jesli chodzi o przygotowywanie spota, poza przekopaniem ziemi, wykarczowaniem przeszkadzajacych krzaków co jeszcze powinnienem zrobić?

7.Nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji jak czesto doglądać roślinek? Raz w tygodniu to optimum?

Z góry dziekuje za każdą odpowiedz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Wrzucasz do wody na tyle h ile chcesz. Tak do 48 h, dobre pestki szybko wywalają kiełka. Jak nie wywalają same to robisz precrushing (pensetką otwierasz łupinke tak żeby tylko skorupka pękła) potem walisz to w wate lub gaze a potem do ziemi tak zeby kiełek do dołu.
2. Nie spiesz sie. Sadzonki możesz porobić na dworze tylko w bez przypałowym miejscu, osłonięte ochronką z butelki, należy obsypać w koło ślimakolem bo bydlaki się rzucą (pamietaj o ślimakolu zawsze!). A i patrz punkt 5
3. Lepiej za suchą niż za mokrą. Za mokra mi zniszczyła a za sucha nie.
4. Różnie robią, rzecz gustu.
5. Po 20 maja jest bezpiecznie. Przed tym czasem można w boxie wychodować sadzonki i wtedy je wysadzić.
6. Dobrą radą jest żebyś poszedł na największego i najważniejszego spota i sprawdził czy rzeczywiście nikt tam nie chodzi. Posiedź, porób coś na spocie przez pare godzin.
7. Z początku co drugi dzień, później raz na dwa tygodnie albo rzadziej nawet. Tylko musisz pamiętać dokładne miejsce spota. Zdarzyło mi się zapomnieć gdzie miałem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+