Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Gnijący outdoor- problem sezonowy


ndnf

Recommended Posts

Witajcie,

Mam kilka spostrzeżeń odnośnie chorób maryjki w naszym klimacie w środowisku wilgotnym. Część growerów bawiących się w outdoor, zmuszonych robić zapas na zimę (tudzież na cały rok) wysadza rośliny w niedostępnych miejscach. Czasami na rozlewiskach, wyspach, w sąsiedztwie rzek, jezior lub kanałów odpływowych z pól. Ja mam jednego spota, którego zamierzam użytkować w podczas nowego sezonu- świetnie ukryty, dobre naświetlenie. Właściwie to robiłem na nim "research" przez 2 lata i dochodzę do dziwnych spostrzeżeń.

Przez miejsce płynęła kiedyś rzeka wyrzucając spore ilości materiałów, obecnie miejsce jest raczej piaszczyste ostro zarośnięte trawą, druga część spota to ciemna ziemia ze sporą ilością gliny, na której rośnie dębina, leszczyna itd. Na terenie nie widać kretów, więc podejrzewam, że poziom wody jest ok 1,5 metra pod powierzchnią. Ziemię oczywiście wymieniłem na czarnoziem (pierwyj sort) i zakropiłem gnojowicą + materiałem z kompostownika. Efekt jest taki, że rośliny rosły od 2-3 metrów i były piękne zielone itd. Przychodzi wrzesień i widać pierwsze oznaki choroby. Dolne partie roślin szybciej usychają, liście od dołu żółkną dużo szybciej niż normalnie. Efekt jest taki, że ok. 25% populacji umiera w 3-5 tygodniu kwitnienia (żółknienie- brązownienie-usychanie). Nie mogłem odnaleźć przyczyny zależnej ode mnie tzn.: ani nawożenie, ani podlewanie nie było ani zbyt częste, ani za rzadkie. Kolejną obserwacja dotyczyła genetyki gnijących roślin. Te 25 % miało przeważające geny sativa- easy sativa, ruderalis skunk itd... Maroc, Purple Maroc i wszystkie af były zdrowe, lub choroba dotykała ich w dużo mniejszym stopniu (te samy objawy - mniej podstępująca- trochę mniejszy plon). Stąd moje pytania o jakieś sugestie. Sam zastanawiam się nad użycie Mineral Magic lub jakiś innych środków, które mniejszą postęp choroby lub ją wyeliminują. Jeśli macie jakieś pomysły lub podobne problemy zapraszam do wypowiadania się (kolega grower w podobnych warunkach ma podobnie).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+