Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Marihuana coraz droższa.


Qbaa

Recommended Posts

Marihuana coraz droższa

marycha01.jpg

W Polsce 1 gram marihuany na czarnym rynku kosztuje około 45 złotych, to jest około 10 euro. Ile dzisiaj marihuana kosztuje w coffeeshopach w Amsterdamie? Ceny zaczynają się od 8 euro za tradycyjną odmianę "White Widow", a kończą na 15 euro za szlachetne odmiany np. kaligria, haze, kush. Na przestrzeni ostatnich 10 lat ceny tej używki wzrosły o około 100%, chyba żaden inny towar nie podrożał tak bardzo. Jakie są przyczyny?

Jedną z przyczyn może być zamykanie coraz większej ilości coffeeshopów, co zmniejsza konkurencje i daje okazję do windowania cen. Dlaczego znikają coffeeshopy? m.in. przez nakaz likwidacji punktów sprzedaży marihuany w pobliżu szkół. Kolejny powód - likwidacja lokalu gdy właściciel trafi np. za kratki, niekoniecznie za "trawkę", wtedy traci lokal bezpowrotnie.

Przyczyną wyższych cen mogą też być rosnące koszty energii, jak wiemy marihuana wymaga specjalnych warunków do uprawy. Spore ilości światła i ciepła. Coraz częstsze likwidacje nielegalnych upraw, które w dobie komputeryzacji także nośników energii, trudniej ukryć.

Oczywiście co sprytniejsi starają się sprowadzać "towar" z ciepłych krajów gdzie nie ma praktycznie kosztów energii a robocizna jest nisko opłacana. W sierpniu holenderska policja zatrzymała w Nieuw-Vennep dwóch holendrów z Amsterdamu (35 i 31 lat) a wraz z nimi 7 ton (7000 kg!) marihuany i haszu. Zatrzymywanie takich hurtowych ilości świadczy z jednej strony o "ogromnych potrzebach rynku" z drugiej strony o coraz doskonalszych działaniach policji.

Policja działa pod coraz większą presją polityków, bo tych broniących zwolenników marihuany w dzisiejszych czasach trudno znaleźć nawet w Holandii. Skuteczne działania policji to także czynnik podnoszący ceny, większe ryzyko - wyższa cena.

Do tych wszystkich czynników należy dodać najbardziej znany czynnik ekonomiczny czyli rosnące ceny niemal wszystkiego, krótko mówiąc inflacja.

Ile będzie kosztowała marihuana w Amsterdamie za 5-10 lat? Nikt nie wie, może już nie będzie można kupić jej legalnie tylko od dilerów, w ciemnej uliczce pod okiem "Wielkiego Brata".

cennikmarycha02.jpg

link: http://www.mojaholandia.nl/artykul/marihuana-coraz-drozsza

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ceny w coffirkach zaczynają się od 5e za gram afgana po 5 e można też dostać thai outdorowy 6e lampowe ww, jack harrer, cristal ceny koneserskich odmian nawet 22e za gram widziałem, a koneserski hasz isolator z haze po 88e za gram maksymalnie.

Wszechwiedzący artykuł napisany na podstawie jednego zdjęcia menu z coffieshopu. jak się nie podobają ceny w amsterdamie to zapraszamy do rotterdamu ceny 30 czasami 40% niższe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Walić holandie. Nie wiem dlaczego ceny na polskim rynku zachowują się podobnie jak w Amsterdamie. Być może ten wzrost jest proporcjonalny do spadku wartości pieniądza lub zdrożenia życia w ogóle. Jak zaczynałem bakać temat kosztował ok. 25 zł, kiedy "chłopaki" trzymali business to ceny przez znakomitą część mojego życia oscylowały wokół 30 zł. Za 5 g można było zapłacić 120-125 zł. W tej chwili niektórzy dilerzy ustalają ceny na poziomie 45 zł. Myślę, że kolejnym krokiem milowym będzie magiczne 50 zł w stolicy. W Radomiu cena to ok. 40 zł dlatego, że "ktoś" trzyma rynek. Warszawa to zupełna samowolka. W jednym bloku można znaleźć typa co goni po 35 i 45 ten sam matex. Względnie mały jest odsetek ludzi z własnym ogródkiem przede wszystkim na blokowiskach, choć zdarzają się ceny po 25 za gram od ludzi, np. we wrześniu po zakończeniu sezonu outdoorowego. Najlepszym przykładem tego co się dzieje jest wzrost ilości dilerów - szczawi, którzy samowolnie i bezpodstawnie nadali swojemu chemikowi pochodzenie. U mnie królują white widow, amnesia haze i white russian i prawie zawsze te same boby mają różne nazwy i różne ceny. Drugim przykładem mentalności frajerstwa była rozmowa mojego kumpla ze świeżo upieczonym dilerem:

- Dobre masz?

- No jasne. Amnezja mordko, zapalisz i nie będziesz wiedział co się dzieje. Bajka, długo takiego nie było...

- Ile chcesz za nią?

- 40 zł, dla Ciebie 35, bo często ode mnie bierzesz.

- CenzurA człowieku tak drogo. Dobra, ale za taki hajc to sypiesz gram tematu...

- Za gram będzie 45, mniejszą ceną podałem za sztukę.

Ot i typ. Niech chociaż do dekryminalizują wtedy takie ku*****o nie zarobi, bo ludzie będą mnieli znikomy przypał za uprawę i zaczną robić swoje.

-

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślę, że kolejnym krokiem milowym będzie magiczne 50 zł w stolicy

50zł to od jakiegoś roku jest aktualne.

Ale zasadniczo te 50zł kosztuje tylko w 2 przypadkach (przynajmniej ja 2 takie znam):

-Dzieciaki dostają takie ceny

-50zł trzeba zapłacic za super ziółko i pisze to z pełną odpowiedzialnością. Nie raz mówiłem, że jakby u dilera można było kupić dobre zioło (dobre odmiany i czyste) to gotówbym był dać za dobrego grama 50zł. I tak się stało. Jak mam płacić więcej, to jest to dobre ziółko prównywalne jakościa do swojego i jest go prawdziwy gram.

W każdym innym przypadku zioło dalej po 30zł.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+