Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Plamy na liściach


blaster

Recommended Posts

Zdjęcia są ok, problemem jest jak zawsze w przypadku tematów z tego działu brak informacji. Może to przenawożenie, może stres związany z za wysoką temperaturą. Nie wiedząc co się dzieje w boxie jak zwykle można strzelać. Jeżeli dał tego biohumusa i plantonu K na tyle za dużo, że aż pomyślał, że to popalenie nawozem to podejrzewam, że tak, to przenawożenie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

sam nie wiem jakie sa dokladnie warunki, temp w okolicach 25-32 a to zwiazane z wahaniami temperatury zewnetrzej, nie jestem w stanie kontrolowac w tym rzucie temperatury, (planuje kupic sterownik mikroprocesorowy do kontrolowania temp i swiatla, ale to nie teraz.

Phmetru nie mam. Dałem parę kropel cytryny do wody bez nawozów i wydaje mi sie ze jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zdjęcia są ok, problemem jest jak zawsze w przypadku tematów z tego działu brak informacji. Może to przenawożenie, może stres związany z za wysoką temperaturą. Nie wiedząc co się dzieje w boxie jak zwykle można strzelać. Jeżeli dał tego biohumusa i plantonu K na tyle za dużo, że aż pomyślał, że to popalenie nawozem to podejrzewam, że tak, to przenawożenie.

vove tu nie trzeba zadnych informacji, gołym okiem ja widze braki Ca spowodowane albo brakiem albo lockiem na ph.

Tu nie ma zdanych z symptomów przenawożenia,złej temp itp,

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

vove tu nie trzeba zadnych informacji, gołym okiem ja widze braki Ca spowodowane albo brakiem albo lockiem na ph.

Tu nie ma zdanych z symptomów przenawożenia,złej temp itp,

Wstrzymanie poboru wapnia z gleby może być również spowodowane przenawożeniem wapniem, lub przenawożeniem azotem i/lub potasem. Jako że przy locku ph najpierw objawiły by się niedobory magnezu stwierdzam, że jest to przenawożenie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

za duzo K i N tez blokuje Ca, a sama nadmierna ilosc Ca nie blokuje samej siebie ale inne mikroelementy

K i N to azot i potas, tak jak napisałem powyżej. Nadmierna ilość wapnia w glebie powoduje wzrost ph co z kolei powoduje, że sam wapń przestaje być pobierany, więc poprawnym jest stwierdzenie, że nadmiar wapnia powoduje zaprzestanie jego pobierania.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie jest... ziemia ma swoje wartosci bufujace

Aby powstał roztwór buforowy, o którym wspominasz węglan wapnia musi połączyć się z kwasem węglowym. Teraz tak, przenawożenie wapniem + brak opadów (ewentualnie mało kwaśne deszcze w okolicy) + mała zawartość dwutlenku węgla w glebie i już, roztwór nie powstaje, a ph rośnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tak, ale taka sytuacja jaką ty opisujesz zdarza sie bardzo żadko, a co do co2 w korzeniach to niezgodził bym sie aby on był potrzebny w uprawie w ziemi, owszem nadmiar Ca prowadzi to wykluczenia siebie samego po przez jego wartosci bufujące ktore powodują wzrost Ph, jednak że sama nadmierna ilosc Ca nie szkodzi, jesli potrafisz umiejętnie buforować swoj roztwór uwzględniając jego wzrost po paru dniach bycia w medium, mozna naprawde dawac wyjebiste dawki Ca tylko bacznie pilnując ph, wiadomo ze wapno podnosi ph to chyba wszyscy wiemy, wiec lesli znasz ph swojej gleby i wiesz jak długo zajmuje twojej solucji aby zrosła z ph do poziomu ktorego nie chcesz, to wiesz jak dokladnie ustawic ph, wiele osob robi bład bo myślą ze pilnowanie ph solucji wystarczy w odmianie, ale zapominaja wlasnie buffie medium, dlatego powinno sie mierzyć ph ziemi, ph wody, i ph wycieku z donicy podczas podlewania, mierząc wszystkie 3 wartosci mozna uniknąć prawie ze 99% problemów, bo co z tego ze podlejesz dzis wodą o dobrym ph,co ma w CenzurA Ca/Mg ktore maja duze wartosci bufujące ph w góre i po 2dniach w medium z tego 6.3 robi sie tak naprawde 6.8 a runoff ( wyciek ) ma ph 7 i juz Ca się wyklucza samo.. wtedy analogicznie wiedzac co ile czasu zajmuje mozna skorygowac wartosc swojego ph wody do np. 6-6,1 przewidywalnie medium zbuffuje to do przyjaznego dla siebie 6.5 a runoff ( wyciek bedzie ) cos ok. 6.8 i w ten sposob unikamy sytuacji gdzie wapno przestaje byc poza skalą absorbci i staramy sie go u3mać przez okres aż do następnego podlania w przyjaznym dla siebie przedziale.

Mozna tez testowac rozne wartosci ph przy podlewaniu i sprawdzic co plant woli bardziej, np, 3 te same klony ( genetyka jest tu wazna dla testow ) podaje sie te same roztwory o tym samym ec ale innym ph, i sprawdzasz ktora lepiej reaguje ( ziemia musi byc taka sama rozwniez, bo rozne typy ziemi maja rozne wartosci bufujące rowniez, mieszanki z kokosem zwykle maja miejsze mozliwosci bufujące z racji iz koks sam w sobie jest neutralny i nie zawiera zadnych wartosci bufujacych co oznacza ze przejmuje ph roztworu, lecz jego wyciek moze byc inny anizeli samego medium tak samo jak i w przypadku ziemi,

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+