Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Sumowaine Lumenów


konkursiak

Recommended Posts

Jako iż jestem nowy przywitam się, więc cześć wszystkim
Otóż poczytałem trochę i chciałem zrobić swojego pierwszego boxa, jednak mam pytanie co do oświetlenia, planowany box ma miec wymiary min 60cmx25cm co po przeliczeniu daje zapotrzebowanie na jakies 8tys lum mam w domu 2 swietlowki rurowe, 18W 59cm stad te wymiary boxa, chciałem dokupić jeszcze 5 zarowek energooszczednych ( 4zł za 20W podobno 1200lm licze na 1000 ) tylko cze takie zamontowanie ich pod odbłyśnikiem jak na rysunku niżej ma sens? Odbłyśnik będzie najprawdopodobniej z puszek, albo formy do ciasta o ile znajde taka dluga.
Do boxa chciałbym wsadzic 2 dziewczynki czy jest w ogole sens takiego manewru? Mnie osobiście wydaje sie on troszeczke za wąski (25cm) z wysokością mogę sobie pozwolić nawet do 1,5 metra wiec to nie ma problemu
Krytyka mile widziana, jednak na poziomie
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

cześć, fajnie, że jesteś.

zacznijmy od początku.

czy boks ma być taki płytki? 25cm to bardzo mało.

co to za świetlówki? jaka barwa? najlepiej przepisz wszystko co jest na nich napisane.

w sumie bedziesz tam miał ok 140W. zdecydowanie lepiej byłoby sklecic boks bardziej kwadratowy i kupić hps 100 lub 150W

podejżewam, że kaski masz mało, skoro chcesz kupowac świetlówki za 4zł.

serio odradzam takie swietlówki. Nigdy nie będziesz miał pewności co do parametrów takiego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no niestety świetlówek nie zagnę świetlówki są Osram L 18W/10 Daylight niestety o dokładnie tych nie wyszperałem nic na guglu, sa one zdobyczne wyciągnięte z jakiegoś świecącego banneru.
Myślałem nad HPS jednak jak zauważyłeś nie mogę sobie pozwolić na mega wydatki, kaska z praktyk ledwo starcza na paliwo do starego poloneza, a dziewczyne też trzeba czasem gdzieś zabrać Co do wydatków chciałem ograniczyć się do oświetlenia i higrometru ( wentylatorki, termometr mam, tekturka biała farba, puszki lub forma do ciasta )
Co do tych żarówek, to zastanawiałem się nad nimi dość poważnie tylko właśnie obawiam się że z tych 1200lumenów będzie ledwo 500
Zaraz rozglądne się po allegro za używanym HPS'em, polecasz jakiś tańszy?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mogę się mylić ale jak byś sobie zrobił takiego boksa 60x30 podstawa i powiedzmy 80 wysokości (lub więcej) do tego HPS100W (myślę, że byłby wystarczający jeśli nie to np 20W energooszczędną dorzucić czy dwie) mógłbyś wrzucić do niego 2 automaty po trzech miesiącach od sionka miałbyś ok 50g palonka więc przy drugiej uprawie koszty by się zwróciły a palonko pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pamiętaj, ze jest jeszcze coś takiego jak barwa światła.

skoro jest napisane daylight i tym bardziej, ze jest to świetlówka z banera, to na 99% jest to barwa biała zimna. czyli od 5000K do 8000K

na weg jest spoko, ale na kwitnienie się nie nada.

co do tych świetlówek za 4zł, to mogą one mieć napisane, że mają barwe xxxx, a w rzeczywistości dawać zupełnie inne światło.

może lepiej poczekac i pozbierać troche kaski i zrobić to porządnie, żebys był zadowolony z efektów.

lamp szukaj na allegro, lub na forum w dziale giełda. często growerzy za dosłownie grosze chcą coś odstąpić.

obecnie władek ma do sprzedania hps 250W za 100zł. jak to za dużo, to czatuj, może ktoś bedzie sprzedawał coś mniejszego 100W lub 150W

dadams, koszty (biorąc pod uwagę ceny u dilerów za ch****e palenie) w przypadku małych boksów zawsze zwracają sie już po pierwszej uprawie. chyba, że stosujesz technologię NASA. No przelicz: 50g x 30zł, daje 1500zł. Tak na dobrą sprawę, jak odmówisz sobie kilka razy jointa i kase, którą byś na to wydał włożył do skarbonki, to szybko uzbierasz na lampe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

więc chyba narazie powstrzymam się z zakupem światełek.

Żarówka sodowa to to samo co HPS? znalazłem na allegro 250W sodowe już za 25+ przesyłka (nr przedmiotu 1463901383)

Powiedzcie mi jeszcze prosze z ilu watowego HPS'a ile jest lm bo nie zawsze pisze na aukcjach, a jezeli juz pisze to nie wiem na ile wiarygodne są te informacje.

Do tego trzeba jakis dlawik i starter podobnie jak do swietlowek, dobrze wyczytałem?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tak hps, to lampa sodowa. ale wysokocisnieniowa sodowa HPS (high pressure sodium). Bo są tez poprostu sodowe (nie nadaje się).


za 25zł lampa HPS 250W??? mało realne... może ktoś używaną chce opchnąć, ale używanej nie polecam, bo HPS'y szybko się zużywają.

no i nie zapomij, ze jak kupisz samą żarówkę, to nic ci to nie da. a więc komplet to: lampa, układ zasilania, odbłyśnik, oprawka i kable.

co do wydajności lamp, to zależy od konkretnej lampy. A przybliżone wartości możesz sobie chyba sam sprawdzić.

A najłatwiej i najpewniej, byłoby wejść na stronę producenta, ściągnąć katalog w pdf i zobaczyć skuteczność świetlną.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+