Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Czy Ten Box W Ogóle Ma Sens?!


Gość travis125

Recommended Posts

Gość travis125

Witam.
Od jakiegoś czasu zbieram się do budowy pierwszego boxa. Po przemyśleniu kilku możliwości najbardziej rozsądną i przypadającą do gustu opcją wydaje się box za szafą. (szkic zamieszczone w linku)Miejsce jest praktycznie niewidoczne dla innych domowników a komfort psychiczny to duży plus. Wszystko ladnie,pięknie,jednak pojawia się kilka problemów.

Po pierwsze: czy w boxie o takich wymiarach mam szanse na jakąś ladną roślinkę? Dodam,że z wysokością mogę pozwolić sobie nawet na 1.70 m. Co byście mi radzili? Domyślam się,że w grę wchodzi tylko jakiś automat.

Drugim i większym problemem jest sprawa wentylacji. Jako,że ściany boxa będą przylegaly bezpośrednio do ścian pokoju i szafy wentylator w bocznych ścianach odpada. Jedyną opcją jest umieszczenie go na górnej ścianie. Nie wiem tylko czy taka opcja w ogóle ma sens i czy w tym przypadku wentylator będzie dobrze spelnial swoją rolę. Moglbym ewentualnie podnieść boxa na jakiś stopkach o powiedzmy 30 cm i zamieścić drugi wentylatora w podlodze,tylko obawiam się że przy jego wymiarach wyszedlby on dokladnie pod doniczką.

Jest to na razie tylko plan,wolę więc najpierw zapytać nawet o oczywiste rzeczy,niż zrobić to samemu,zrypać coś a później pluć sobie w brodę,że nie zapytalem wcześniej.

Czy mam w ogóle startować z tym pomyslem???Szczególnie chodzi mi o sprawę wentylacji. Dzięki za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze wrzucaj pliki na jakiś zagraniczny serwer, teoretycznie bezpieczniej

Według mnie jak najbardziej ma sens.
Jeśli chodzi o wentylacje to na górnej ściance montujesz wiatraczki wyciągające, ich ilość zależy od maksymalnego hałasu na jaki możesz sobie pozwolić. Ciepło wydzielane od lamp powinieneś w ten sposób zbić przydałby się jednak wiatrak wtłaczający i tutaj widzę dwa wyjścia. Zamontować wiatrak u góry a w środku poprowadzić rurę np. do połowy wysokości boxa aby tutaj wtłaczane powietrze rozchodziło się lub jedną ze ścianek nie robić bezpośrednio przy ścianie (jakieś 5-10cm odstępu) i na niej zamontować wiatraczki.

Wysokość spokojnie na automat starczy. Jednak tutaj ktoś inny musi Tobie powiedzieć czy jest sens robienia bardzo wysokiego boxa (chodzi mi o to, że może być problem z przebiciem się światła przez liście).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

box rób najwyższy jak tylko możesz, łatwiej wtedy zapanowac nad temperaturą.

Jak dla mnie możesz, nawet zrobić boks na wymiar tej przestrzeni (kształ trójkąta lub trapezu), zostawiając jakieś 10cm miejsca z jednej strony (żeby powietrze miało gdzie wpadać) a jako wywietrzniki możesz zamontowac wentyle na "suficie" tak jak już BeHappy napisał.

Wlot ewentualnie możesz dać na podłodze i boks podnieść, ale wtedy będziesz musiał stawiać donice na jakiejś kratownicy.

Ale automatom dla Ciebie mówie stanowcze NIE.

powodów jest kilka, a to moim zdaniem najważniejsze:

- dla początkującego farmera lepsze są odmiany bez AF, bo jak w af coś spieprzysz na początku, to nie ma odwrotu i z rośliny będzie np. 5g

- wśród normalnych odmian masz całą mase możliwości wyboru odmiany.

- teoretycznie z normalnej odmiany będzie większy plon i lepszej jakości (tu wszystko zależy od zręczności farmera)

te twoje 1,7m w zupełności wystarczy dla większości odmian.

moje rady dotyczące jak to nazwałeś komfortu;), bo rozumiem, że box ma być niewykrywalny lub trudno wykrywalny:

-napewno musisz pokombinować z pułapkami świetlnymi, bo świecący boks w pokoju nie jest dobrym pomysłem (możesz próbować zrobić pułapki na zasadzie labiryntu, lub kupić mate węglową do okapów i poprostu zakryć tym wlot i wylot). no i boks oczywiście musi być względnie szczelny

-wentylacja jest związana z hałasem (którego chcesz uniknąć) także musisz CenzurA z boksa wszystko co daje ciepło, oprócz samych świetlówek. Zasada jest taka: im mniej ciepła, tym wolniej moga pracować wentylatory, a to przekłada się na mniej hałasu. no i polecam zaopatrzyć się w jak najlepsze i największe wentylatory.

- zapach. zastosowanie filtra węglowego praktycznie odpada, bo filtr, który pochłonie zapach musi być obsługiwany przez duży wentylator, a ten daje duzo hałasu. No chyba, że byś miał za dużo pieniędzy i kupił duuuży wentyl i dał go na minimalne obroty. Ale nie wiem czy będzie na tyle cichy, żeby zostać niewykrytym. także jakieś ozonatory itp wchodzą w gre. A pamiętaj, że zapach napewno będzie dobrze wyczuwalny i to nie tylko w pokoju.

i tu nasuwa mi się pytanie, jak będziesz dostawał się do tego boksa? będziesz tak co chwila odsuwał szafe? troche problematyczne, ale dla chcącego......

zerknij na link w moim podpisie. To mój GL z tajnym boksem, moze znajdziesz jakies pomysły do wykorzystania.

Podsumowując, boks jest jak najbardziej do wykonania, tylko musisz sobie wszystko dokładnie w 100% zaplanować. Jak będziesz to robił bez planu, tylko na zasadzie "coś się wymyśli" to gwarantuję, że tajny boks, szybko zostanie namierzony przez (jak podejrzewam) rodziców.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+