Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Za dużo nawozu?


bniojwa

Recommended Posts

Witam
Mam problem z moją roślinką. Listki mają żółte plamki, dzisiaj zaczęły się trochę zawijać do góry. Z tego, co czytałem przypuszczam, że może to być nadmiar nawozów, ale nie wykluczam innych problemów.

roślinka to white russian GGS AF 28 dni (wiem, że maluteńka, ale to moja pierwsza i chcę to doprowadzić do końca)
temperatura 26-28C, wilgotność 30-35%, box 30cm/30cm/60cm, lampa HPS 70W.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej, wyglada trochę na popaloną, i wydaje sie,że ma mało ziemi. Jaką masz odległość od lampy? Masz niską wilgotność i dosyć niski box, mozliwe,ze to lampa popaliła. Myślę,ze do takiego Hps'a przydałoby się z minimum 20 cm wiecej. Podaj wiecej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej, wyglada trochę na popaloną, i wydaje sie,że ma mało ziemi. Jaką masz odległość od lampy? Masz niską wilgotność i dosyć niski box, mozliwe,ze to lampa popaliła. Myślę,ze do takiego Hps'a przydałoby się z minimum 20 cm wiecej. Podaj wiecej szczegółów.

Tak, jest w małej doniczce, ze 2 litry ziemi. Póki co korzenie nie wychodzą jeszcze od spodu, więc chyba jej starcza. Od lampy jest jakieś 30 cm. Problem pojawił się, kiedy musiałem wyjechać na tydzień. Podlałem ją pierwszy raz wodą z biohumusem (dość solidnie) i jak wróciłem to zaczynało się dziać. Była też trochę przesuszona, autopodlewaczka nie zadziałała tak jak powinna.

Co do lampy to niestety może dam radę podwyższyć ją o jakieś 10 cm, nie więcej.

Z wilgotnością wciąż walczę, wcześniej bywało i 20%, więc chyba powoli wygrywam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak, jest w małej doniczce, ze 2 litry ziemi. Póki co korzenie nie wychodzą jeszcze od spodu, więc chyba jej starcza. Od lampy jest jakieś 30 cm. Problem pojawił się, kiedy musiałem wyjechać na tydzień. Podlałem ją pierwszy raz wodą z biohumusem (dość solidnie) i jak wróciłem to zaczynało się dziać. Była też trochę przesuszona, autopodlewaczka nie zadziałała tak jak powinna.

Co do lampy to niestety może dam radę podwyższyć ją o jakieś 10 cm, nie więcej.

Z wilgotnością wciąż walczę, wcześniej bywało i 20%, więc chyba powoli wygrywam.

Potrzymaj rękę przez minutę na wysokości rosliny, jezeli będzie Ci w nią wyraźnie ciepło to masz za blisko. Dosyp do doniczki ziemi tak z 1,5 cm od krawędzi, sprawdz czy masz kilka dziur w dnie doniczki, poczekaj az doniczka zrobi się lekka i podlej porządnie tylko przegotowaną wodą, tak zeby z jedna piąta tej wody przelała się przez doniczkę, nawet wiecej. Możliwe,że miałes glebę o sporym zasobie nawozu i było za wczesnie na biohummusa. Teraz jest zima, pewnie masz gdzieś w tym pomieszczeniu grzejnik, połóz na nim jakieś naczynie z wodą, bedziesz miał wiekszą wilgotność w pokoju a przez to w boxie, jak masz kilkadziesiąt złotych na zbyciu to polecam nawilżacz ultradźwiękowy, naprawdę przydatne urządzenie. Może olej tą autopodlewaczkę, podlewaj gdy doniczka zrobi się lekka. Jak u Ciebie z wentylacją? Może jest szansa na dołożenie szyby?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

OK, wielkie dzięki za rady, przepłukałem ją solidnie, dosypałem ziemi i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Daj znać co będzie, podlewaj dopiero jak donica bedzie wyraźnie lekka. Jeżeli listki zrobią się jaśniejsze, bardziej świeżo zielone to znaczy,że było za dużo azotu i nazbierało się za dużo soli w glebie. Postaraj się też dostarczać wilgoci, zeby chociaż z 40-50 procent było, to naprawdę spora różnica w małym boxie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+