Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Żółknięcie liści, zahamowanie wzrostu AF


Yesterday

Recommended Posts

Siema,
Od jakiegoś czasu w moim ogrodzie dzieją się złe rzeczy. Odmiany to 2x GWS, 1x WM. Problem pojawił się w około 3tyg wieku roślinek. Zakupiłem PH-metr, sprawdziłem ph które oscylowało w granicach 7.5. Podlewałem wodą ph 5.5 z biohumusem lub agrecolem co każde podlewanie. Na dzień dzisiejszy maluchy mają 37 dni, ich wysokość to ok 15cm. Nie mogę sobie poradzić z nimi. Żółkną i wypadają liście, nie rozwijają się nowe. Obecnie wszystkie liście wiatrakowe umarły, są tylko te przytopowe. Mam problem z PH gleby, podlewałem roślinki wodą na początku o ph 5.5 gdy nie było rezultatu(ph ziemi dalej 7.5) zwiększyłem kwasowość wody do 4.5 i tak aż do 3, po czym dalej gleba zostawała mocno zasadowa ph 7.5. Istotne jest to że rok temu moją uprawę utrudniał ten sam problem. Wiem, słabe zdjęcia. Proszę o poradę i opinię.

Doniczki 5.7l
Box 60x60x100
FP 24/0
Wilgotność 40%
Temp 25 stopni
PH 7.5
Lampa 150W hps

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak widzisz masz zbyt wysokie ph przez co odbija się to na roślince.
W tym wypadku masz dwa wyjścia:
Spróbuj zbić to ph innymi metodami, może uda się to jakoś i z plancika coś będzie.
Albo druga opcja, zaopatrz się w dobrą ziemię z odpowiednim ph i wtedy startuj od nowa.
Ja to tak widzę, pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na 2 tygodnie przed końcem tylko "PK13"

Wcześniej "florowit jesienny" o stosunku NPK 2,5 - 7 - 6 w stężeniu 5% - 14% - 12% czyli podwójna dawka zalecana. Dobry jest też każdy inny nawóz o stosynku NPK 1 - 3 - 2. Przy stężeniu największą uwagę należy zwrócić na fosfor gdyz na flo to on jest najważniejszy. Powinien być w stężeniu od 7 % do 15 %.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+