Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Piecha: Prezydent miał wątpliwości. Zaryzykował


m4t3k

ustawa antydopalaczowa  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Popierasz forsowan? przez PO "ustaw? antydopalaczow?"?

    • Tak
      17
    • Tak, z pewnymi zmianami (komentarz)
      8
    • Nie
      59
    • Nie mam zdania
      8


Recommended Posts

Piecha: Prezydent miał wątpliwości. Zaryzykował


Prezydent podpisał nowelizację ustawy zakazująca handlu dopalaczami. Zdaniem szefa sejmowej komisji zdrowia Bolesława Piechy Bronisław Komorowski miał wątpliwości co do zgodności ustawy z konstytucją. - Moim zdaniem prezydent zaryzykował - mówi.


Dopalacze wyjęte spod prawa. Prezydent podpisał ustawę


Komorowski dodał, że nie budzi jego najmniejszych wątpliwości, iż ustawa o zakazie handlu dopalaczami nie stanowi zagrożenia dla zasady wolności gospodarczej. Prezydent podkreślił, że wolność gospodarcza na mocy konstytucji może być ograniczana ustawą ze względu na bezpieczeństwo obywateli i przypomniał, że w efekcie zażycia dopalaczy zmarło kilkanaście osób, co uzasadnia podjęte kroki.


Od 20 tys. do miliona zł kary za dopalacze. Prezydent podpisał nowelizację ustawy


Odpowiedzialny za sprawy prawne prezydencki minister Krzysztof Łaszkiewicz powiedział dziennikarzom, że "to jest na tyle poważna sprawa dla konstytucjonalistów, że muszą to dokładnie zbadać". Łaszkiewicz zwrócił uwagę, że Polska "jest pierwszym krajem w UE, który podjął się w jakiś sposób rozwiązać problem dopalaczy".

Według prezydenckiego ministra, ekspertyzy zlecone przez prezydenta są spodziewane do połowy przyszłego tygodnia. "Jeżeli z ekspertyz będzie wyraźnie wynikało, że jest pewna niezgodność z konstytucją, to prezydent na pewno skorzysta z prawa skierowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej" - dodał Łaszkiewicz. Jak wyjaśnił, byłaby to kontrola następcza tylko niektórych przepisów ustawy.

prawo.gazetaprawna.pl


Jest jeszcze Trybunał Konstytucyjny panie prezydencie, proszę spytać specjalistów

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

sami walczymy o depenalizacje mj a jednak nie roznimy sie tak bardzo od ludzi przeciwko legalizacji co pokazują posty m.in. smokerweeda

zrozumcie ze nie mozna zakazywac czegos innemu czlowiekowi bo mi sie wydaje ze mu to zaszkodzi. mozna go poinformowac o skutkach ubocznych ale nie mozna mu zabronic spożycia czy posiadania ! 

tyton zabija ok. 5 milionow ludzi rocznie na calym swiecie i jakos nikt nie mowi o delegalizacji tytoniu, a tu raptem zmarlo pare osob i juz wielka afera. wolnosc wyboru przede wszystkim inaczej wracamy do komuny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Amen, a co do tematu to po wprowadzeniu tej ustawy w życie nic tylko składać doniesienia do prokuratury na monopolowe, apteki, chemiczne, uważać też trzeba będzie na gaz do zapalniczek, bitą śmietanę w spreju itd. to jest czysta głupota i być może walka z dopalaczami ale tu chodzi o zmniejszanie popytu a nie robienie z ludzi idiotów, zastanawiam się dlaczego unia jeszcze nie grzmi na to co tu się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"sami walczymy o depenalizacje mj a jednak nie roznimy sie tak bardzo od ludzi przeciwko legalizacji co pokazują posty m.in. smokerweeda

zrozumcie ze nie mozna zakazywac czegos innemu czlowiekowi bo mi sie wydaje ze mu to zaszkodzi. mozna go poinformowac o skutkach ubocznych ale nie mozna mu zabronic spożycia czy posiadania ! "

Polac Mu!Ten Pan pisze z sensem i przekazal to, co ja chcialem napisac Smoker, wiesz jak bym Cie nazwal po tej wpowiedzi?HIPOKRYTA :P
:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gdyby bóg chrześćjański konstruował swoje prawo tak jak to robią nasze elyty polytyczne, to zamiast dziesięciu przykazań było by: tysiąc przykazań i milion wyjątków do nich, i ni ch..ja nie rozumiałbym ich (oczywiście te 'milion wyjatków' byłoby zrobione na potrzeby 'grupy trzymającej władzę') . Łatwiej się połapać w schemacie budowy LHC niż w tym co można a czego nie można w Polsce.

Hipokrytów jest cała masa, to fakt, a przecież 'volenti non fit iniuria', jak ktoś chce to niech se i widelcem zupę je, mi nic do tego, no chyba mu nie zabronię tego.

no, chyba że to będzie moja zupa, wtedy to inaczej..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+