Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Licealista w rękach policji za... liść konopi


m4t3k

Recommended Posts

Licealista w rękach policji za... liść konopi



Antynarkotykowa paranoja w łódzkich szkołach osiągnęła nowy poziom. Jak informuje internetowe wydanie Dziennika Łódzkiego, uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Zuli Pacanowskiej na Bałutach znalazł się w rękach łódzkiej policji po tym, jak na lekcji angielskiego z jego książki wypadł liść konopii. Zauważyła go nauczycielka i zaalarmowała dyrekcję, a ta policję.

- W najbliższych dniach uczeń zostanie przesłuchany jako świadek, po czym sprawa trafi do Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty - informuje młodszy aspirant Grzegorz Wawryszuk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Liść konopi wykryto u 17-letniego ucznia pierwszej klasy. Jak podkreślają nauczyciele, to spokojny chłopak, który bardzo dobrze się uczy.

- Na razie nie otrzymałam potwierdzenia z policji, że uczeń posiadał coś niedozwolonego - mówi dyrektor - Jeśli nadejdzie potwierdzenie, sprawa ucznia będzie omówiona na posiedzeniu rady pedagogicznej i wtedy zapadną decyzje.
Kierownictwo XIII Liceum ściśle współpracuje z policją w ściganiu nielegalnych używek – na porządku dziennym w szkole są bezprawne kontrole uczniów z udziałem policyjnych psów przeszkolonych do szukania narkotyków.

źródło: Czarny Sztandar



Nasiona maku przyczyną zatrzymania dziecka związanego z narkotykami
 

American Civil Liberties Unions reprezentuje kobietę z zachodniej Pennsylvanii, której nowonarodzone dziecko zostało zatrzymane przez pracowników socjalnych po tym jak nie przeszła testów na obecność narkotyków po zjedzeniu bułki z makiem.

Reprezentant ACLU, Sara Rose, oświadczyła, że przedstawiciele Lawrence County Children and Youth Services przyszli do domu pani Elizabeth Mort trzy dni po urodzeniu dziecka w Jameson Hospital w New Castle ubiegłego miesiąca. Prawo stanowe pozwala szpitalom na wykonywanie testów krwi w celu ochrony noworodków przed matkami, które mogą nadużywać narkotyków.

Rose mówi, że pracownicy szpitala i socjalni źle ocenili sytuację. Heroinę otrzymuje się z maku, a wiadomo że jedzenie nasion maku powoduje fałszywe wyniki pozytywne na obecność narkotyku.

Szpital twierdzi, że jego procedury są porównywalne z innymi szpitalami. Dziecko zostało zwrócone matce.
 

http://www.cannabisculture.com/content/2010/10/14/ACLU-Poppy-Seeds-Led-Drug-Related-Baby-Seizure


 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kurde ja to bym ten liść wszamał albo powiedział że to nauczycielce wypadło paranoja.
Dlatego ja uważam że trzeba się zaopatrywać w przemysłówki dla zmylenia wroga, jak by to w mojej szkole się stało to bym przemysłówki zasiał a potem liście w całej szkole rozrzucił po cichaczu, i na ścianie napisał bym "bierzcie je wszystkie i badajcie je wszystkie albowiem to być mogą narkotyki"

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+