Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jak podłączyć regulator obrotów do wentylatora?


Wyspiarz

Recommended Posts

Siema,barzdo prosze o pomoc.
Zmmontowalem swojego boxa DRs 60 i wentylator ktory mam 265m3/h jest barzdo glosny ,za glosny,chce kupic regulator obrotow taki zeby go troche wyciszyc poprzez zmniejszenie obrotow ale niemam zadnego pojecia jak i gdzie go zamontowac a czas ucieka bo mam jusz kielki w ziarnach i musze wsadzac je pod lampe a mam cooltue 250 i z wylaczonym wentylatorem jest tam ponad 30 stopni.
Z gory dziekuje.peace

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no tak jak pisze szeregowo w układ. Więc w jednej ręce masz kabel z zakończoną wtyczką do gniazdka elektrycznego a z drugiej strony masz dwa przewody zazwyczaj brązowy i niebieski. Brązowy z kabla wkręcasz do jednego złącza śrubowego sterownika obrotów wentylatora. Do drugiego złącza przykręcasz jeden kabel wentyla. I niebieski z kabla łączysz z z drugim kablem wentyla.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki ziomek za odpowiedz choc nie za duzo z tego rozumiem,czyli mam przeciac w polowie kabel od wentylatora i tam wmontowac ten regulator weglugl Twego opisu??

Wiem ze puzna pora,i wale w kimono bo do pracy z rana wstaje,jakbys mial czas jutro czy przy weekendzie ogarnac ten rysunek bedzie

Dzieki za pomoc Pozdro

ps.wentylator mam kanalowy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Temat przerabiałem. Tyle, że rozmaici znawcy silników jednomyślnie twierdzili, że taki numer ... ok, te przełączniki robią coś z fazą co powoduje, że obroty są sporo mniejsze, zużycie prądu nieco mniejsze, ale rośnie temperatura. Taki regulator nadawałby się do wiertarki, ale nie do wentylatora bo go spali po jakimś czasie bo to jakiś inny rodzaj silnika. Mnie się pytaj.

Tyle teorii.

W praktyce możesz coś takiego kupić za 1/3 ceny choćby na allegro (sprzęt w sklepach jest zawsze koszmarnie drogi). Najlepszy żart to doniczki i pompki wodne.

W praktyce zmieniłem obroty na karcie graficznej (obniżenie napięcia) za pomocą fan-mate i działa. Fachowcy krzyczeli, że zaraz spalę grafkę (taaa, chodzi ponad 8 miesięcy a ja mam cicho).

W praktyce wstęp może być powtarzaniem bredni "fachowców" , ale przetestuj sam. Jak coś napisz czy działa i jak działa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Temat przerabiałem. Tyle, że rozmaici znawcy silników jednomyślnie twierdzili, że taki numer ... ok, te przełączniki robią coś z fazą co powoduje, że obroty są sporo mniejsze, zużycie prądu nieco mniejsze, ale rośnie temperatura. Taki regulator nadawałby się do wiertarki, ale nie do wentylatora bo go spali po jakimś czasie bo to jakiś inny rodzaj silnika. Mnie się pytaj.

Tyle teorii.

W praktyce możesz coś takiego kupić za 1/3 ceny choćby na allegro (sprzęt w sklepach jest zawsze koszmarnie drogi). Najlepszy żart to doniczki i pompki wodne.

regulator-obrotow-natynkowy-wentylatory-i-kom-y to coś takiego?

W praktyce zmieniłem obroty na karcie graficznej (obniżenie napięcia) za pomocą fan-mate i działa. Fachowcy krzyczeli, że zaraz spalę grafkę (taaa, chodzi ponad 8 miesięcy a ja mam cicho).

W praktyce wstęp może być powtarzaniem bredni "fachowców" , ale przetestuj sam. Jak coś napisz czy działa i jak działa.

Siema ,dzieki wielkie ze poswieciles chwile czasu zeby wyprostowac:) ta kwestie,widze e masz pojecie ,to sie chwali:),tak wiec pojde za Twoja porada i zamowie ten regulator,tanszy do tego:)z podlaczenie jusz sobie jakos poradze i nie spale wentylatora... i dzieki za linka,ogolni jestem w uk i suabog oarniam allegro,dokanczam lolka i wrzucam pierwsze ziarno do ziemi bo jusz sie doprasza:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+