Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Chcę skonstruować growboksa z komputerowej obudowy


Tetrahydrokanabinolowy

Recommended Posts

Tak, chcę zbudować boksa, ale mam z lekka nietypową obudowę, a bynajmniej tak mi się wydaję, więc jeżeli temat założyłem niepotrzebnie, to bardzo przepraszam.

Zacznijmy od wymiarów, które przedstawiają się następująco: 34,5 x 20 x 40 (wysokość x szerokość x długość). Wierząc przelicznikowi zamieszczonemu na forum, potrzebne jest mi do niego 4000 lumenów. Posiadam nawet już jedną najzwyklejszą żarówkę energooszczędną, która jak dobrze pamiętam daje 1200 lumenów. Mam do dyspozycji trzy wiatraki komputerowe (dwa większe i jeden mniejszy). Pierwszym założeniem jest, aby skonstruować machinę "żrącą" jak najmniej prądu, więc wszelakie sugestie i podpowiedzi na pewno się przydadzą.

Teraz zamieszczę zdjęcia tejże obudowy, bo bez tego ani rusz dalej.

post-27223-0-26435900-1379769098_thumb.j post-27223-0-37936300-1379769099_thumb.j

Pierwszą kwestię jaką chciałbym poruszyć jest półeczka (?), którą widać na zdjęciu 1, 2 i 4. Znajduję się ona na wysokości ok. 20,2 cm i miałbym wobec niej pewien plan. Mianowicie chciałbym na niej umieścić naczynie z wodą, a obok tegoż naczynia wiatrak (duży) wtłaczający powietrze. Rozkminiłem, że oświetlenie będzie wytwarzało ciepło, które będzie odparowywało wodę, a wiatrak tą całą parę będzie pchał dalej w przestrzeń. Skoro już jesteśmy przy oświetleniu, to chciałbym zapytać, czy owe dobrodziejstwo nie będzie wytwarzało za dużo tego ciepła. Jeżeli tak, to jak sobie z tym poradzić? Szyba? Ale co wtedy z tym powietrzem wtłaczanym przez wiatrak? Będzie go trzeba umieścić gdzie indziej?

Problemem następnym jest materiał odbijający światło. Zastanawiałem się nad mylarem, ale nie ma co się oszukiwać - jest on drogi, a drugim założeniem jest jak najmniejszy nakład finansowy. Dlatego też wpadłem na pomysł, że folia czarno-biała refleksyjna wyniesie mnie znacznie mniej, a i będzie przy tym dobrą alternatywą dla droższego materiału wymienionego wyżej. I tu kolejne pytanie: czy ta folia nie przypali się czasami od oświetlenia?

Czas na pozostałe wiatraki. Myślałem, aby drugi duży wiatrak zamontować na dole po tej samej stronie, co ten pierwszy przy półce (tak to nazwijmy), z tą tylko różnicą, że on pełniłby rolę wysysacza powietrza na zewnątrz. Został jeszcze mały wiatraczek, którego myślę zawiesić w środku growboksa, aby ten mieszał co się da. Dobry pomysł? Zły pomysł?

Pytania i zagadnienia końcowe:
- ile i jakie urządzenia mogę podłączyć do jednego kabla? W ogóle mogę?
- jakie żarówki/świetlówki kupić?
- czy to wszystko w ogóle ma sens?

Jeżeli mi się jeszcze coś przypomni o co chciałem zapytać, to na pewno się odezwę, a teraz zapraszam do odpowiadania na moje głupie pytania. Z góry dziękuję za wszelkie chęci pomocy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do jednego kabla, zasilacza możesz podłączyć wiatraki razem, a do drugiego świetlówki podejrzewa że będziesz miał okło trzech,

kupujesz w np OBI, albo elektrycznym oprawki do świetlówek np z wejściem E27 i łączysz do jednej kostki kabelki tego samego koloru, z drugiej strony przewód z wtyczką. Musisz uważać żeby nie pomylić kolorów bo może być spięcie.

Świetlówki możesz kupić po ok 24W osram one mają po 1500L

Na forum jest pokazane jak połączyć zasilacz z wiatrakami, jak i świetlówki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+