Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Złe ph czy niedobór mikro?


2sweet

Recommended Posts

Witam. Odmiana jaką posiadam to mazar x lowryder auto. Roślinka ma trochę ponad 2 tygodnie. Może więcej, nie pamiętam dokładnie kiedy kiełkowana. Po wypuszczeniu pierwszego piętra liści największe listki zaczęły oklapywać i żółknąć od końców. Pomyślałem, że jest to wina pH bo nie było tej samej ziemi w której wcześniej hodowałem bezproblemowo DR więc zastąpiłem ją inną o ph 5,5 - 6,5. Przez pewien okres czasu było ok, nowe liście były zdrowe aż tu niedawno coś zaczęło być nie tak. Dodam jeszcze, że nie była podlewana żadnym nawozem jeszcze, tylko mineralna woda o odpowiednim pH. Temperatura w boxie również w normie. Jakieś wskazówki?
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kontakt liści z ziemią? Nie wydaje mi się bo i w jaki sposób?

W jaki? Bardzo prosty, już wyjaśniam. Roślina jak wiadomo transpiruje wodę. Kiedy w glebie zaczyna być za sucho, tj. roślina nie ma skąd czerpać materiału do wspomnianej transpiracji - oklapuje.

Nawet jeśli dokładnie pilnowałeś i ani razu taka sytuacja nawet nie zaczęła mieć miejsca, to konopie w trakcie okresu ciemności też lekko przyklapują (dają odpocząć napiętym cały dzień tkankom).

Nie mówię oczywiście, ze jest to na 100% przyczyna, po prostu rzucam inne światło na sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

tutaj sie zgodze z mexicano, tyle juz uprawiam i co jakis czas mi sie zdazy taki bubel, ziemia moze miec zle PH, albo przelales. 28 - 30 stopni to troche goraco, jesli masz termometr na sianie to pod w srodku boxa moze byc jeszce cieplej, postaraj sie o 24 stopnie.

podlewaj dopiero jak roslina ma sucho na glebokosc kilku cm, i zawsze woda o ph 6.0

roslinka napewno przezyje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+