Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Narkotyki: mała ilość dla siebie bez kary


ssak100

Recommended Posts

Rząd zliberalizuje politykę narkotykową. Prokurator będzie mógł umorzyć postępowanie. Nieprecyzyjne przepisy budzą kontrowersje

Ministerstwo Sprawiedliwości ma już gotowy projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Chce wprowadzić nowy przepis (art. 62a) dający prokuratorowi (sądowi) możliwość bezwzględnego umarzania postępowania karnego wobec sprawców posiadających nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek.

Prokurator będzie mógł to zrobić, jeśli nie ma dowodów wskazujących, że narkotyki były przeznaczone na cele handlowe. Znaczenie będzie miała też szkodliwość społeczna czynu, np. czy z narkotyków korzystały osoby trzecie, jak również okoliczności i miejsce popełnienia czynu (szkoła, dyskoteka). Wszystkie te przesłanki organy ścigania będą musiały wziąć pod uwagę.

Niewiele, czyli ile?

Projekt jednocześnie nie definiuje pojęcia: „nieznaczna ilość narkotyków”. Wskazówką dla prokuratury mogą być wewnętrzne wytyczne wyznaczające stosowne wartości graniczne. Tak jest w wielu krajach UE – uzasadnia MS.

Tłumaczy też, że obecne rozwiązania przewidujące karanie za posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków się nie sprawdziły. Nie ograniczyły ich konsumpcji, za to wykreowały nową kategorię przestępców, czyli osoby uzależnione od narkotyków i używające ich.

W 2005 r. aż 17 588 skazań zakończyło się orzeczeniem kary pozbawienia wolności. Kryminalizacja środowiska użytkowników narkotyków spowodowała, że coraz mniej się ich zgłasza do leczenia. A koszt ich pobytu w więzieniach wyniósł ok. 80 mln zł w skali roku.

http://www.rp.pl/artykul/4,469050_Narkotyki__mala_ilosc__dla_siebie_bez_kary.html

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

''Ministerstwo Sprawiedliwości ma już gotowy projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Chce wprowadzić nowy przepis (art. 62a) dający prokuratorowi (sądowi) możliwość bezwzględnego umarzania postępowania karnego wobec sprawców posiadających nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek.

Prokurator będzie mógł to zrobić, jeśli nie ma dowodów wskazujących, że narkotyki były przeznaczone na cele handlowe. Znaczenie będzie miała też szkodliwość społeczna czynu, np. czy z narkotyków korzystały osoby trzecie, jak również okoliczności i miejsce popełnienia czynu (szkoła, dyskoteka). Wszystkie te przesłanki organy ścigania będą musiały wziąć pod uwagę.''

Dopuszczone tylko dla mądrych ludzi to bedzie. Bo jakies mlode szczyle latac beda zaraz z 5g w lapie i beda dilowac. Nawet jak bedzie rewizja i znajda to daja sprawe do prokuratury i sprawa moze sie odbyc. Wiadomo nieletnich sie to nie tyczy bo beda pewnie mieli sady rodzinne itp.

I jeszcze sprawa dopuszczonej ilosci i nazw narkotykow tak jak Kiszka napisal musza podac ilosc bo bedzie klopot z czytaniem ze zrozumieniem u wiekszosci np. glupawych ludzikow- ''Jeżeli nie ma ściśle określonych nazw narkotyków i ich ilości, to będą problemy interpretacyjne''. Ale jestesmy na dobrej drodze. Bedzie mozna sobie przypalic i miec skrecika przy sobie tak mysle. i to mi pasuje ja nie potrzebuje worka z 10-cha w kieszeni tylko dla relaxu wystarczy mi ''Uciulany giecik'' skrecony w lolka :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

poprosze jeszcze do tego 2 roślinki na użytek własny :D i jestem w niebie :D

nic dodać nic ująć. Chociaż wydaje mi się że będzie taka opcja z roslinkami, no bo skąd by się brały te narkotyki za które nas nie będą karać?

Nie wie nikt kiedy ta ustawa wejdzie prawdopodobnie w życie? oby jak najszybciej.. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No chyba narescie cos sie ruszy:D mam nadzieje ze juz za kilka lat bedziemy jeszcze bardziej liberalni. Co do wlasnych plantow to raczej nie ma opcji. Panstwo nic by na tym nie zarobilo no chyba ze pozwolily by na coffee shopy na co nie ma opcji. Panstwo mogloby jeszcze zarabiac gdyby do lekow medycznych dopuscic palenie. Ale mimo wszystko pantswo sie predko nie zgodzi zeby mial krzaki w domu. Firmy farmaceutyczne takze :D Pozdro i dzieki za dobre wiesci :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panstwo nic by na tym nie zarobilo no chyba ze pozwolily by na coffee shopy na co nie ma opcji.

Nie ma opcji ? Jeżeli sami będziemy mówić że nie ma opcji na normalność, to lepiej wyjechać. To że każdy powinien otrzymać paragon kupując jointa jest normalne a nie to że państwo pcha pieniądze w łapę mafi a sobie ludzi do więzienia. Żeby ta paranoja trwała NIE MA OPCJI.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gdyby tak zliberalizować prawo jak w Anglii!! Dlaczego polski rząd jest taki po*****y ,przez tych pijaków tylko się człowiek ciśnieniuje codziennie .I co mi da ta niby nowa ustawa?? Złapią mnie ,posiedzę parę godzin na komisariacie, zrobią mi przeszukanie chaty i później przypał u starych!! (Mam skończone 18 lat ale ze starymi mieszkam ,a oni jak inni starzy są cięci na używki)/Nie chce to nie weźmie przecież swój rozum ma!!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+