Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Substral "burza kwiatów" NPK 10/30/20


Bebook

Recommended Posts

Używał ktoś może tego nawozu? Jakie stęzenia dawaliście i w jakim momencie, jak na tym rosną kwiatki? Jaka dawka i czy łatwo przenawozić?

Kupiłem takie ustrojstwo i wydaje sie że bedzie to dobry srodek. Wszystkie preparaty Substrala jakie narazie stosowałem w tym ziemie były naprawde zajebiste dla pomidorów. Mam nadzieje ze na tym również sie nie zawiode...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Sam sobie odpowiem na pytanie...
4 dni po podaniu zalecanej na opakowaniu dawki efekty są takie że rozjebało wręcz kwiatki kryształami, jak na 4 dni całkiem fajnie też spuchły. Z lewej forma obecna, z prawej topek wcześniejszy z przed 5 dni...

Jak na nawóz za 10 złotych uważam to za naprawdę dobrą konkurencje znanych zachodnich nawozów. Każdy sobie musi odpowiedzieć na pytanie jakie będą efekty tych droższych i czy warto przepłacać ;)
Wystarczy też szerknać na fora kwiatów balkonowych choćby jak się ludzie o tym wypowiadają i wychodzi na to że kwiatki to kochają :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

W zwykłym ogrodniczym...

W nawozach nie chodzi o skład (tylko) bo jeśli jest on taki jak na etykiecie a zwykle jest inny w tych tanich, liczy sie przyswajalność związków organicznych czyli jak go roślina wchłania. Ten ma dosc dobrą wchłanialność. Tak samo biohumusy maja zajebista tylko trzeba sie nauczyc stosowac jak wszystko, testyowac na ile se człowiek moze pozwolic i dobierac dawki az sie koncowki lisci nie zaczna przypalac to pierwszy objaw przesadzenia z nawozami. Takze nawozy to nie wszystko, nawet te odpowiednie trzeba sie nauczyc je stosowac :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

biohumus extra jest dobry ale na wega, a forte na 2max 3 tygodnie po pokazaniu płci ale na wega tez daje rade. Pk 13/14 nie ma azotu i daje sie go na 3 tygodnie przed zbiorami i daje sie go przez tydzien czyli max dwa podlania z przerwą i płukaniem. To tez działa jako booster ale nie nadaje sie na całe flo. Burza nadaje sie na całe flo ale mozna ja tez wspomagać tym pk (w odpowiednim momencie zamiast niej).

Przyswajalność nawozu najłatwiej zaobserwować jak mamy mała doniczke i sie konczą związki, wtedy jak wiemy że czegoś brakuje możemy ocenić łatwo postępy po dodaniu składnika. Ja miałem właśnie niedobów przy uprawcei brakowało bardzo fosforu i potasu dlatego po dodaniu były takie efekty, normalnie nie widać tak zmian bo człowiek nie jest pewny od czego jest ta zmiana, czy to naturalne że puchnie czy rośnie, czy to geny i tak ma być.

Na podstawie tego moge stwierdzić że przyswajalność ta burza ma dobrą, tak samo zresztą jak biohumusy. Tyle że biohumus żeby działał dobrze trzeba dawkować po podlaniu wodą lać czystego. Po 3cim tygodniu jedna nakretka czystego dokorzeniowo, potem zwiekszajac dawkę zależnie od wielkości krzaka.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bede mial AF i 3 normalne i zdecyduje sie na ten^ substral na flo i chcialbym jakos wykorzystac planton K bo mi został mogłbys mi jakos to poukladac np: kiedy planton a kiedy substral

Na wega mam flora grow GHE i planuje biohumusa chociaz niewiem czy warto bo ten flora gro jest chyba dobry?

co o tym myslisz?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+