Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Regulacja obrotów wentylatora za pomocą ściemniacza


fre

Recommended Posts

Witam!! Wpadłem na pomysł( nie wiem czy jest on mądry) by podłączyć wentylator łazienkowy(19W) do ściemniacza(800W). Pierwsze co mnie interesuje to czy jest taka możliwość?

Jeśli tak to jak to zrobić. Wygląda on bardzo nietypowo ponieważ ma tylko 2 wyjścia. Z góry dziękuję i pozdrawiam

post-4230-1267663966,37_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość MalyPodpalacz

podłączasz go szeregowo czyli jeden kabelek idzie z wiatraczka do ściemniacza i drugi (niezależny kabel) wtykasz w dziurkę, następnie jeden kabel od wiatraka i drugi wystający wolny ze ściemniacza podpinasz do zasilacza i sprawdzasz jak będzie się sprawdzał regulator...

pamiętaj że gdy podkręcasz ściemniacz rośnie w nim opór a zatem prąd maleje, tak więc nie wiem czy twój ściemniacz nie będzie za mocny do wiatraka i może być tak że nawet gdy ściemniacz podkręcisz bardzo delikatnie to wiatrak się przestanie kręcić...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Bo elektroda to forum dla kretynów.

Zadajesz tam jakieś pytanie, a moderator usuwa topic, bo uważa pytanie za zbyt banalne, nie zdając sobie sprawy że nie każdy jest elektrykiem -.-

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+