Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ilość krzaków na 1 m2


svaarozyc

Recommended Posts

Witam.
Otwieram temat, gdyż nigdzie nie znalazłem wyraźnych i jednoznacznych informacji na temat optymalnych ilości krzaków na 1 m2 boksa.

Bardzo proszę wszystkich doświadczonych rolników o wskazówki.
Sprzedawcy nasion często podają wydajność z 1 m2, ale nigdzie nie ma informacji, ile krzaków danej odmiany można upchnąć na 1 m2, aby zmaksymalizować plon. Zapewne automatów można wcisnąć więcej niż odmian regularnych. A w przypadku tych ostatnich, ilość na 1 m2 zależy też, od planowanej długości okresu VEG i treningu, jaki zamierzamy zastosować.

Proponuję podawać dane:
1. nazwa odmiany
2. ilość krzaków na 1 m2 (jeśli ktoś ma mniejszego boksa, to można policzyć, ile proporcjonalnie byłoby przy takim zagęszczeniu na pełnym metrze kwadratowym).
3. jaki trening był zastosowany
4. objętość ziemi, którą zastosował na 1 roślinę.
5. wydajność, którą osiągnął z uwzględnieniem ilości lumenów na 1 m2, bo to też ma przecież znaczenie :)

Jeśli ktoś nie pamięta wszystkich danych, to luz, podawajcie, co uznacie za pomocne :) Myślę, że temat ten będzie przydatny.



Od dłuższego czasu przygotowuję się teoretycznie do uprawy pod lampą. Póki co, mam za sobą 2 outy. Zamierzam zrobić boksa 1,8 m2 z lampą HPS 600W - 90.000 lm (co da 50.000lm/1m2) i posadzić odmianę Light of Jah z nasion feminizowanych. Podobno kozacka odmiana 

Jack Hero Feminized

Type :Mostly sativa
THC Level :19% - 22%
Climate :Indoor - outdoor
Yield :750 gr/m2 indoor
Plant Height :100 cm
Flowering Time :10 - 13 weeks
Stoned Type :Sativa spiritual high
Grow Difficulty :moderate - expert
Harvest Month :end of September

 

 

Zastanawiam się, czy na takiej powierzchni posadzić 6 krzaków i każdemu dać 30l ziemi i potrzymać na vegu np. 6 tygodni tak, aby się porządnie rozrosły, w międzyczasie zrobić FIM, czy raczej upchnąć 10 krzaków i je kisić w ścisku? Co się bardziej opłaci?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ema,

Zadni producenci nie podobaja ile krzakow dawac na metr bo to jest bez sensu, gdyz vegem konopi mozna regulowac jak sie chce. Zrob sobie na wegu powiedzmy okolo 8 tyg ladna choinke ktora jest prawie twojego wzrostu (oczywiscie po lst i fimie) i zalacz kwitnienie. Z dobrej odmiany przy zapewnieniu idealnych warunkow i bardzo mocnego swiatla jest sie wstanie osiagnac z takiego krzaka nawet ponad 0.7 kg. Juz nawet niech najlepsi zbiora z automata 0.1 kg(wiec nie ma co porownywac dwoch). Do tego jeden taki wielki krzak to potezna roslina ktora produkuje budy jak szalona i do tego system korzenny jest tak rozwiniety ze naraz moze ogromne ilosci pokarmu pobierac. Wiec zeby zapewnic sobie tyle matexu co z takiego jednego ty potrzebujesz 7 takich automatow i kazdy o zajebistej genetyce. 7 razy wiecej pie*******abo kazdego krzaka wypada z osobna oceniac i pod to dopiero nawozic. Do tego dochodzi podlewanie, wymierzanie dawki nawozow itp itd. Zamiast tego lepiej posadzic mniej na tym metrazu co chcesz i bedzie duzo latwiej. Oczywiscie nie licz ze osiagniesz tyle co pisalem wyzej bo koles mial 4X 600 i duzo wieksza powierzchnie co ty a mial tylko 4 planty!! Ale zeby osiagnac efekty ktore cie zadowola potrzebujesz mocniejszego oswietlenia. No sorry ale jak juz dajesz tak grubo (1.8m2!) to musisz wiecej swiatla dac bo nie doswietlisz wszystkich szczytow tak samo. Zauwaz ile tracisz lumenow w zaleznosci od odleglosci od lampy. Dwie 400 brzmialy by duzo lepiej. Dodajac jeszcze cooltuby moglby jeszcze blize trzymac swoich plantow. 6 plantow brzmi spoko. W czasie vega pobrac po 6 klonow z kazdej, posegregowac i dac na flo. Potem jak dojrzeja wybierasz sobie ta ktora najbardziej ci odopowiada i zegnasz problem z genetyka. A nie chcialbys miec tam wiecej odmian?

Pozdro

DieselM8

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@DieseIM8

Dzięki za odpowiedź :)

Cooltube - obowiązek. A lampę mogę wieszać codziennie w innym rogu, dzięki czemu każdy krzak będzie miał mniej więcej tyle samo światła, a dookoła boxa powieszę parę świetlówek, zawsze to wzbogaci widmo. Jak kupię feminizowane, to chyba nie będę musiał klonować celem sprawdzenia płci. Klony pobiorę na kolejny rzut :) Ale indoora jeszcze nie robiłem. Dlatego zbieram wiedzę do kupy, zanim się za to zabiorę.

piszesz 700g z jednego krzaka? Ja tam będę happy, jak tyle osiągnę z 6 roślin, pod tą lampą i na tej powierzchni :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak bedziesz wieszal lampe w kazdym rogu to rosliny najbardziej oddalone najbardziej na tym straca. Zamiast tego proponowalbym lampe trzymac na srodku i tylko krzaki odkrecac o 180 stopni. Tak czy siak bys mial duzo lepiej jakbys dal dwie 400W. 700 gramowego kwiatka podalem tylko jako przyklad dlaczego nie podają ilosci krzakow na 1m2 i dac porownanie co do automatow. W twoim przypadku mysle ze 700 g z calego setu jest mozliwe ale tylko oczywiscie wszystko zalezy jak bedziesz sie obchodzil z nimi. Zaczynalem podobnie jak ty od dwoch outow i moge smialo powiedziec ze out i in to dwie rozne bajki takze sie dobrze przygotuj. Przy takim growroomie i tak mocnej lampie musisz sie jakos ciepla pozbywac i halasem sie zajac dobrze takze przemysl to dobrze zebys nie mial gosci.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zainspirowałeś mnie. Dzięki za wszystkie informacje. Twój pamiętnik też wiele mi wyjaśnił.

Kminię nad tym, co ostatecznie postawić. Tymczasowo mam prowizoryczny box (zacząłem pamiętnik), na którym podszkolę się w uprawie indoor. Docelowo jednak sprawię sobie box 100x100x200 i tam wstawię 600W HPS. Da to 180% minimalnego natężenia światła. W boksie tym wyhoduję jednego, wielkiego mutanta :D Będzie to swego rodzaju experyment, który może zainteresować wielu domowych growerów :) Odmiana oczywiście Light of Jah. Napaliłem się na nią. Jest to sativa, więc raczej bez problemu wypełnię nią cały box. A przy odpowiednim treningu, dużej doniczce (myślę tak z 80 - 100l ziemi) i takim natężeniu światła, może uda mi się zbliżyć do podanej przez producenta maksymalnej wydajności z 1m2, czyli 750g.

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co mam kiepskie warunki lokalowe, ale wykorzystuję, co mam :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hmm, ja wolalbym miec kilka ale mniejszych, poniewaz nie wiesz czy roslina ktora rosnie bedzie miala idealny fenotyp, ja wole dac wiecej ale w mniejszych doniczach z czego moge prowadzic kilka odmian naraz, jak rowniez gdy jedna zachoruje lub padnie z niewyjasnionych przyczyn mam jeszcze inne. W przypadku jeden roslinki jest to troche ryzykowne jeszcze z uwagi na to ze nie jest to uprawa szybka a wymagajaca duzo pracy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+