Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

W jaki sposób suszycie ?


TeHaCeusz

Recommended Posts

chcialbym zeby kazdy z was napisal w jaki sposob suszy weed i ile i jak dlugo pozdro. dodam jescze ze piszcie jakie macie warunki , wiecie n - temp wilgoc itd pozdro ziomki

mi sie suszy teraz 4 dzień i juz praktycznie wiór jest :D Susze w ciemnym miejscu w pudełku otwartym. Jutro wrzuce do słoika i postawie na jakiś czas żeby się z curringowało :D Pozdro :zmiazdzony:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wszystko zalezy od tego, czy zalezy mi na jakosci, czy mam czas, czy chce sobie wysuszyc na szybkiego i zasmakowac. Wtedy piekarnik z termoobiegiem, rozgzany do 30-40st. lampka w piekarniku przykryta aby bylo ciemno, godzina dwie i mam w dosc szybki sposob ziolko, ktore idzie palic. Wiadomo, nie jest to taka jakosc, jak przy suszeniu samoczynnym, ale o wiele lepsza niz grzejniki,mikrofalowki. Zwlaszcza wykorzystuje to jak plony dochodza, cos przytne aby sprobowac, lub gdy potrzebuje troche kwiata na nastepny dzien. Gdy susze w takim piekarniku, dzien przed aby miec na zajutrz ziolo to tak aby nie bylo calkiem suche i niby gotowe, tylko lekko wilgotne. Poniewaz, przez noc gdy zostawimy takie ziolo na kartce, lub w pojemniku to ono wtedy sie wykuruje przez noc, i rano mamy dosc dobry stafik. Lecz, jezeli chodzi o suszenie gdy zalezy mi na jakosci to susze na sitach, w wentylowanym boxie, gdy bedzie gotowe pakuje wszystko w pojemniki i curinguje. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

To moze i ja dorzuce cos od siebie na temat suszenia :D

Dlugosc procesu suszenie jest zalezna od wielkosci topow jakie posiadamy, temperatury i wilgotnosci otoczenia. Jezeli twoje topy sa suche jak wior po 4 dniach to niestety ale straciles juz cala esencje i topy beda smierdziec jak chwasty czy ogorki. Im dluzej wydluzasz proces suszenia tym topy beda smaczniejsze, mialy lepszy zapach i beda mocniejsze gdyz podczas takiego curringu ziolo jeszcze dochodzi. Im nizsza temperatura i wyzsza wilgotnosc tym topy beda wolniej schly. Topy trzymasz np w budelku powieszone do gory nogami gdzie dostaje jest cyrkulacja powietrza. I tu uwaga. Jesli cyrkulacja bedzie zbyt duza lub wsadziles topy do bardzo duzego pudla to tym szybciej ci wyschnie. Powietrze ma tam tylko nie stac w miejscu przez dluzszy czas tylko byc delikatnie wymieniane. Kiedy dotykam topa i czuje ze jego wierzchnia warstwa juz jest sucha ale w srodku jeszcze jest sporo wilgoci, biore wyjmuje topy i ukladam jeden na drugim w worku i worek nomalnie zamykam. Po 24 godz otwieram i sprawdzam stan. Jezeli topy sa zbyt mokre to wieszam znowu. Musicie pamietac by czesto sprawdzac topa bo po takim wyjeciu z torby zacznie coraz szybciej sie wysuszac. Jezeli topy nadaja sie na normalny curring wrzucam je do takich zapinanych koszulek(widoczne w moim pamietniku) i wypelniam okolo 2/3 pojemnosci.Zostawiac na 24 godz i potem sprawdzam jak sie prezentuje. Przez pierwszy tydzien otwieram codziennie zeby wymienic powietrze. Nastepny tydzien co 2/3 dni. Po okolo miesiacu zaczynam owierac juz tylko co tydzien. Musisz ciagle uwazac zeby ci plesn nie naszla. Jezeli cos zauwazysz przesusz kilka godzin matex i spowrotem do torby. I tak przez nastepny miesiac. Ogolnie proces szuszenia trwa jakes 2 miesiace. Po tym czasie zamykam w pojemnikach proznowych i otwieram je tylko zeby boba wyjac :D Matex bardzo intensywnie pachnie, super klepie i zajebiscie wyglada i dalej powolutku sie suszy.

Pozdro

DieselM8

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

A ja polecam suszenie w ten sposob że dzien na kartce gdzieśtam położone, potem dzien w słoiku zamknięte szczelnie... TO wtedy się tam kisi nie umiem określić tego inaczej :) i wilgotność się wyrównuje i przechodzi z wewnątrz topa na zewnątrz gdzie juz sie troche podsuszyło. Na tym w sumie polega curiung no ale ja załatwiam sprawe za jednym razem i susze i kisze naraz... I tak na zmiane na kartke i do słoika... Po tygodniu przerwa i potem mozna dosuszyc sobie do konca... Dzieki temu topki nie tracą zapachu jak to bywa niekiedy i nie walą sianem czy jak to kto zawsze spierdoli sprawe i ładnie pachną... No chyba ze trzeba na szybko to do mikrofalowki z przycięcia topków z outa :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Bebooka sposob tez jest swietny. Tylko trzeba pamietac ze z kazdym nastepnym wyjeciem go z pojemniczka krocej go suszyc bo staje sie bardzo szybko coraz bardziej suchy. Ale ogolnie preferuje moj sposob :D W koncu im dluzej schnie tym lepsze aha co do tego zapachu co wspomniales. Wiekszosc ludzi po prostu za mocno wysusza stuff i jak juz wsadzaja do sloika to nie ma tej wilgoci w srodku i nici. A matex smierdzi jak ogorki lub siano. Lol mikrofali nienawidze. Jak na szybko to piekarniczek na powiedzmy 70 stopni i czekac :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

A ja jestem nowy, niedoswiadczony i wogole zapoznaje sie z forum bo chce cos pouprawiac out w nastepnym sezonie, i moze in juz niedlugo zaczne tez, wiec szukam roznych informacji. Powiedzcie mi koledzy czy po zbiorach mozna suszyc topy w suszarce do grzybow? 

Bardzo przepraszam za brak polskich znakow, ale komp mi padl i pisze z komorki... Pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

baa ostatnio bylem u kolesia i zachwycal sie jakie to palenie on nie zrobil to mowie daj zapalic jak wziolem bucha to prawie sie pozygalem, dlaczego ? Suszone na szybkiego i strasznie nawozami strzelalo, lecz co mnie zdziwilo to to ze on mowi ze takie ma byc, bo przecietny klient okresla moc ziola po zapachu i jak je**e po gardle im bardziej gryzie i robi ze kaszlesz tym w ich mniemaniu mocniejsze ... dziwna polityka ale o dziwo to sie sprawdza... dzieciaki wola palic az sie pozygaja, niz ze smaczkiem ( ktorego nie znaja )

Susz przez 5-10dni potem zrob curring na tydzien min. i zobaczysz na prawde dobra MJ

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+