Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawiała konopie, by pozbyć się szkodników...


Gość

Recommended Posts

Uprawiała konopie, by pozbyć się szkodników...


Jak donosi jeden z polskich brukowców w województwie podkarpackim w powiecie leżajskim została uchwycona starsza pani uprawiająca konopie w swoim przydomowym ogródku.
72-latka tłumaczyła, że rośliny jak żadne inne sprawdzają się w unieszkodliwianiu wszelkich owadzich szkodników. ....


Ich intensywny zapach odstrasza zarówno insekty naprzykrzające się ludziom, jak i szkodniki żerujące na roślinach ogrodowych. Niecałe 100 lat temu wiedziała o tym duża część populacji zamieszkującej polskie wsie, sporo osób sadziło konopie przy domach wyłącznie w tym celu.
Zastanawiający jest jednak fakt, że kobieta miała podobno, aż 364 dorodne krzaki, policja oczywiście nie słuchając tłumaczeń oskarża kobietę o nielegalną produkcję narkotyku.

Warto przytoczyć fragment Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, zabawnie potwierdzający przydatność woni konopnej w innych sytuacjach:

"W tej zielonej, pachnącej i gęstej krzewinie,
Koło domu jest pewny przytułek zwierzynie
I ludziom. Nie raz zając zdybany w kapuście
Skacze skryć się w konopiach bezpieczniej niż w chruście,
Bo go dla gęstwi ziela ani chart nie zgoni,
ani ogar wywietrzy dla zbyt tęgiej woni....."

by Squart


A teraz jeszcze pytanko takie, słyszał, czytał ktoś może coś o konopiach na polskich wsiach w XIX i XXw.???
Babka mi opowiadała, że sadzili wąski rządek, żeby komary odstraszał. Potwierdziła to babcia qmpla.
Druga babcia znów mówiła o całym polu, które rosło koło wioski, o tym jak kobiety potem wyczesywały włókna, moczyły to w rzece itp... - produkcja materiału konopnego...
O tym poletku Mickiewicza gdzieś wcześniej czytałem, ale teraz ten fragment odkryłem, wydaje mi się, że nie jedyny tak w całym Panu Tadku.....

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powinni jej jakieś dofinansowanie dać, babunia chciała przywrócić do łask ubrania z konopi zamiast te badziewne nylony, chciała by ludzie palili porządne ziele, zamiast ruskie allstary.

Kobieta najzwyczajniej promowała lokalne wyroby. To tak jakby zawinąć górala za wyrób oscypków. Co za państwo :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ehh to jest straszne a za pogryzienie przez psa dziewczynki 300zl mandatu :cry: jaka szkodliwość obydwu czynów i jaka kara :cry:
Jak wina gowniary, to czego wymagasz. Natomiast, to, ze za gwalt dostaje sie tyle co za dilerke, to jest ku**a wymysl CHORYCH ludzi.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tak jak muwisz koluniu to nie jeden kawalek w P taduszu abstarchujac od tego ze w polsce byla chodowana konopia wluknista co sie tyczy tego kawalka o grudku

to jest jeszcze jeden wragment jak to ten taki gruby szlachcic z pana tadusza oj niepamietam jak sie nazywal ale "konopii zazywal na lepsze apetyta " takze jakiegos rudealisa z wojenek na rosyjke musieli przywiesc jako lupy wojenne

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+