Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Marihuana bardziej szkodliwa niż tytoń?


pawlos

Recommended Posts

Niszczy komórki i modyfikuje ich DNA.

Naukowcy z Kanady zadają kłam coraz popularniejszej teorii, że palenie trawki ma pozytywne skutki dla organizmu.

Niejaka Rebecca Maertens przekonuje, że palenie marihuany wpływa już na samą strukturę komórki ludzkiej.

Badania prowadzono na kultrach komórek zwierzęcych zagazowywanych dymem z tytoniu i dymem z marihuany. Toksyczność zanotowano w obu przypadkach, jednak z różnymi skutkami - donosi serwis sciencedaily.com.

Marihuana uszkadza komórki i DNA w większym stopniu niż tytoń, ten jednak czyni spustoszenie w chromosomach. A tego marihuana już nie robi.

Badanie zatytułowane "The Genotoxicity of Mainstream and Sidestream Marijuana and Tobacco Smoke Condensates" opublikowano w ostatnim numerze "Chemical Research in Toxicology".

Źródło: http://www.sfora.pl/Marihuana-jest-bardzie...niz-tyton-a9978

Nie wiem jak wam ale mi już rośnie 3 ręka ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3cia :shock: ja wlasnie czekam az wybije mi sie 4ta noga i bede mogl slozyc za stół.....

A powaznie to dyskutowalem przed chwila z kolezanka na ten temat i czytalem ten artykul w oryginale i jest tam pare niedociagniec, podstawa jest to ze w zdaniu jest ujete ze to dym marhuany jest szkodliwy a nie marihuana wiec jezeli czyta sie nie uwaznie to rozumie sie tak jak sie che zrozumiec... :ganja::ganja::ganja::ganja::ganja::ganja::ganja::ganja:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+