Skocz do zawartości
thc-thc

grower

System wertykalny - kilkanaście razy większy plon!


Edka2641

Recommended Posts

witam serdecznie ostatnio natknolem sie na gadzecik
jak mozna przeczytac z opisu w ofercie jest taki jakby box o ksztalcie walca w ktorym rosliny rosną w pionie na scianach !!
dlaczego w temacie napisalem ze plon jest kilkanascie razy wiekszy?

plon jest taki sam a do tego rosliny moga byc tylko autoflo (chyba ze wzgledu na wysokosc) ale na powierzchni 1.48m2 miesci 150 krzaków gdzie normalnie moze upchniesz 25
jest to na chwile obecna najekonomiczniejsze wykorzystanie swiatla i wentylacji jakie dotad powstalo,  patent przewyzsza o niebo nawet aeroponiczną uprawe a jest w sumie dosc prosty tylko ze cena nie ta (co by pasowala )

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

taka cena za troche plastiku i osprzetu? syf. poza tym nie wygląda to najsolidniej.

po drugie.. czy nie lepiej zbudować coś takiego samemu? nawet jesli poświęcić na to 2-4 tygodnie. a zakup gadzetów do budowy będzie w hak mniejszy. nie 14 kafli.

14 kafli za co? za kawałek plastikowej beczki ? z podłączonymi i rozprowadzonymi po niej rurkami, kloszem i wiatrakami? produkt dla frajerów i tyle. do tego i tak samemu trzeba dokupić 2 układy zasilające i pompę o wyd 2000l/h... co to za biznes?

hmm.. ciekawe jak sie tam planty układają i jak okwiecają. tzn jak się wykorzystuje ich odrosty. czy sie nie zakrywają za bardzo wzajemnie. a z treningiem w tym moze byc nie łatwo.

jak zimą nie będzie co robić to się w warsztat warto zamknąć z lolkami i podłubać :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

beczkę o takich wymiarach ciężko zdobyć, ale powiedzmy taką 300 litrową można nabyć za mniej niż 100 zł.

System nawadniający, wentylacyjny i oświetleniowy to banał. Osprzęt znajdziesz w każdym zoologicznym lub akwarystycznym (pompki, zbiorniki, filtry, wężyki, wentylatory, maty kokosowe) za wyjątkiem odpowiedniej lampy.

Nigdy nie leciałem z indorem, ale na pierwszy raz spróbuję coś podobnego zbudować, tylko mniej roślin tam napakuję.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

beczkę o takich wymiarach ciężko zdobyć,

e tam... jeśli się CHCE to każdą można zdobyc :D poza tym można wykorzystać niekoniecznie beczkę. Są różnego typu zbiorniki plastikowe. Już nie mówię o szambach plastikowych ale mniejsze kalibry... :D:ganja:

patent przewyzsza o niebo nawet aeroponiczną uprawe

Edka2641, tu się nie zgodzę bowiem nie możesz porównywać metody dostarczania pożywienia roślinom do metody ich umocowania. a gdyby zamiast tych mat były takie nisze/doki na roślinki w kosteczkach z waty a od tyłu korzenie zwisałyby pomiędzy podwójnymi ścianami tegoż walca? tam odpowiednio w czasie szła by mgiełka pożywki na to. wtedy uprawa będzie jeszcze korzystniejsza. choć więcej zachodu konstrukcyjnego :D

na pierwszy raz spróbuję coś podobnego zbudować, tylko mniej roślin tam napakuję.

mnie również to zaciekawiło bardzo. przyznam.idea uprawy w pionie.. ze tez sam na to nie wpadlem. :ganja:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

źle zrozumiałeś, zasobnik na wodę ma 80l w tamtej beczce, też na początku tak pomyśałem, ale wyżej są wymiary

122 x 122 x 165cm

nie wiem skąd w beczce tyle wymiarów bo powinna być tylko średnica i wysokość, ale to szczegół.

Otóż takie wymiary odpowiadają bagażnikowi w samochodzie o pojemności 500l, beczka 80l która mam w garażu ma może średnicę podstawy 40cm i wysokość 80cm. Jeśli chcesz z czymś konkretnym cisnąć to tylko powyżej 200 litrów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pozatym.. jesli chodzi o masowki bo wiekszosc osob spewnoscia liczy plon.. nie smak to mysle, ze uprawa w glebie jest najbardziej oplacalna.. przy takim poborze pradu mozna wyciagac min 50g-week - klony ;)

No w taką beczkę jak zapierdylisz powiedzmy 120 automatyków femi i teraz nawet zdejimi 10g z kazdej.. to jest 1200g (1,2kg).. przelicz to nawet po 15 zł (cena powiedzmy hurtowa :D ) .. 18 kafli. jak by nie było na swoje sie wychodzi. no ale.. i tak wszystko pójdzie w płuco 8)

122 x 122 x 165cm

nie wiem skąd w beczce tyle wymiarów bo powinna być tylko średnica i wysokość, ale to szczegół.

taa.. też się zastanawiałem. Przypuszczam że oni podali podwójnie średnicę (po 2 prostopadłych osiach podstawy)...

Otóż takie wymiary odpowiadają bagażnikowi w samochodzie o pojemności 500l

hm .. 500 l tylko? jestem ostro upizgany ale jeśli dobrze kojarzę to

V.walca= pi x r^2 x h...

V= 3,14 x 0,61m^2 x 1,65m

V= 3,14 x 0,37 m^2 x 1,65 m = ok. 1,92 m^3

niemal 2 m szescienne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tak se na oko wziąłem, że jak bagażnik masz ponad 1,5 szerokości, trochę ponad metr głębokości i metr wysokości to będzie jakieś 500 l :) heheh widać, nie doceniłem tych liczb.


Rezczywiście wychodzi na to, że trzeba kupić mały zbiornik na szambo.
tylko nadal jest to duży koszt, opłacalnej kupić starą szafę i porobić takie półki w około lampy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No w taką beczkę jak zapierdylisz powiedzmy 120 automatyków femi i teraz nawet zdejimi 10g z kazdej.. to jest 1200g (1,2kg).. przelicz to nawet po 15 zł (cena powiedzmy hurtowa ) .. 18 kafli. jak by nie było na swoje sie wychodzi. no ale.. i tak wszystko pójdzie w płuco

na nasionka femi wydasz 4320 zl ;]

nadal zostaje przy glebie, ale kiedys napewno pojade z hydro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+