Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Prokurator sprawdzi, czy jak zażywasz, to przegrywasz


pnk1977

Recommended Posts

Eksperci Ministerstwa Sprawiedliwości mają pomysł na złagodzenie polityki narkotykowej. Chcą, by prokurator za każdym razem oceniał, czy warto karać posiadacza narkotyków.

Nad nową ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii pracują właśnie eksperci z ministerialnego zespołu ds. nowelizacji prawa narkotykowego. Jako pierwszy projekt przedstawił prof. Krzysztof Krajewski z Katedry Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaproponował m.in., by sądy, przed którymi stają oskarżeni o posiadanie narkotyków, karanie uzależniały od tego, czy był to incydent czy oskarżony jest uzależniony i potrzebuje leczenia. - Żeby sankcje za posiadanie narkotyków miały sens, trzeba je połączyć z polityką socjalną i zdrowotną. Teraz prokuratura, policja i sądy uważają się za organy represji - mówił na konferencji z okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Solidarności z Osobami Uzależnionymi.

W sprawie polityki narkotykowej głos zabrała także "Krytyka Polityczna". Zaapelowała ona, żeby nie karać za posiadanie używek na własny użytek. - W przypadku tzw. narkotyków miękkich, jak marihuana, chodzi głównie o to, żeby nie karano przygodnych, "niedzielnych" użytkowników. Natomiast w przypadku substancji "twardych", jak heroina, osoby uzależnione powinny uzyskać łatwy dostęp do terapii - mówi Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej". Dodaje, że należy doprecyzować pojęcie "ilości na własny użytek" według kryteriów medycznych. - Przykładowo: średnia dawka danej substancji jaką przeciętny uzależniony przyjmuje w ciągu tygodnia. W Portugalii przyjęto dawkę 10-dniową - tłumaczy Sutowski.

Jak dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Sprawiedliwości postulat "Krytyki Politycznej" nie ma szans na przyjęcie. Pomysł odrzuca też prokuratura i policja. - To niebezpieczne i nie do przyjęcia. W ogóle nie powinniśmy rozpoczynać rozmowy o legalizacji jakiegokolwiek narkotyku - ucina Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, jeden ministerialnych ekspertów. Resort opowiada się za pomysłem podobnym do forsowanego przez prof. Krajewskiego. - Proponujemy, by to prokurator za każdym razem oceniał, czy warto wszczynać postępowanie wobec osoby zatrzymanej za posiadanie narkotyków. Śledczy będzie oceniał szkodliwość społeczną czynu - wyjaśnia Jabłoński.

Michał Sutowski: - Atmosfera polityczna dla liberalizacji prawa jest niedobra. Wielu polityków rządzącej obecnie prawicy ma bardzo konserwatywne i stereotypowe podejście do problemu.

Dlatego nawet bardzo umiarkowanym propozycjom prof. Krajewskiego trudno będzie się przebić.

Czy możliwy jest więc projekt obywatelski? - Nie jest to wykluczone. Zanim jednak taki projekt zostałby wniesiony, najpierw musimy przekonać do niego społeczeństwo, a później polityków - mówi Sutowski.

Źródło: Dziennik Metro

Czy moglby mi ktos powiedziec o co w tym dokladnie chodzi?? I jakim sposobem przekonac spoleczenstwo aby taki projekt obywatelski zostal wniesiony?? Moze jakas masowa akcja propagandowa?? :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Społeczeństwo byś przekonał tylko telewizja, np jak by TVN wzięło podbiło do jakiegoś polityka co jest za legalizacja a potem razem z nim taka debatę przeprowadzili z tymi co są przeciw, przedstawili by pare logicznych faktów co można zyskać a co stracić i może to by coś dało .

Mam nadzieje że zrozumieliście o co biega :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Sprawiedliwości postulat "Krytyki Politycznej" nie ma szans na przyjęcie. Pomysł odrzuca też prokuratura i policja. - To niebezpieczne i nie do przyjęcia. W ogóle nie powinniśmy rozpoczynać rozmowy o legalizacji jakiegokolwiek narkotyku - ucina Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds.

co za pedal :evil: :evil: :evil: bez kitu im sie poprostu nie chce pracowac! niech pierdolna bombe na ten kraj i zbuduja go odn owa lepie j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ronaldo, dzwońmy po Osamę!!! On zrzuci na nas bombę, bo jesteśmy sojusznikami USA i po zamieszkach nastanie konopny ład i porządek, zważywszy na to, ze on też na pewno jara! A polscy pedałowie i tak nie mają zielonego pojęcia o konopiach, więc jaki jest sens z nimi dyskutować biorąc pod uwagę wypowiedź Jarka, że Marihuana nie jest z konopi :o Prawdziwy Dżoker 8)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Można zrobić debatę społeczną: Czy partia, która zdobywa 10% poparcia (otumanionego ciągle) społeczeństwa jest legalna ? Ze swoimi wszystkimi pomysłami ? A ich wierne przydupasy jak policyja, proq, soundy, urzędy d.s. polityki narko, itd. powinny wsłuchiwać się w nich czy w naród ? Ciekawe jakby tak zrobić w Interq referendum w sprawie MJ to jakie byłyby wyniki ? Nie wiem, dlaczego ta cała władza analogowa tak ślepo wierzy w moc swoich ustaw i urzędników ? A naród to jest pewnie taka qpa ciemnoty i nie qma co dobre a co złe ?! To się skończy, im szybciej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Legalizator wiem ze akcje propagandowe sa i plakaty rozklejam :happy: Ale chodzilo mi bardziej o jakas akcje aby zwrocic uwage spoleczenstwa na to, ze istnieje taki projekt ustawy,jest on sluszny i ludzie powinni go poprzec... wiem wiem zebralo mi sie na rowolucje polityczne :] "To niebezpieczne i nie do przyjęcia. W ogóle nie powinniśmy rozpoczynać rozmowy o legalizacji jakiegokolwiek narkotyku - ucina Piotr Jabłoński "

Co za debil :? W tym projekcie nie bylo ani slowa o zadnej legalizacji,tylko o tym by nie dopierdalac wyrokow niewinnym ludziom ktorzy na raz na jakis czas zapala trawki! Taaa z pewnoscia jest to niebezpieczne. Duzo bardziej niz mlody czlowiek po wyjsciu z pudla :roll:

Trace wiare ze wogole w tym kraju cos sie da zmienic.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A może po prostu wiedza że depenalizacja to już nie mit i pieprzenie grupki palaczy tylko coś co będzie trzeba za niedługo wprowadzić wiec bronią się czym i jak długo się da bo nie wieże że mogli by zacząć robić projekt jakiejś ustawy nie biorąc pod uwagę tego że coraz większe lobby społeczne opowiada się za legalizacja, a po 2 to już nie jest tylko gadanie a w h*j dowodów naukowych.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A może po prostu wiedza że depenalizacja to już nie mit i pieprzenie grupki palaczy tylko coś co będzie trzeba za niedługo wprowadzić wiec bronią się czym i jak długo się da bo nie wieże że mogli by zacząć robić projekt jakiejś ustawy nie biorąc pod uwagę tego że coraz większe lobby społeczne opowiada się za legalizacja, a po 2 to już nie jest tylko gadanie a w CenzurA dowodów naukowych.

Obys mial racje... Widac zmiany w pogladach na ten temat ale popierdolone panstwo tego nie akceptuje. Nic tylko dalej robic swoje i moze cos kiedys.... :trawka:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+